bugün

Zor zanaattır.
sevgiyi eşit dağıtmaktan daha zor değildir.
görsel
Birine iyilik yaparsın sana ihanet eder.
Karşılıksız iyilik.
Cesurdur.
gereksizdir.
Kulağa çok kulak tırmalayıcı geliyor. Yaşadığımız dünyada saf ve salak bi insan olmadan iyi olamazsınız malesef.

Bir islam alımının meseliydi bu;
Eğer herkes arkanizdan 'enayi' demiyorsa gerçekten allah dostu bir insan olamazsınız.
bu dünyada pek gitmiyor be usta.anca ölünce anlıyorlar değerini.
iyiler çok çabuk kullanılır ve üzülen hep iyiler olur, kaybeden hep iyiler olur.

Kendimden biliyorum efendim.
iyi olmak kolaydır, "hep iyiliğimden oluyor bunlar" avuntusu verir insana. hiçbir şey yapmanız gerekmez. bu yüzden kötü adamlara büyük saygı duyarım, çünkü zor olan her hareketini hesaplayarak çevrene zarar verebilmektir.
olum ne kadar iyi birisi olursanız olun yapmadığınız ilk iyilikte insanlar için kötü birisi olacaksınız!
iyi biri değilim başaramıyorum fakat iyi biri olmanın iyi olduğunu biliyorum. Kötü olsam da kötü olmayı övecek değilim. Buradaki insanlar da taşıdığı kötü özellikleri sırf kendilerinde olduğu için iyiymiş gibi savunmayı bıraksınlar. Dürüst olmalıyız bence.
değerinin ya kaybedilince ya da ölünce anlaşıldığı, dünyanın iyi yönlerini yaşamak ve yaşatmak için çırpınan iyi insanlardır. var olsunlar.
Her insanın içinde iyi olmaya dair bir hasret vardir.çünkü insan iyi ve güzeli sever.mesela cimri bir insan bile olsanız cömert bir insan görünce hayran olursunuz.

Gidiyorum..iyi olmanın yetmediği o yerlerden..
insanlar bu kadar öznel bir kelimeyi nasıl da genel geçer bir kelimeymiş gibi kullanırlar ki?
misal iyi insanlar, iyi hayvanlar, iyi yemekler, iyi partiler....
iyilik görecelidir sevgili ateist kardeşim. iyilik veya iyi kavramları kişilere özgüdür. her iyi kelimesinin arkasında bir "bence" vardır. herkes için iyi bir şey yoktur varsa da söyleyin bilelim.
Iyi birimiyim bilmiyorum ama hep çabalarım yüzünden yanımda durup bana iyi biri olduğumu söylediğinizi biliyorum sizi neşelendirebildiğimden yani kiminiz ilk görüşte ya da benden bir şeyler istediğinde ve yapmadığım da tanımadığımdan mesafe koyduğumda ne kadar kötü ve soğuk buldu beni kimiside beni sarhoşken ya da hayatımdaki hiç bir şeyi siklemez gibi davranırken içimde kötü olduğum anlarda ya da beklentilerini karşıladığımda o iyi biri dedi ne var biliyor musunuz demeyin hiç bir şey istemiyorum kafalarinizin içinde bana ayırdığınız kalıplardan hiç birine sigamiyorum sığınakta aramıyorum zaten ne aşk ne aile ne arkadaş hatta annemin kollarının arasını bile hiç bir şeyi istemiyorum artık doydum her şeyin içinde bir yanlış olduğunu gördüm herkesin kalbinde bir karanlık olmamı istediğiniz beni dönüştürmek istediğiniz bok gibi oldum kendimi sevdiğim ve sevmediğim her şeyden uzaklastirdim peki iyi birimiyim sanırım iyi biriyim baksanıza onların ağzına sicmak varken kendi ağzıma sıçtım işte böyle birşey sanırım.
Dünyanın en zor sanatıdır. Güçsüzü, güçsüz olmayı seçmektir. insanın karakteriyle alakalı bir durumdur. Hırs dolu bir karaktere sahipseniz eninde sonunda kötülüğe değeceksiniz demektir ama aza tamah ediyorsanız, ancak o zaman belki iyi olabilirsiniz diye düşünüyorum.
Kötünün de iyiliğini isteyebilecek kadar temiz ve cesur yürekli olmaktır.

Buradan tanıştığım bir arkadaşım var. 7 sene evvel tanışmışız hatta. Hayatımın en güzel heyecanlarından birine önce vesile sonra da şahit olmuştur.

Bir gece ona, bir konuşmamızın sonunda "iyi geceler size, bize, tüm iyi insanlara." yazmıştım.

O ise bana "kötülere de olsun. Belki onun hatrına yarın iyilik ederler." Yazmıştı.

Ben kendimi iyi biri sanırdım.
Çelişkiler insanıyım. En büyük hayalim iyi biri olmakken yaşadığım hayattaki ben, hayalimdeki benle uyuşmuyor. iki ayrı uçta yaşıyorum, iki farklı kişiliğim var sanki. Bu benim ancak aslında ben değilim. Bilemiyorum, anlatamıyorum.

Kimim ben?
Ütopik düşünceye sahip Olan insanların olmak istediği; olamayacağını hissettiğindeyse Kendini kötü biri olarak gördüğü şeydir.

Doğru, her zaman iyiden geçmez. iyi ise çoğunlukla yanlışı barındırır ve bu durumda bir avuntuya dönüşür. Doğrudan vazgeçmeyin arkadaşlar.
Zayıflık halinde muhtaçlık belirtisidir.
Esas erdem olan güçlü bir konumda iyi bir insan olmaktır.
hiç iyi insan olmaya kasamam. elime düşmeyin.
Bence güzel bir şey. Hem vicdanen hem aklen rahat olmaktır. Aldatmayla, hile hurdayla ve insanlara kötülük etmekle hiçbir şekilde mutluluk yakalanamaz. En azından benim için böyle.
bir bırakmıyorlar ki iyi biri olalım insanı zorla kötülük yapmaya itiyorlar.
Olmamak lazım.uzerler.
Her ne kadar iyi olunca kötülük yapsalar üzselerde o gibilerle aynı karakterde aynı seviyede olmamak için yine de iyi olmak yine de iyi olmak.

Uzak olmak, tınlamamak gerek.

Hayat devam ediyor ne de olsa...