bugün

amerikalılar tarafından çizilen klasik bir rus tiplemesidir, iri sarışın ve duygusuz.
rocky balboa'nın rocky serisinin dördüncü bölümünde devirdiği rus devi. cidden karizmatik adam.
normal şartlarda rocky'yi bırak istanbul gece alemindeki bilimum bodyguardı bir odaya toplayıp dövebilecek adam.

kıçıkırık bodyguard deyip geçmemek lazım. çok kral dayaklar atar bu adamlar.
(#12427061)
ülke sınırları içinde belki de rocky'den daha çok sevilen zat. sarışın, eli yüzü daha düzgün. ben de gay olsam drago'yu daha çok benimserdim herhalde.
mehmet baransu bu adam hakkında ''tam bir ateyiz. dinimize küfür ediyor'' diye dava açmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=VwBH3Fj1zSc
görsel resmiyle kıvanç tatlıtuğ u çokça andırmaktadır.
bu da yazar lan. buna da hoş geldin deyin.
naber la yazar?
hoşbulduk çok duygulandım arkadaşlar sağolun evet insanım izninizle ağlamaya gidiyorum...
hoş gelmiş kodumu oturtan yazar. sanırım, her halde, inşallah, galiba, neyse banane.*
gerçekte karetecidir abimiz, rocky nin ağzını burnunu dağıtır normalde ama film işte.
ızleyene hayranlık bıraktırır.
Memleketinde dayak yemiştir.
efsanevi sovyetler birliği marşı eşliğinde resminin yükselmesi ve tüm askerlerin selam durması bence abd tarihindeki en müthiş sovyet propagandasıdır.

o ne muhteşem bir marş!
Sağlam dövüşçüdür ama bir boyka değildir.
--spoiler--

Dünya Amatör Boks Şampiyonu
Olimpik altın madalya sahibidir.
Sovyetler Birliği kahramanı ödülüne sahiptir.
Kariyerinde amatör olarak 100 maça çıkmış ve tümünü kazanmıştır.
Profesyonel olarak 2 kez maça çıkmış, birini kazanmış (Apollo Creed'e karşı) ve birini de kaybetmiştir. (Rocky Balboa'ya karşı)

--spoiler--
maçları esnasında iyice gaza geldikleri bir anda rocky'nin "gelll!" diye nidalanmasına "daaa!" diye yanıt verip hücuma geçmesi yarmıştır.
(bkz: #31572967)

kürt düşmanı olan bir yazar, fakat anlıyorum kürt kardeşlerimizden çok çekmiş belli.
özelden adam akıllı konuştuktan sonra küfüre başlayan, hem kürt düşmanı,ırkçı olan, hem de yobaz olan yazar. fenerbahçeliysen solcu olacaksın diyor. yazma ulan bir daha bana. ayrıca kürt değilim ama kürt kardeşlerimize yaptığı hakaretler,aşağılamalar silinmesse bu haysiyetsiz yazarı sadece cesaretlendirmiş olursunuz. bunu buraya yazar yapan moderasyona allah akıl,fikir versin. başka sözüm yok.
Boksördür. Evet.
fiziğiyle, saç traşıyla, bakışıyla, her şeyiyle bir erkeğin olmak isteyeceği adamdır. subay traşını türkiye'de yaygınlaştıran adam olduğu söylenir.

cidden çok yakışıklı adamdır.
karizmasına hayran olduğum film karakteridir.

görsel
En karizmatik film karakterlerinden biri.