bugün

Bugun parlak makyajini yapmis, yesil farlarini alabildigine surmus goz kapaklarina ve oylece sevilmeyi bekliyor sabah sabah...
kendisini saçma sapan romantik sözlerle kişileştiren çakma şairane entellerden bıkmış şehir. öyle duydum. amınakoyim %90ı yaşanmayacak kadar berbat lan buranın.
istanbulun amınakoyiim de size bişey olmasın. rezil ötesi megaköy.
televizyonda filan görenlerin, kısa süreli kalıp gidenlerin, birilerinin anlatımından duyanların tamamı ile muhteşen ötesi sandığı şehir.

ama gel gör ki; çile, karmaşa, kısıtlanmışlık dolu bir labirenttir.

ama kaosu bile güzeldir, tipini sevdiğiminin. televizyonda da pek bi güzel çıkar...
Unutamadığım o şehir, sevgilimi hapseden o güzel anılar.
Benim icin ulkemin en guzel sehri. Surekli metro kullanip kalabaligi seviypr olusumdan kaynaklaniyor olsa gerek.
Hakkında, Üstad Necip Fazıl'dan bir mısra söylenir. " Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir. "
Her üniversiteye hazırlanan gencin bünyesinde bulundurduğu fakültelere girmek için kalleş ösymnin yaptığı sınavlara gece gündüz hazırlanarak girilen koca gidenleri ve içinde bulundurduklarını yutan zalım şehir...
Bahar esansli parfumu, masmavi gozleri ile akli bastan almistir gene sabah sabah...
En son gittiğimde minibüste 300 lira çaldırdığım şehir. Bursa da insanlarla kıyaslayıp bir ortalama veya genelleme yapacak olursak insanların suratlarına baktığınızda güven duygusu pek oluşmaz. Sanki herkes potansiyel hırsız , dolandırıcı , gaspçı gibi geliyor.

Not: ailem 40 seneden fazladır istanbul da. Ben de üniversite kazanana kadar istanbul da doğdum büyüdüm.
acılen goc alımı durdurulması ve nufusu azaltılması gereken ıl.
Şu sıralar sıcak şehir.
istanbul istanbul olalı tamlaması ile acaip eğlenilen, acaip düğün yapılan, acaip kavga edilen, acaip birşeyler yapılan acaip bir şehir olmuştur. anadolu kentlerinin bir çoğunda öğrencilerin bütün yapamadıklarına "istanbulda var oysaki" demeleri ayrı bir acaiptir.
istanbul da herşey vardır. arayan bulur. benim istanbulum lakin biraz fatihtir. çocukluğumun fatihidir. yani karaçarşaflı ortodoks rahibesi bozmaları ve peygamber efendimiz (sav) veya sahabelerin giyinişleri ile alakası olmayan antenle tuvalet pompası arasında gidip gelen yobazlar tarafından işgal edilmeden önce, yemyeşil bahçeleri, 12 ayrı kütüphanesi ile ünlü semtidir istanbulun...
güzel şehir, çok güzel şehir, çok çok güzel şehir.

http://www.youtube.com/watch?v=Xy4QJPvoXHo
istanbul ...
Çoğu zaman soğuk bir şehir gibi gelmiştir bana ama artık gitmeyi arzuladığım bir dönemde olsa orda yaşamayı istediğim şehir.
Medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarihi ve doğal açıdan türkiyenin en güzel yerlerinden biri sayılan , osmanlıya yıllarca başkentlik yapmış bir şehir ...
uzun süredir seninle birlikte uyumama rağmen, hiç sevişmedik istanbul.
islam yurdu islam bol

insan yurdu insan bol...

istanbul, istanbul...

çok anısı var bende;

istanbul, istanbul...

ayrılığımız yakındır seninle...
bir hafta sonra tekrar gidecegim, dunyanin en guzel sehri. tum kaybolma ihtimallerini goze alarak gidiyorum bu sefer.
seninle ilgili bir derdim var. yaşamıma hakim olman hoşuma gitmiyor ama bana yaşama gücü verdiğini inkar edemem.

apar topar senden kaçarken bile seni seviyordum, istediklerimi vermediğin için sana küstüm.

beni kovdun ama uzağında oldukça seni özlemeyi öğrendim, özledikçe küslüğüm geçti, barıştık. bana yeni şeyler vaadettin, tekrar gelirsem çok mutlu olacaktım.

ve yine bana yalan söyledin, inandım, inanabilmekle mutlu oldum. elime ne verdiysen çekip geri alma huyunu hiç bırakmayacaksın değil mi ? inatçısın. ama doğduğumdan beri senin havanı solumak, suyunu içmek bana öyle bir inat vermiş ki, seninle başedecek gücü hala kendimde bulabiliyorum.

istanbul. seni yenmeden yok olmayacağım.
http://www.youtube.com/watch?v=gAq5aUgCwPA
Camiden çok içkili mekan ve tekel bayilerinin bulunduğu şehirciktir.
çeşm-i cihan.
Su saat oldu, hala uyuyamamis sehirdir.

Ciddi uyku problemi oldugu kanisindayim...
görsel
iğrenç bir şehirdir. izmir varken.