Evlenilmez. Ama çocuk yapmak için evlenen kadın olabilir.
Hayır.
iyi geceler.
Master yapiyorsa evlenilebilir, sonunda bir seyler bulacak zira.
işsizliğin nedenine bağlı bir durum. ama her malın bir alıcısı var derler.
evlenilmez. Ölsün lan işsizler. Gömün onları.
asla asla asla.

yani bir kızım olsa asla vermem.

kimse de kusura bakmasın, hiç bir şey eski türk filmlerindeki gibi değil.

çulsuza ve hele hele tembelliğinden çalışmayan birine asla kız verilmez.

sokakta mı buldum evladımı ben.

kızlarda akıllı olsun, samanlık seyran falan değildir.

evlenince her şey bambaşka olur.
Evlenilir.seviyorsa işi yok diye vazgeçmemeli insan.hayat bir defa yaşanıyor.aşk bir kez geliyor.
Evlenilir. Aşık olunca. Ama sonra böyle devam ederse boşanılır. Hep böyle hikayeler yaşanıyor. Kimse kendi konforundan bir şey kaybetmek istemiyor. Aptal ekonomik sebepler aşkların katili.
işsiz adama sor bakalım evlenmek ister mi? insanları mesleğiyle, işiyle, işsizliğiyle kategorize edip ötekileştirmek çok ahlaksızca. geçen metrobüste bir adam oturdu yanıma,yanında bebek vardı. biraz muhabbet ettik. çocuğu duymuyormuş hiç, doğuştan işitme engelli. gitmedikleri doktor kalmamış, kulağına taktıkları bir kablonun bedeli 1500 tlymiş. devlet bir kısmını karşılıyormuş, onu da almak için çalmadıkları kapı kalmamış. iş bulursa adam inşatlarda çalışıyormuş. evladının onun sesini duyması, baba demesinden başka hayattan beklentisi yok. bu adam evlenmiş, işsizmiş umrunda mı? tek derdi yavrusunun duyması. o halinde bile şükrediyor. içim parçalandı. ben de işsizim, bi karım, çocuğum bir yuvam yok ama bi kalbim var lan. biraz kalbiniz olsun, allahtan korkun.
Iş aradığı halde bulamayan kişi işsizdir. Yani ücret karşılığı çalışacak iş bulabilecek durumda olan ama iş aramayan kişi işsiz değildir.

Üniversite Eğitimi almış ama iş hayatına dahil olamamış insanlar var. Bu insanların bazıları kendilerinin başarısızlığı sonucu iş bulamıyor ya da girdiği işte istikrarlı şekilde çalışamıyor.

Bitirilen okul bölüm mesleği yapmaya yeter donanım sahibi olmaya imkan vermiyor olabilir. Kişi staj ingilizce bilgisayar gibi eksikleri nedeniyle tercih edilmeyebilir. Bunlar kapanmayacak eksikler değil.

Belki okul ve bölüm değil ama yeterli süre azim ve para varsa ingilizce de öğrenilir bilgisayar ve diğer gereklilikler de.

kişi potansiyeli olan biri mi değil mi bence esas önemli olan bu.

Eğer potansiyel varsa bence bir süre destek olunabilir. Benim bir arkadaşım evlendi ve 6 ay geçmeden işsiz kaldı. Yaklaşık 2 yıldır da işsiz ve iş bulamıyor.aileler destek oluyor.

Bir de böyle bir durum var. Evlendim diye bitmiyor.
Şu 15 temmuz süreci aslında bir ibretlik olaylar silsilesine dönüştü.

Fetö ile bağı olsun olmasın binlerce üst ve orta düzey devlet görevlisi subay ve polis işinden oldu.

