bugün

işkur üzerinden sözleşmeli ya da kadrolu memurluk diye bir şey yok.
Bunlar ya ÖSYM, ya kariyerkapisi, ya da kurum resmi siteleri üzerinden başvuru alır.

Mezuniyete dayalı bir iş arıyorsanız işkur üzerinden aramanız bence boşa.
Bazen çevremde denk geliyorum, işkur muhabbeti yapan. Ancak hiç nitelikli bir işe denk gelmedim şahsen buradan giren.

En fazla taşeron var sanırım devlet kurumları ile ilgili.
Bir kısmı da süreli işler.

Bir garip platform.
iş bul demiyor iş kur diyor.
interesting.
Ha bire beden işçisi aranıyor diye ilan veren boş kurum. Arkadaşım kriteriniz okuma yazma bilen diyor insaf be. Yüksek lisans yapacağım ben. Özgeçmişimde yazıyor her şey hala benden işçisi aranıyor git görüş diyorlar. Çıldıracam.
Bana hep Çelik santralinde beden işçisi aranıyor diyor. Yüksek lisansımı beden işçiliği üzerine mi yapsam acaba. Bilemiyorum.
Buraya girip ciddi ciddi iş arayanlar var. Siz gerçekten de buraya üye olup iş imkanına mı sahip olmayı bekliyorsunuz. o istediğiniz memurluk işlerini bakanlar ve milletvekilleri zaten kendi tanıdıklarına veriyor. Size de üzgünüz yerleşemediniz deniliyor. Peh.
ulan 10 iş ilanına başvurdum arayan soran yok.
Mantığını halen çözmüş değilim gerçekten.
işsizlik maaşı için başvuruyorsun başvuru red ediliyor ama fonda para var. o paralar işçılerden çok patronlara akıyor bu nasıl iş anlayamadım.
Amacı dışında her haltı yapan memur çöplüğü.
Modern kölelik siteminin oluşturulması için kurulan bir oluşum. Tüm firmalar işkur adı altında çalışanları eğitim programı adı altında 6 ay yada 3 ay somurmekte.
işsizlik maaşına başvuru falan da işkur sitesinden oluyor, güzel olmuş site gayet ama kullanması başta zor olabiliyor.
(bkz: https://youtu.be/pRch5K_5vt0)
toplu işçi alımlarına emekli kesimleri de çağıran değişik bir kurum.

tecrübe farkıyla -eğitiminin önemi yok yine emekliler kazanıyor ve yine çaresizlikten işkur toplu işçi alımına giden üniversite mezunları boynu bükük dönüyor.
işsiz kayıtlılığı gibi bir şey olacak gibi gözüken kurum. çünkü yakın çevreme ne zaman sorsam, kariyer netten iş buldum, x şeyden buldum diyor. işkura kayıtlı olup da iş bulabilen duymadım. he duymak istiyor muyum evet. bulsunlar abi, herkes bulsun. rızıksız kimse kalmasın inşallah.
işbul demiyor dikkat ederseniz. işkur diyor . eved
burada online kayıt olup yararını gören var mı acaba? işe yarıyor mu acaba?
Hiçbir şekilde etrafımda vasıtasıyla bir iş bulan kişi görmediğim elim kurumdur.
sana yine aldık demişler. 1 ağustostaki davet gününü 8 ağustosta verdiler. aradığımda davet göndermedik yanlışlık olmuş dediler. işsizle resmi dalga geçme kurumudur.
(bkz: işsizkur)

Buraya da itimatı kalmadı gençlerin. Allah sonumuzu Hayretsin.
buradan bir şirkete başvuru yapmıştım. bugün 11'de mesaj geldi sizinle görüşmek istiyorlar diye. gittim siteye baktım. görüşme saati sabah 9 yazıyor. şirketi aradım yeni birini aldık dediler.

hiçbir vasfı olmayan kurum.
kesinlikle müracaat etmemelisin.
bakin mesaj belli.
kalk siktir git iş kur.

is bulma yeri degildir.
an itibari ile iş bulamayan kurum.
bi zike yaramayan kurum.
önünde kuyruklar varmış.
fakir ve açlara iş bulan devlet kurumu.
güncel Önemli Başlıklar