bugün

entry'ler (209)

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

insanlara hayır diyememek.

sözlük yazarlarının favori dizileri

game of thrones, spartacus, dexter, the walking dead, behzat ç, bitmesine rağmen fringe. ha bir de the wire.

bir insanın kaybedebileceği en değerli şey

aklıdır.

görülmesi gereken avrupa şehirleri

venedik.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

empyrium- the ensemble of silence.

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

murat menteş-korkma ben varım.

olmadık anda ereksiyon olunan yerler

ders bitimi.

sözlük yazarlarının şu an söylemek istediği cümle

çişim var.

ben böyle bir şey görmedim amk denilen anlar

çok kısa bir sürede bir adet 70 lik rakının bitirilmesinden sonra arkadaşla kendimizden geçmemiz, arkadaşın ''ben tuvalete gidiyorum'' dedikten sonra yarım saat geri gelmemesi, gidip kontrol ettiğimde ise onu tuvalette yerde yatıyor olarak bulmam, niye böyle yaptığını sorduğumda ise ''tuvalete yakın'' demesi.

başkenti istanbul yerine ankara yapan lider

Tarih hakkında hiçbir bilgisi olmayan insancık söylemidir. Şu makale ile cevap vermek daha uygun olacaktır:

9 Ekim 1923 günü Malatya Milletvekili ismet inönü ve on dört arkadaşı, Meclis Başkanlığı’na sundukları bir önergeyle, Ankara’nın yeni devlete başkent yapılmasını istediler. Çünkü Ankara, Kurtuluş Savaşı’nın özeği, beyni ve simgesi olmaktan başka niteliklere de sahipti. Lozan’da Boğazlar için kabul edilmiş olan ilkeler, ülkenin güçlenme ve gelişme kaynağını Anadolu’nun bağrında yaratmak gereği, iç ve dış güvenlik kaygılarıyla diğer zorunluluklar, Ankara’ya yeni devletin doğal başkenti özelliğini kazandırıyordu. Ayrıca Kurtuluş Savaşı’na başından beri canla başla destek olan Anadolu halkı, Ankara başkent yapılarak, ödüllendirilmiş olacaktı. Bu nedenlerle bazı milletvekillerinin karşı çıkmaları etkili olmamış, öneri, 13 Ekim 1923’te yasallaşmış ve 16 gün sonra da 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilân edilmiştir.

Hükümet merkezinin istanbul’dan Ankara’ya, büyük bir limandan bin türlü çıkarın çatıştığı, türlü tehdide açık bir kentten, Anadolu’nun ortasında yüksek bir yaylaya taşınması gerçekten üzerinde durulmaya değer bir olaydı. Bu yeni başkentte hükümetler tehditlerden uzak, memleket meselelerini sakin bir şekilde gözden geçirebilir, refah ve kalkınmanın koşullarını daha rahat bir şekilde hazırlayabilirlerdi. Ankara halkı da, tarihten gelen bir alışkanlık ve deneyimle büyük bir ticarî atılım yapabilirdi. Yaptı ve başardı.

Edit: başlığı açana insan demişim ilk entry de onu düzeltmek gerekiyordu.

sözlük yazarlarının itirafları

çok yalnızım. bazen kendi kendime konuştuğumu farkediyorum.

sözlük yazarlarını etkileyen roman karakterleri

joshua brolin.

yazarların sahip oldukları formalar

bayern münih,
fenerbahçe,
etimesgut şekerspor.

dersaneye giderken dersaneye verilen zararlar

ergen ergen hareketler sonucunda dershane binasına ve çevresine verilen zararlardır. kantin camından aşağı kola şişesi atmalar, dışarı uçak atmalar, camdan aşağı tükürmeler, duvarlara yazılar yazmalar etc. örnekleri verilebilir.

dr king schultz vs col hans landa

tarantino'nun yarattığı, watlz'un mükemmel bir şekilde süslediği karakterlerdir. oyunculuk böyle olur.

130 bin liraya düşük yakıt tüketen araba aramak

o kadar para verip iphone 5 aldıktan sonra, bir oyuna 99 cent veremeyip jailbreak yapmakla aynı mantıktır.

montu aşık olunan kızın montunun üzerine asmak

muhtemelen kızın kokusunun erkeğin montuna sinmesi için yapılan eylemdir fakat altında şu temel düşünce yatmaktadır:

et ete değecek aga.

potansiyel kaşar kız isimleri

cansu, merve, pınar.

salonda atatürk var bacak bacak üstüne atmayın

resmen dikkat çekmek için yapılan eylemdir. gece gece gülmeme neden olmuştur.

seviştikten sonra yapılan ilk şey

bi sigara yakmak.