bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1969 kanada doğumlu aktör. beverly hills 90210 dizisinin brandon walsh karakteriydi. En azından biz kendisini öyle tanıdık.

  http://www.kaposnet.hu/ka...faces/priestley_jason.jpg
  1 ... cococabana
 2. 2.
  beverly hills 90210 adlı gençlik dizisinde, matt dillon ve tori spelling ile en büyük çıkışı gerçekleştiren kanadalı aktör. en son, without a trace' nin sezon finalinde yer alan isimdir.
  ... legend of the stranger
 3. 3.
  beverly hills 90210 dizisi ile ünlü olan ve bu diziyle beraber daha çok tanınan şimdiki haliyle eski karizması kalmayan oyuncu.
  ... rojber
 4. 4.
  tru calling dizisinde jack harper rolü ile 14 bölüm yer almış oyuncu. çekimlerin ilginç geçtiği düşünülebilir. zira eliza dushku lise yıllarında kendisinden hoşlandığını itiraf etmiştir bir röportajında. (bkz: beverly hills 90210)
  1 ... the balkan girl
 5. 5.
  "Annesi Kanadalı bir oyuncu olan Jason oyunculuğa çocukluk yıllarında başlar. Önceleri sadece TV reklamlarında rol alan Priestley lisede katıldığı spor aktiviteleri yüzünden oyunculuğu bırakma kararı alır. Mezun olduğu yıl profesyonel yüzme hayatına geri dönen Jason daha sonra oyunculuğun büyüsüne tekrar kapılır ve ülkemizde gösterildiğinde büyük ilgi gören “21. Jump Street” gibi popüler dizilerde tek bölümlük roller kapar. Sanatçı ilk kez 1989 yapımı komedi dizisi “Sister Kate”le Amerikalı izleyiciyle buluşur. Bu dizideki performansıyla Amerika’nın ünlü yapımcısı Aaron Spelling’in kızı Tori’nin dikkatini çekmeyi başarır. Tori babasının çekeceği “Beverly Hills 90210” adlı dizide oynaması için Jason’ı önerir ve neticede Jason tüm dünyada büyük beğeniyle izlenen bu gençlik dizisinin ana karakterlerinden biri olarak diziye başlar. “Beverly Hills”de birlikte rol aldığı rol arkadaşları gibi Jason da bu dizinin ve rolünün başarısını bir sonraki projelerinde de sürdürmeye çalışır. Fakat 1993 yılındaki ilk büyük beyaz perde denemesi olan Penny Marshall’ın yönetmenliğini üstlendiği “Calender Girl” beklenen başarıyı elde edemez. 1997’de “Love and Death on Long Island” filmindeki performansıyla eleştirmenlerden olumlu not almayı başaran Priestley yaşıtlarının aksine oyunculuktaki başarısını devam ettirir." *

  beverly hills 90210 dizisinin son yıllarında dizinin hem yönetmenliğini yapıp hem oynamıştır.özel hayatında tam bir oto yarış tutkunudur. bu tutkusunu profesyonel olarak devam ettirip ciddi başarıları olmuştur.bir çok ülkede yarışlara katılmıştır. jason bu yarışların birinde ciddi bir kaza geçirir. ve ölümcül bu kazada yakışıklı yüzü tam anlamıyla dağılır. burnu kopar,gözleri dışarı fırlar, tüm vucudu ve bacakları kırık içinde kalır.herkes jason'ın yakışıklı yüzünün ve vücudunun bir daha toparlanamayacağını düşünürken, jason uzun yıllar büyük aşk yaşadığı ingiliz sevgilisinin de karşılıklı çabalarıyla iyileşir.şuan da dağılan yüzünde kazadan eser kalmamıştır ve eskisinden bile yakışıklıdır. ve vücudunda çok sayıda metal stendlerle bile çoğu kişiden hızlı koşmakta imiş.biyografisini bloomberg tv bir kaç gün önce yayımlamıştır.
  ... internettin