Benim de var tanıdıklarım. Çocuklar gayet güzel maaşları vardı, evi arabası 657 ye tabi garanti işi ve toplumda saygı duyulan bir konumu gücü vardı. Bir kararnamede gitti hepsi. Bak 1 günde işsizdi artık. Öyle bir damgayla işsiz kaldılar ki tekrar iş bulmasını geçtim selam veren verdiği selamını alan yok. Psikolojiyi hayal et. Bir de bu durum da eşi terk mi etsin?

arkadaşlar işsiz biriyle evlenilir mi lafından ziyade evlendiğin insan işsiz kalsa onu terk eder misin sorusunu kendinize sorun? ha evlenirken edilen yemini göz önünde bulundurun bir zahmet.
Işsiz bir kızla evlenilir mi.
eskiden iki gönül bir oldumu samanlık seyran olur diye bir laf vardı. şimdilerde onu yerine aşk karın doyurmuyor revaçta. o yüzden evlilik düşünen işsiz hemcinslerim var ise tiz vakitte bir iş bulmaları yararlarına olacaktır.
bir soru. tabi ki evlenilmez.
kendimden biliyorum, işsizim.
çulsuz adam ile evlenilmez. hoş "acar tazı çullu da belli olur çulsuz da" derler ama.
Risk almak isteyen evlensin. Bence Kimse kimse ile evlenmesin daha iyi . Ayrıca evlendiğiniz kişi sonradan da işsiz olabilir. Yani bu işler hep karmaşık.
Sanırım evlenilmez. Dünya hayatında bir işe yaramayan , insanlığa katkısı olmayan insanın karakterini , istisnalar da olsa , tahmin edebiliriz.
Hayat geçer mi öyle , muammadır.
(bkz: bir tanrım var bir gitarım)
işsiz olmak hiç bir şey yapmayan anlamına gelmediğine göre evlenilebilir, şartlara bağlı bir durum, köy veya sahil taraflarında yaşıyor bahçen, ektiğin bir şeyler varsa evlenirsin, yok istanbul'da apartman dairesinde oturuyorsan, kira vermiyorsan, iki kişiye yetecek bir maaş varsa yine evlenilir.
Evlenilmez.

Bir insan işsiz kalabilir kısa sürede yeniden iş sahibi olur. " iş bulamazsa ?" Diye bir soru kabul edilemez yaşam mücadelesi veren biri ekmeğini taştan çıkarır.

Ailesi zengindir çalışmıyordur gene evlenilmez. Dünya kadar malı olsa ne yazar çalışmaya tenezzül etmeyecek bir hazır oncudur.

Bir rahatsızlığı vardır işe ara vermiştir. O adam zaten evlenmekten öte kendi sorunlarıyla ilgilenir. Ha bu rahatsızlık durumu evlilik tarihine yakın olmuştur. Tabiki evlenilir.

"kızlarda sorun değilse erkeklerde de olmasın" diyen zihniyet düne kadar "kadın evinin kadını çocuklarının anası olsun " , " eviyle benimle ilgilensin yeter" , " üniversite okusun isterse geliştirsin kendini ama çalışmak olmasın ben bakarım" diyen zihniyettir.
Bunu kızların zihnine endeksleyen bu güruhtur. Bu yüzden bu konuları fazla karıştırıp işsizken kendine bakamazken evlenmeyi masumlaştırmayın derim.

Birde yakışıklı diye kocasına bakan numunelik örnekler var. Kendileri güzel diye binbir hediye güzel düğünle evlenip kadına sahip gibi davranan erkeklerle aynıdır. Fakat şu unutulmamalıdır ki. işsiz kadın erkekle evlendiğinde hele de zengin erkekle o kadından çok şey beklenir. Yatak odasında, sağlığında zorluğunda, boynuzlara ses etmemesi gerektiği durumlarda. Nede olsa ekmeğini eri veriyor düşüncesidir.
Aynı şekilde erkekte böyle birşey yoktur. En fazla kadının "ben sana bakıyorum" lafı iki kat ağır gelecektir ki zaten bu şekilde yaşayabilen erkek de böyle bir gurur söz konusu değildir. Aldatsa ne kadar kadın eline de baksa yine aldatılan kadın suçlanır. Bu yüzden bu iki durumu aynı kılmayalım.

Tanım: Cevabı evet veya hayır olamayacak kadar net olmamış bir anket.
millet işsiz kadınla bile evlenmek istemezken işsiz erkekle evlenecek kadını bulmak zordur.
21.yy "parasız adam gereksiz adamdır der.
Erkekseniz evlenilmez. Kadınsanız siz bilirsiniz ama pk tavsiye etmem.
türkiyede iki yüzlü kadınlar evlenmez.
işsiz birinin evlenmesini tabiki tasvip etmiyorum, ama kusurada bakmayın kızlar benim maddi durumuma göre bir kız beni seçicekse sokarım o kıza siktirsin gitsin geliceği varsada gelmesin.