1. 1.
  jimmy ve jib adlı iki kardeşin icadı olan mekanizma. bir de futbol topunun ebedi düşmanı. futbol maçlarında sürekli kale arkasındaki ucuna "çötanaaak" diye çarpar.
  5 ... eqin
 2. 2.
  hareketli bir iskele üzerine kurulan kamera sistemidir. seyircilerin yukarıdan aşagıya dogru taranarak gösterildigi zamanlarda bu sistem iş başındadır. son derece güzel görüntüler elde etmeyi saglar.
  ... sozlugesozlukdiyenyazar
 3. 3.
  bir çeşit kamera düzeneği. yukarı aşağı, sağa sola harika açılar ve görüntüler yakalamaya yarayan mekanizma.
  -1 ... oopps i did it again
 4. 4.
  (bkz: craine)
  -1 ... desifreolmusdisiuuser
 5. 5.
  jimmy jib onu icat edenin ismidir. uzun bir kameradır. projib, mini jib gibi çeşitleri vardır. jimmy nin en büyük özelliği kamerasındaki 4,5 luk geniş açıdır.(insan gözü gibi tabi başka geniş açılarda var genelde 4,5 kullanılır)
  geniş resimler verir. tepeden üstten, alttan, yandan , tv diliyle pan, tilt yapılır.
  jimmy özellikle stüdyo çekimlerde açılış sahnelerinde ilk kullanılır. bütün resimler jimmy resminden sonra yakına ya da ikili olarak kesilir. *
  1 ... ldya
 6. 6.
  bulunduğu şirket, kanal vs.de kameramanlar dışında ayrı operatörleri bulunan hede. kullananın ayrı bi havası vardır. altında onu dengelemek için ağırlıklar vardır. bazı sistemler bildiğimiz motosiklet gidonu gibidir, sabitlemek için fren bile vardır.
  1 ... zlatan1937
 7. 7.
  günlük kirası 300 ytl civarında olan alet.
  ... black widow
 8. 8.
  çeşitli boyları mevcuttur;
  http://www.edgecityfilms.com/30foot.jpg
  http://home.earthlink.net...lderpictures/img_3212.jpg
  http://www.wrapupproductions.com/pictures/jib.jpg
  1 ... junior
 9. 9.
  futbol maçlarında kalenin arkasında bir o yana bir bu yana, sağa sola gidebilen müthiş bir alet.

  2002 dünya kupasında kamerun irlanda maçında kamerunlu bir futbolcu şut çekmiş ve top gidip jimmy jib'e çarpmıştı. bir çok kişi direkten döndü sandı. jimmy jib görüntüsü ekrana geldiğindeyse, turnuvanın en güzel görüntülerinden birisi ortaya çıkmıştı. topa vuruluyor, ağır çekimde kameraya geliyor, çarpıyor ve aynı istikamette geri dönüyordu.
  ... la paz
 10. 10.
  "jimmy jib" adlı kişi tarafından icat edilen ve kendi ismini verdiği iddaa edilen, kuran kişiye jimmy jib asistanı, kullanan kişiye jimmy jib operatörü denen, bir ucuna kamera diğer ucuna da ağırlıklar bağlanan, joystick'lerle kameranın pan-tilt, zoom in - zoom out, focus, iris hareketleri sağlanan, 3 metre, 5 metre, 7.5 metre, 9.5 metre, 11.5 metre ve daha da fazla uzatılabilen, sinema ve tv programlarının yanı sıra artık düğünlerde bile kullanılan mekanik cihazdır.
  jimmy jib aslında bir marka olmakla birlikte jimmy jib triangle türkiye'deki en çok kullanılan modelidir.
  ... uguruss