1. 1.
  bursasporun eski kalecilerinden. 90lı yıllar da takımla özdeşleşmişti iyice. bi aralar Türk oldu, o zamanlar yabancı futbolcuların Türk olmasına fazla alışkın olmayan medyamız müller gibi onun da müslüman olduğunu sandılar hatta Ulucamide dua ederken fotoları basıldı sünnet oldu, olacak felan denildi. Bursaspor dan sonra kısa bi dönem Rize macerası da yaşamış daha sonra kariyerini Bursasporda kaleci antrönörü olarak sürdürmüştür.
  ... mususi
 2. 2.
  (bkz: ganchev)
  ... city walk
 3. 3.
  nejat biyedic ile bursasporda en çok forma giyen yabancı oyunculardan olarak efsaneleri arasında yeralmıştır. bulgardır
  1 ... city walk
 4. 4.
  bir aralar bursasporun penaltılarını da Ganchev kullanırdı.
  ... mususi
 5. 5.
  çocukluk idollerimden. 1997 yılında vakıfköy'e bursaspor antrenmanını izlemeye gitmiştik babamla. benimde o zamanlar en büyük idollerim balic ve ganchev. ikisiyle bir de vidolov ve kişişev* ile resim çektirmiştim. sonra ganchev bana imzalı bir top hediye etmişti. hey gidi günler.
  ... protohippi
 6. 6.
  bayramdan bayrama ziyaretine gittiğimiz bir akrabamla aynı apartmanda oturan, kapısının zilinde de adı yazan adam. mususinin ardından akla gelen ilk bursasporlulardandır.
  ... thor
 7. 7.
  türkiye'de vakti zamanında kalecilik yapmış sporcudur.
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 8. 8.
  BURSASPOR'UN EFsane futbolcularındandır. bir dönem başarıyla bursaspor'un kalesini korumuş, bursa'nın kalesini koruduğu yıllarda, bursaspor ilk 5 ten hiç inmemeiştir.
  1 ... beyazyelkenli
 9. 9.
  trabzonspor ile fenerbahçe'nin şampiyonluk için çekiştiği kritik haftalara girerken kim şampiyon olsun kimi istersin diye soru soran muhabire "tabii ki anadolu takımı olsun" diye cevap vermiş kaleciydi. istanbul basını da boş durmamış, onun hakkında yazdığı yazılarla linç kampanyasına girişmişti. *
  ... serander
 10. 10.
  bursaspor'un sembol olmuş yabancı futbolcularındandı. oldukça iyi düzeyde de türkçe bilen insandır aynı zamanda.
  ... beyazyelkenli