bugün

Ahmet Kural izlettiriyor arkadaş.
çalgı çengide de aynı şey başıma gelmişti. bu dizide de oluyor. belki sadece bana denk geliyordur ama bu dizi daha çok erkekleri güldürüyor. ben yarıla yarıla çalgı çengi izlerken kızlar "bu mu komik" diyordu. ve bu insanlar zekasına ve mizahi yönüne güvendiğim insanlardı. mevzu kesinlikle sadece bel altı mevzusu da değil, espriler gerçekten orjinal.
--spoiler--
ahmet kural: sen beni filmine istedin, ben de solgusuz sualsiz kabul ettim. rol yapmak role uygun adam olmak falan modellerin işidir. aktör dediğin adama rolü verirsin aktör o adam olur. işi budur. oynaamak. benim oynayamayacağım rol yok aslanım. en fazla senin beni oynatamayacağın rol var. ulan sen bu işi yapabilr misin diye ben seni deneme çekimine aldım mı lan. ilk filmini çekiyosun zibidi.
arkadaşlar siz de kusura bakmayın ama bu filmde yokum.

ismini soran kıza: senin sorun neydi ablacım senin sorunun neydi. aha böylee kalırsın işte.
şu senaryoyu da alın, artık üstünde simit mi yersiniz bardak altlığı mı yaparsınız. senaryo olarak kullanmayın da. lise müsameresi gibi.
--spoiler--
murat cemcir'in vermeye çalıştığı referans ve lüzumlu lüzumsuz sıkıştırdığı göndermeleri dışında 10 numara 5 yıldız. murat kardeş "ars longa, vita brevis" bu iklim de bu iktidarlar da geçer. sen sanatçısın sanatçı kal.

bu arada sırığın kızkardeşi dışında bir tane mi boş hatun olmaz abi. özellikle aşkın denen tanrıçadaki n harfini şiddetle protesto ediyorum m olmalı o...
Muhteşem bir başyapıt olma yolunda hızla devam eden güldürü makinası.

Tez elden aşkını arıyorum o ayrı..
komedinin hasıdır. ahmet kural rolün hakkını on numara beş yıldız veriyor. murat cemcir'i de yabana atmamak lazım.
türk dizilerinden pek hazzetmememe rağmen an itibariyle şu yaşıma kadar izlediğim en komik ve samimi dizidir. yerlisi yabancısı, varsa marslısı jüpiterlisi dahil.

üsküdara giderken'de yeni birşeyler geldiği belliydi. onu rating uğruna kaldırdılar çok kişiyi kahrettiler ama murat cemcir bu sefer daha bi manyak döndü.

helal size be!

yürüyedursunlar.
olayı murat cemcir özetlemiş;

işler Güçler'i hiç kimse bir şeye benzetemediği için insanlar "Leyla ile Mecnun gibi" diyorlar. Halbuki alakası yok. Gerçek üstü bir dünyada geçer o dizi. Biz ise gerçek bir şeyden yola çıkarak yapıyoruz. Gerçek bir şey ne kadar absürt olabilir ki?
adam toplu taşıma olarak koşmayı kullanıyor ya la.
(bkz: melike emiroğlu)
sadi nin sapığı rolundeki kızdan nedense hoşlanmaya başladığım ancak yapmacıklığından ötürü bu durumun kısa sürdüğü dizi. aslında ahmet ve murat in menajerleri ve doktor feride de hiç fena değil. severek takip ediyoruz.
çalgı çengiyi izleyen bünyeleri şaşırtmayan dizi.
rüstem abi li sahnelerin dışında tümüyle güldüren eğlendiren. seviyorum ulan.
özlenilen, her hafta dört gözle beklenen dizidir.
7. bölüm fragmanı ile yardırmıştır.

--spoiler--

elifba'da te harfini görsen smiley zanedersin, sayemde 2 sevabın oldu.

--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=7NGqIDCSMAU
(#16450898)
daha demin sırf o 3lü için 2 kere üst üste izlediğim harika yapım.
--spoiler--
elif cüz'de te harfini görsen smiley zannedersin, sayemde 2 sevabın oldu.
--spoiler--

görsel
harika ve gerçekten kaliteli bir dizi.
izledikten sonra hayatım olmuş işler güçler diye gezinirsin bikaç gün. zaten o iki üç günün sonunda tekrarını görürsün tv'de yine izlersin. (bkz: kısırdöngü)
arkadaşla konuşurken fark ettik, son bölümde var mısın yok musun ve survivor göndermeleriyle star tv bir bilinçaltı oluşturmaya çalışıyor galiba zira acun ılıcalı show tvyi bıraktı ve stara geçeceği konuşuluyor, alttan alttan seyirciyi alıştırıyorlar galiba bu fikre.
işler güçler'den ahmet kural, murat cemcir, sadi celil cengiz, yeliz şar ve burak satıbol bu gece 23:30'da cnntürk'te mesut yar'ın konuğu olacaklarmış. izleyeceğiz vesselam.
Sonradan açılan dizi.
ilk bölümleri her ne kadar çok eleştirsemde izledikçe özellikle son bölümüyle cok hoş olmuştur. Ha begenmediysem niye izledim? Zamani uygun zira tv de bana hitab eden baska hic birsey yok. Bu da direkten döndü benim için. Özellikle ışıkçıyı kovaladıkları yer tam olarak ilk kez kahkaha attırdı.
an itibariyle ekip olarak cnntürk'e konuk olan dizi.
neden hala leyla ile mecnunla karşılaştırıldığını anlayamadığım dizi.leyla ile mecnun tamamen absürt komedi üzerine olan gayet başarılı bir dizi,zaten işler güçler ekibi absürt komedi yapmadığını her röportajda dile getirdi. selçuk aydemir zaten bu konuyu çok güzel özetlemiş röportajında ;

Ramazan Güzeldir’i birlikte yazıp yönettiğiniz Burak Aksak da Leyla ile Mecnun gibi çok farklı bir iş yazıyor, bence sektörün ikinize ihtiyacı varmış, sektörde ikiniz de çığır açacak farklılıklar yarattınız…

inşallah öyledir halamın oğlu, eski ortağım çok da severim. Ama ben biraz daha farklı görüyorum yaptığımız şeyleri. Absürt mizahla bu aynı şey değil bu daha uçlara kaçan bir iş, yer yer fazla pik yapıp ama yaptığı şeyi de mantıklı bir zemine yatırmaya çalışan bir iş. Absürt mizah yapıyor olsam, atıyorum bombastik sahnesinde o ikisi o şarkıyı söylerken işin adını absürt mizah koysaydım, doktor da hastane de başlardı onlarla beraber dans etmeye, daha absürte giderdim. Ama bir şekilde ayağı yere bassın diye bir takıntım olduğundan; bittiği an şarkı o an ayağı yere basan bir adam olup, siz zevzeklik yapıyorsunuz güvenliği çağırayım demesi gerekiyordu. O yüzden ben absürt mizah sınırına kadar gelip geri kaçıyorum. Çok zor bence yapılması yapıldığı zaman da ciddi prodüksiyon isteyen bir şey ve ben o kadar da sevmiyorum absürt mizahı.

bide salih abiyle ismail abiyi benzeştiriyolarmış ne alaka hala anlamış değilim.