bugün

halk tv'de duyduğum bir son dakika açıklaması.

bula bula bu yalanı mı buldun ey israil?
Tabi tabi bizde inandık.
Hitler bunları boş yere gaz odalarına atmamış. Bu kadar aşağılık millet olamaz. Hastaneyi bombalamak nedir..
https://m.uludagsozluk.com/e/46701628/

Yahudiler kincidir.

Asırlardır gördükleri zulmün hesabını soruyor. Acısını çıkartıyor...

Evet insanlık suçu işliyor. Tıpkı kendilerine zulm edenler gibi...

Allah bizleri bunların ve bunlar gibi olan nice kötülerin emellerinden korusun inşallah..
Aşırı bilgi kirliliği var.

Kimisi Hamas vurdu diyor kimisi israil diyor. Atılan bomba Hamas'a aitmiş diyenlerin ellerinde görüntüler var.

Neye inanacağız bilemiyorum. Yeterki bitsin şu savaş.

Allah yardımcıları olsun.
kimisi hamas vurdu diyor kimisi israil diyor. atılan bomba hamas'a aitmiş diyenlerin ellerinde görüntüler var.

Şöyle diyipte hâla israil'i aklamaya çalışan, bir yandan da allah yardımcıları olsun diyen gizli israilsever riyâkarların israillilerin eline düşmelerini diliyorum. Evet öyle bir hale düşsünlerki bu şekilde bu milletin nasıl bir millet olduğunu mülahaza etmiş olsunlar.
Tamam israil vurmadı diyelim, dünkü açıklamaya göre gazzede 950 çocuk öldürüldü kim öldürdü uzaylılarmı, yine bir kaç gün önce güneye gidin dedi ve giden araçları vurarak 70 kişi öldürdü bunuda cinler yaptı herhalde.
Ben israil'i haklı bulmuyorum.

Ben hamas önderliğindeki Filistin'i haklı bulmuyorum. Dikkatinizi çekerim 'Hamas' önderliğindeki Filistini haklı bulmuyorum.

Hamas, Durduk yere israil'e savaş açtı. Görüntüleri tüm dünya gördü. Yolda öldürülen, festivallerde öldürülen Yahudileri tüm dünya gördü. Bir vatandaşınin ölümüne karşın binlerce kişiyi öldürmeyi göze alan bir israil'i karşısına aldı Hamas. Kinci bir devleti karşısına aldı yani...

Savaş çığırtkanlığı yapan Hamas, ölen masum filistinlilerin sorumlusudur. Sadece israil değil. Keyfi saldırıp masumlarin ölümüne sebep verdi...

Ne israil ne de Filistin. Ben kimseyi aklamiyorum. Aralarındaki savaşın sorumluları buna sebep verenlerdir. Olan masumlara oluyor.
Tüm suç Hamas terör örgütünün. Ölen tüm masum insanların suçu vebali onların üzerine olsun..
hepsinin allahları belalarını versin...
israil, Hastaneyi vurduklarını doğruladı.

israil ordusu sözcüsü:
Baptist Hastanesi ve diğer 5 hastanenin boşaltılması konusunda uyarmıştık!

Bugüne dek hiç Filistinsever bir şey demedim.
Ancak hastane vurmak orospu çocukluğudur.

israil'e karşı saldıran artık kimse tarafım odur.
hamas, durduk yere israil'e savaş açtı. görüntüleri tüm dünya gördü. 

Hamas durduk yere israil'e savaş açtı diyen insan mağarada yaşıyordur. Evet siz normalde müslüman coğrafyayı takip etmiyor olabilirsiniz ama israil zaten bu adamları düzenli olarak öldürüyor, kafasına göre tutsak ediyor, evlerinden atıyordu ama siz bunları medyada görmüyordunuz. Sadece bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmakla kalıyordu. Ta ki hamas karşı güç kullanıncaya kadar. Evet hamas karşı koyduktan sonra bütün haber kanalları olanları göstermeye başladi. Yoksa filistinliler orda sessiz sessiz ölüyordu, sessizce ölmeyi kabul etmedikleri için suçlu konuma koyuldular.
Barış içinde yaşayabilirler...

Diploması yoluyla barış sağlanabilir.

Önemli olan her iki tarafında sulh istemesi...

Hamas yanaşmıyor. israil zaten hiç oralı değil. Dünyanın da umurunda değil.

Ne olacak peki.

Birilerinin adım atması gerek. Diplomasi yoluyla anca bu savaş bitebilir.

Hamas israil'e bağlı özerklik istiyorsa israil'le uzlaşmalı. Aksi halde israil durmaz. israil diplomasi yoluyla bunu halledebilir.
American Wall Street Journal: "Baptist Hastanesi'ne atılan bomba bir Amerikan MK-84'üydü."

