Daimler Chryslerin bir otomobil modeli marka dersek daha doğru olur. grand cherokee cherokee wrangler gibi modelleri vardır
ingiltere de trafiği tıkadığı için sosyete traktörü lakabını alan gereksiz araç tipi. uzaktan bakıldığında çok şekil görünür...
ii.dünya savasi'nda kullanilmak üzere müttefikler tarafından ilk üretildiğinde ismi gp diye yazılıyordu(general purpose)
kelime general purpose'dan gelir. üretiminin ilk zamanlarında g.p diye yazılırken zamanla jeep'e dönüşmüştür.
(bkz: there is only one)
ileride benimde bir tane olmasını istediğim araba modeli özellikle 1992-1999 yılları arasında çıkan modelleri çok karizmatiktir."arabanın yakışıklısı olur mu?" demeyin oluyormuş.
askeri araç denince akla gelen ilk şey...
(bkz: lincoln navigator)*
arazi taşıtı üretiminden sonra tekstil sektörüne de girmiş firma. bir nevi caterpillar misali.

henüz türkiye'de görmedim ama yaklaşık bir senedir, düzenli olarak pantolon, tişört ve diğer ürünlerini giyiyorum. hem ucuz, hem de kaliteli. türkiye'ye gelince fiyatı en az 5 katından satılır.

http://www.jeepwear.com/
bir jenerik markadır.
grand cherokee 3.1 td versiyonu 2000 model alınıp binilesi araba. japon yada alman araçlarının 2. ellerine 25 bin lira vermek yerine bu vahşi arabaya binilesidir. en dolusu 25 bin lira.
aslında bir marka olduğu halde bir araç modeliymiş gibi kullanılan sözcük.
< salim duydunmu? enginler de jeep almış (aslında bahsi geçen enginlerin aldığı araç 4x4 çeker toyota markalı bir araçtır.)
bu aralar almayı düşündüğüm araba markası. ikinci elleri bile pahalı lakin.. eee adamlar dallarında tek olmuş tabi, kağıt mendile selpak demek, kadın pedine orkid demek gibi bişey.. takdir etmek gerek..
bu aralar almayı düşünmediğim araba markası. üç kuruş param yok zira.. eee adamlar dallarında tek olmuş. kağıt mendil falan.. takdir etmek gerekir.
ikinci dünya savaşı esnasında willys-overland firmasının ürettiği genel maksatlı askeri 4 tekerlek çekişli arazi kabiliyeti yüksek otomobilin 1963 yılından itibaren (cj3 olarak üretildiği sırada) aldığı marka. 1986 yılında chrysler co. bünyesine katılmıştır.
bu sezon juventus formalarında boy gösterecek şirket. ha hiç yakışmamış o formaya, onu söylemek lazım.
fiat'a satıldığından beri kalitesi baya düşmüş markadır. ama hala fiyatlar fahiş.
nerde o önceki kasalar.
yeni şafak'a göre 1937'de türkiyede olan model.

(bkz: atatürk seyit rıza ile görüştü iddiası)
1941'de üretilmesine rağmen, yeni şafak'a göre 1937'de türkiye'de olan araç.

(bkz: içme suyuna kokain mi katıyorlar anlamıyorum kamil)
bu aralar sıçmışlardır kendileri. sanırım araçta bulunan otonom sürüş sistemi hacklenmiş ve dışarıdan yönetilebiliyor. arabaları geri çağıracaklarını duymuştum bir yerde.
https://www.youtube.com/watch?v=MK0SrxBC1xs
Sevdigim marka. Guzel araclari var.
2001 3.1 TD almayın aldırmayın.

2000-2001 yılında grand cheeroke modeli, italyan motorlu arabadır alan insanların şikayetlerini dikkate almamıştır, 2002 yılından sonra da mercedes yapmaya başladı motorunu.

ben yandım siz yanmayın.
Şu anda tüm modelleri ABD'nin Tüketici Hakları dergileri tarafından yerden yere vuruluyor. Güvenlik açısından çok tehlikeliler.

Maalesef Fiat da Chrysler'ı yola getiremedi. En güvenilmeyen on araba listesinde 5 tane Fiat-Chrysler var, yuh.
bir balta markası.

saygılar sunuyorum azizim...