bugün

"izmir'in denizi kız
Kızı deniz
Sokakları hem kız hem deniz kokar
istanbul'dan bir yar sevdim
Adamı günaha sokar" dizelerini anımsatan, kalbimi bıraktığım, insanlarının yaşamı seyretmek yerine yaşadığı kentimizdir.

Bir şey daha anımsatır: Bir şarkı...
"başlar körfezde akşam
bu onun bestesidir
cânım izmir her akşam
bir ışık bahçesidir.."
ona her geri dönüşümde; sabuncubeli'nden ışıklarını gördüğüm anda bir mabede girmiş gibi huşuyla dolarım. hep geri döneceğim yer.
hiç gitmediğim ama çok gitmek istediğim kızlarıyla ünlü şehir.
Memeleketimin 3. Büyük$ehri, dogdugum ve büyüdügüm Ege´nin incisi.. Kasabalari ayri,kentin kendisi ayri bir güzeldir. Kosmopolit oldugu kadar, huzurludur da. Her türlü mekaniyla, sahilleri,hatunlari,tarihi,denizi,sanayisi ...........................ile ya$anasi en optimal kentidir. Buraya yerlesenin kolay kolay terkedemedigi bir yerdir. Biricik memleketimdir...
meltem esip okşadıkça belli ki mest oluyorsun konaktan karşıyakaya gülücükler yolluyorsun...
bir rüya şehri...taşı, kaldırımı, asfaltı özgürlük; fuarı, suyu, ağacı medeniyet; denizi kız, kızı deniz kokan memleketim. bir de burada uzun süre yaşayanların başka şehirlere gittiklerinde fazlaca bunalıma girdiği saptanmıştır.
özgürlük şehri... insana her anı mutluluk haz veren şehir!!! iyiki gidip gördüğüm ve yaşadıgım dediğim şehir!!!
yeniden kavuştuğum canım şehrimdir. inanılmaz sıcaklıkta kucaklaştığımız şahane şehirdir.
dünya üzerindeki en yaşanılası, en bereketli, her anlamda en sıcak şehirlerden biridir. gerçekten de sadece adıyla bile - kesinlikle mecazi anlamda kullanmıyorum - insanı mutlu edebilme özelliğine sahiptir. kısacası hiç tartışmasız dünya üzerindeki cennetlerden biridir.
izmirlilerin kıymetini bilmediği, tadı bizim gibi (#315218) (ozz le grand) üniversiteyi orada okumuş insanların damağında kalan,ayrıldığımız için bunalımda olduğumuz, her gece yad ettiğimiz, aşık olduğumuz şehir.Türkiyenin en güzel,en eğlenceli,en kültürlü,en medeni şehri. Alsancak,konak,kemeraltı,buca,eğitim kampüsü,iktisat kampüsü,balçova,bornova,ege kampüsü,karşıyaka,kordon boyu,chaos,fuar,kıbrıs şehitleri,yılbaşı,palmiyeler,mavi köşe,sevgi yolu,şirinyer,pasaport,pizza pizza, combo menü,karışık sandviç,kumru ve daha sayamadığım binlerce güzel anı...
Anlatılamayan yaşanması gereken şehir.
insanların nefes alırken hayatın farkına vardıkları,(hele bir de burda doğunca)burda ölmeliyim dedirten,Türkiye'nin en yaşanılası şehri...
(bkz: izmir hatırası)
Benim çağdaş,laik,özgür,güzel(kendiside,kızlarıda ) olan şehrim...bazı şahıslar ne kadar çaba harcasalarda bu güzelliği bozamayacaklar *
gezmek amacıyla gittigim içimdeki sese uyup yerleştigim ,güzel ve medeni insanları içinde barındıran ,yeşil yoksunu ,35 plaka koduna sahip ilimiz. kıro sayısının ve gasp olaylarının her gecengun arttıgı ama tüm bunlara ragmen gece yarısı 02:30 dan sonra bile hadi bi alsancak yapalım dedirten,suan için istanbul kadar tehlikeli hale gelmeyen,ama gidişatın onu gösterdigini düşündükce insanın içinin kan aglamasına neden olan şehir gibi şehir.
sosyal yaşam olarakta cidden türkiye yi aşmış oldugu bir gercektir.
dogup buyudugum amma ve lakin bir turlu sevemedigim sehir.*
tek kelimeyle 'mikkemmel' şehir.
(bkz: izmirde kızlar teklif ediyomuş)
Ege bölgesindebulunan Türkiyenin en büyük üçüncü kentidir. Ülke ihraacatının büyük bir bölümü izmir limadan karşılanmaktadır
türkiyenin manken ve sarkıcı madeni.ksk lıların inatla birlikte anılmaktan hoslanmadıgı sehrimiz.
asık oldugum sehır.unıversıte ıcın ayrılıp*geldıgımde korfezın ayrı bı guzel oldugunu kesfettıgım sehrım.kalbım egede kaldı sarkısına daha da anlama yukleyen sehrım.evim.
Ege üniversitesi ve Dokuz eylül üniversitesinin içinde bulunduğu, ailemin * yaşadığı şehir.
askerlikten sonraki hayatımda bu şehirde işe başlamayı düsündüğüm muhtesem sehir.insanları çok samimi ve candan neden gavur denilir anlamam.
yaz sıcaklarının yakıp kavurduğu şehir. evet evet yanıp kavruluyoruz.
güzelim insanları ile karşıyaka 35 1/2 - tam 35 göztepe çekişmesi ile *güzel mi güzel kızları ile karşıyaka çarşı,konak,alsancak,kordon boyu, bornova,şirinyer, büyükpark,küçükpark, bostanlısıyla hadi bir de oldu olacak buca olsun... gezilip görülesi hatta sonra yaşanılası memleketimdir...
yıllık iznimi alır almaz çılgınlar gibi koşup kordonunda bira içeceğim, çiğdem çıtlatacağım, sabahları boyozla kahvaltı edeceğim canım memleketim
Bu zamana kadar neden entry girmemisim dedigim güzide sehrim, gozbebegim, egemin incisi.