1. 1.
  Harf sirasina gore adi gallia, depa billaba, eeth koth, even piell, ki adi mundi, mace windu, oppo rancisis, plo kloon, saesee tiin, yaddle, yarael proof, yoda dan olusur. jedi lari ilgilendiren kararlar bu konseyde alinir.
  ... jusenas
 2. 2.
  bir dönem palpatine'in temsilcisi olarak anakin'in de katıldığı konsey.
  ... kewell the wizard of oz
 3. 3.
  ağızlarını kırmak istediğim topluluktur.

  neymiş barışın koruyucuları yüce din adamları master jedi'lar.

  daha götlerinin dibindeki sith lord'u göremeyen adamlara bütün evrenin barışını temsil edersen olacağı budur işte. sonra yok sorumlu anakin de yok kuralların dışına çıktı da... geçeceksiniz bu işleri. sitherli yok ettik artık tek güçlü biziz diye forceun kalkarsa öyle indirirler işte.

  günahım kadar sevmediğim topluluktur.

  (bkz: sith will rise again)
  2 ... mellonnim
 4. 4.
  star wars tarihinde her 100 yılda bir yarrak kürek bir iş yapıp, bütün galaksiyi sithlere kaptıran sonra yoktan bir adam çıkarıp tekrar empire'ı kurup, 99 yıl sonra tekrar sikerten topluluktur. üyelerinin adı değişir, türleri aynıdır.

  (bkz: knights of old republic)

  işin garip kısmı, darth revan diye bir eleman vardır. doğuştan sith olarak doğmuş bu kardeşimiz, jedi council tarafından gelecek vaad eden jedi olarak anılmış panpası darth malak ile sith imparatorluğu kurmuş, sonra hafızasını kaybedip tekrar sıfırdan başlamış, konseyle tekrar farklı biri olarak konuşmuştur. tabi hangi güç tarafında olduğu senaryoya göre belli değildir. eğer oyunda revan tekrar dark side'da ise 2. defa aynı boku yiyen council'in elma şekerine kanıp eve atılan bir kızdan farkı yoktur.
  6 ... dark jedi in da house
 5. 5.
  Mace vindu gibi çakalları ve kit fisto gibi malları barındıran daha dibindeki nir sithi bile göremeyen mallar topluluğu.
  ... miho