bugün

Kendisinin aracı olduğu ve iş bulduğu birisini ne duyduğum ne gördüğüm kurum.

Kendi bünyesinde çalışanlara istihdam olan kurum.

iş arayan vatandaşın kendisinden ümidi kestiği kurum.
haziran 2019 verilerine göre, iŞKUR'daki kayıtlı işsizlerin 899'u doktoralı, 20 bini yüksek lisans mezunu, 664 bini ise lisans mezunu.
ismi ile tezat oluşturan kurum! iş kurmamaktadır, hadi geçtik, bulamamaktadır!
Aslında alarm bile kuramayan kurum.
2 senedir bunyesinde calistigim kurum. iskura bagli mesleki egtim kurslarinda egitmenlik yapiyorum. disida icide beni yakar.
Sosyal çalışma programının sonuçları açıklanmış. Bu yaz da işsiziz.
--spoiler--
Türkiye iş Kurumu (iŞ- KUR), şubat ayında rekor sayıda işsizlik kaydı ve işsizlik maaşı başvurusu yapıldığını gösteren istatistiklerini web sitesinde yayınladıktan kısa bir süre sonra kaldırdı. Şu anda sitede sadece ocak ayına ait rakamları görmek mümkün.
https://www.sozcu.com.tr/...ini-kaldirdi-3934027/amp/
--spoiler--
kapatılması gereken gereksiz bir kurum.
Ölü kurumdur. Can filan çekiştiği yönünde asılsız haberler dolanıyor, itibar etmeyiniz. Direkt ölü kurum.

Artık işverenin ilan bile vermeye tenezzül etmediği, iş arayana iş bulamayan, vergi israfı bir kurum.
arkadaşlar sözde 700,000 kişiye bir yılda iş bulmuşlar
ama kazın ayağı öyle değil maalesef.
çalıştığım yere iskurlu gönderdiler
bir ay sonra eleman iptal oldu maaş 1200-1300 arası artı yemek yol yok..

yani tam bir rezalet üstelik 3 ay sonra normal personel olacak 3 ay stajer gösteriyorlar..

(bkz: resmen fazia).
kuramadı..
işveren ve iş arayan taraflar arasında bir ağ olan kurum. Bir de bir süre sonucu işsiz kalındığında maaş veriyorlar vb. Yardımları falan da oluyor. Ancak asla aktif çalıştıklarını düşünmüyorum. Bilgilerini güncellemiyorlar. Bu yüzden de bi işe yaradıkları -en azından bu konuda- söylenemez.
uludağ sözlüğe temsilcilik açması gereken kurum.
evet ilan ediyorum aşcınız is buldu. is kurun mesleki egtim kursların da kurs vermeye basliyorum. hafta ici yarim gun calisarak hatiri sayilir bir para kazanacagim fakat ogrencilerimi mulakatla secme olayi beni guldurdu. ne dicem adama neden sizi secmeli miyim dicem. e isi yok. ne nedir yani. gelenlere de 500 lira para verdigi icin is kur o parayi hakedeceksin felan diyor sanirim. alt tarafi kuver atacak.
Türkiyedeki işe yaramaz kurumların birincisi.
kariyer sitelerinden bir farkı olmayan kurum. en köle mavi yaka arayan firma bile biz sizi ararız dan ileri gitmiyor efem. birde siz işsizlik maaşı alırken sizinle alakasız onlarca iş talebi yollarlar birine cevap vermediğiniz anda maaşınız kesilir.
(bkz: ÜNiVERSiTE MEZUNU 598 TL MAAŞ VE SGK)
SÜPER iŞ
Ne zaman başvursam çağırmıyorlar kursa dışlıyorlar beni ibneler.
Güldüren kurum.

- Alo işkur?
+ Evet beyfendi.
- Ya size uiaşmak ne kadar zor iki saattir arıyorum meşgul meşgul.
+ Herkese cevap vermek zorundayız.
- Evet ama makul bir süre içinde. 10 gün sonra da cevap verebilirsiniz; bu cevap vermek mi oluyor şimdi?
- Beyfendi burda biz oyun oynamıyoruz, o kadar yoğunuz ki her şeye zar zor yetişiyoruz. Az sayıda elemanla çok iş yapıyoruz biliyo musunuz siz?
- Yetersizseniz eleman alın o zaman adınız üstünde işkur; siz eleman almadıktan sonra millete nasıl iş bulacaksınız?

Kadının ses kesildi; belli ki böyle bir yanıt beklemiyordu.
ülkede hangi kurum vatandaşa hizmet ediyor ki bu edecek? ve çok umutlanmayın buldukları işler köpek bağlasan durmayacağı türden şeyler.
sümerlerde fırtına tanrısı. benden duyun istedim.
işkur dan medet uman var mı? kendinizi geliştirin ve kendiniz iş arayın.
Kurs suresinde gunluk 20 lira vereceklermiş. Bu ucreti her gün kursda mi veriyorlar yoksa aylik olarak 600 tl mi verecekler bilen varsa yardimci olabilir mi?
Davet üzerine gittiğim hiç bir işe yaramayan hede.

Davet mavet gelince heralde dedim iş sahibi oluyoruz sonunda,

Gittim oturdum önündeki koltuğa internetten bana iş aradı.

Dedim ben bunu her gün yapıyorum zaten.

Dedi kardeşim sen naap biliyomusun otur kpssye çalış.

Bu yararlı bilgiler için teşekkür ederim dedim.

Buraya ulaşmak içinse sabahın köründe kalkıp, 1 saat yol çektim.

Bazı şeyler kahrolsun dedim içimden çok ta bişey istemiyoruz aslında çalışmak istiyoruz.

Neticede hiç bir işe yaramayan kurumdur efendim.
işbaşı eğitim programları ile işverene işgücü sağlarken emekçinin hakkını gaspeden kurumdur.
sigorta priminiz ödenmez, yalnızca sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar