bugün

hem ruhsal hem bedensel olarak sağlıklı, son derece de mutlu olan eşine az rastlanır muhteşem insandır. bunları yapamadığı için mi yapmıyor? hayır. beynini çalıştırdığı için yapmıyor. açık ve net.
Kaliteli yaşamın sırrını bilen insan.
Dinen müslüman ve vücuden sağlıklı insandır.
Yaşamıyordur o.
Adı üstünde insan olduğu için böyle olmalı.

Her pisligin içine girip hala insanım demekte ayrı bir ironi olur.

Selam geceler
Oyle biri yoktur. Diyen yalan soyluyordur.
Helal dairesi keyfe kafidir diyebilen, küçük şeylerle mutlu olabilen, nefsine hükmedebilen, Allahtan korkan insandır.
Sigarasiz yasanir da, diğer üçü hayati.
Evli biridir. Evinde de çok mutludur. Onu evinde her daim bekleyen bir prensesi vardır. Bu sebepten içki, sigara, kumar, zina gibi kelimeler ona çok uzaktır.
dervişe sormuslar "huzura neyle ulaşılır?"

cevap vermis "uzaklaşarak."
içki yok sigara yok kumar zaten yok. Zina konusunda bir sey demek istemiyorum.
Maldır. Hayata boşa gelmiştir. Hadi sigara tamamda kumar, içki ve zina yapmayan insan ne bilim biraz eksiktir, boştur.
Benimdir. Evet ot gibi yasiyorum ama bok gibi yasamaktan iyidir.
eşi ile hem evliliğini hem romantizmini yaşar, sağlıklıdır, çayını, kahvesini, meyve suyunu, kefirini, bozasını, şalgamını içer,maddi olanakları nispetinde tatile çıkar, yüzmeye gider, arkadaşlarıyla buluşur, spor yapar, kamp kurar, kitap okur, ibadet eder, güvenilir bir sosyal çevresi vardır, sözünün eridir, yardım etmeyi sever, güler, gülümser, ağlar, susar, konuşur, yazar, çizer, okur, ata da biner arabaya da, müze de gezer, mangal da yakar, dolu dolu yaşar.
süperdir.

ne kumar borcu bilir, ne masaya karısının bileziklerini koyar, beyni ve karaciğeri alkolden uzak, masada içip birbirinin anasına küfreden arkadaşlardan habersizdir. -varsa- ağzına dolmayan bıyıkları turuncu ve pis değildir. hiçbir insan her zaman mutlu olamaz, bunu da bilir.
Benim bu.

Yaşıtlarımın pek çoğu kumar dışındakileri yapıyor. Fakat sağlıksız olan benim.Bunları tüketiyor veya bunları yapıyor olmak, bunların bağımlısı olmak anlamına da gelmiyor. Sağlıksız olan Benim çünkü dün galatanın önünden geçerken "ciddi anlamda ve abartısız" tek yalnız olan bendim. Kimisi uzaylıymışım gibi baktı. Ne kadar hoş olmasa da inkar etsek de bunlar günümüz insanının sosyalitesini büyük oranda yönlendiren şeyler.
Bizlere tarif edilen mümindir.
Yozlaşmaya kapitalizme karşı duruşu olan onurlu bir insan modeli.
Yozlaşmaya kapitalizme karşı duruşu olan onurlu bir insan modeli.
kaldı mı öyle insan ya. kaldıysa alırım bi dal ahahh.
Icki ve sigara insanın doğasında yoktur ama malesef üremek insanın iç güdüsüdür ve çağımızda ergenliğe girenler çok uzun süre evlenmeden bekletildigi için zina olasıdır.
Temiz bir bedene ve ruha sahip olmak istiyordur.
halinden çok memnun olan insandır. bir arkadaşım elbette hehehehe.
tamda beni tarif etmişsiniz. 30 senedir hiçbirini yaptıysam namerdim.
(bkz: ot)
iş yerimdeki arkadaş şarkı bile dinlemiyor.