Filistin'de hangi grupta Amerikan bombası var amk?
görsel

israil günlerdir kara harekatını erteliyor.
sebep?
gazze'deki sivillerin tamamının tahliye edilememesi.
zira gelen istihbarat bilgileri, gazze'deki sivillerin hamas tarafından tutulduğunu, daha doğrusu sivillerin şehri tahliye etmesine hamas'ın müsade etmediğini gösteriyor.

bir filistinli, hamas militanlarının arabaların anahtarlarını topladığını bildirdi.
başka filistinliler ise hamas'ın tahliye koridorlarına barikatlar kurduğunu bildirdiler...

yani hamas terör örgütü, gazze'deki sivilleri canlı kalkan olarak kullanacak.

şimdi, israil aptal bir devlet değil.
aptal bir devlet olsa bunca arap'ın ortasında 1948'den beri varlığını sürdürebilir mi?

bütün bunların ışığında, kendimizi israil'in onuncu adamı yerine koyup hadi sesli düşünelim biraz...

israil devleti sizsiniz, bütün dünyayı arkanıza almışsınız.
birleşmiş milletler bile, filistin lehine olan ateşkes teklflerini reddetmiş ve israil'in operasyonlarını meşru görüyor.
lakin israil'in önündeki tek engel, gazze'deki siviller.

gazze'deki sivillerin tahliye edilmesi lazım.
mısır kabul etmiyor.
ürdün kabul etmiyor...

gazze'deki onbinlerce filistinliyi kabul edecek "aptal" bir ülke bulunmalı.
öyle bir ülke var...
yıllardan beri milyonlarca sığınmacıyı kabul etmiş, sınırları kevgire dönmüş bir ülke.

lakin o ülkede de halk artık sığınmacılardan bıkmış. tek bir sığınmacıya dahi tahammülü yok insanların...

o halde öyle bir şey yapılmalı ki, o ülkenin halkı gazze'den gelecek onbinlerce sığınmacıya ses çıkarmasın...

bingo...!!!

taşeron örgüt hamas zaten devrede. başka örgütler de var.
onlardan birinin füze rampalarından bir füze ateşlenir, ateşlenen füze hastane yakınındaki mühimmat deposuna düşer ve büyük bir patlama, yüzlerce ölü...

dünya ayağa kalkar.
artık sığınmacı kabulüne tahammülü olmayan o malum ülkenin halkı bile "kahrolsun israil" sloganları atmaya başlar. artık gazze'den gelecek sığınmacılara tek tük cılız sesler çıksa bile önemli değildir...
üç vakte kadar gazze'li siviller tahliye edilebilecektir.

şurası bir gerçek ki, israil devletinin "onuncu adam doktrini"nin işlediğini hissedebiliyorsunuz yaşanan olaylarda.
(bkz: onuncu adam kuralı)

not: bu olay sonrası gazze'li sivillerin gideceği ülkenin ismini vermedim. artık kahin olmaya gerek yok...o ülkeyi herkes biliyor...
israil hastaneyi boşalt diyor.
Boşaltmıyorlar.
insanları canlı kalkan yapıyorlar. Yapmalarına da gerek yok, onlar gönüllü ve o iş için, ölmek öldürmek için doğmuş çocuklar.
Yarattıkları canavar ilk önce sahibini yer gerçeği.
Adında meymenet olmayan kahpe bir örgüt ya da israil, ne fark eder. Bu kahpeliği Hamas yapmamıştır, diyemiyor olmamız yeterli cevap değil mi zati?
halen israile laf etmeyip hamas hamas deyip duran var. allah belanızı versin. entry net.
Yok canlı kalkan, yok boşaltın deniyor.
Ulan her yeri vurursun hastaneyi vurmazsın, şunu savunacak tek yanı yok.

Öte yandan Hamas'ın israil maşası bir örgüt olduğunu düşünmekle beraber canlı kalkan olduklarını hangi videoda gördünüz?

Neymiş boşaltın denmiş.
Ekonomik yönden bitkin durumdaki 2.5 milyon insanın Ankara'nın Akyurt ilçesi kadar bir arazide nereye gidebilmesini umuyoruz?

Ulan siz gerçekten depremden sonra hala büyük depremler devam ederken herkes şehirleri boşaltabildi mi sanıyorsunuz?
Herkesin imkanı bir mi? Bu nasıl bir düşünce?

Üstelik vurulan hastane kanada hristiyan kilisesine bağlı bir hastane.
Kanada Hamas'a çanak mı tutuyormuş?
Sözlükte bile israili savunanlar olması ilginç. Son zamanlarda böyle bir akim oluşturulmaya kalkıldi. Müslüman ülkede yahudileri savunmak. Hastanenin vurulmasıyla zirveyi de buldular. Müslüman olunca dünya da yalniz kalıyorsun.
Terör devleti israilin yaptığı ilk ve son saldırı değildir, muhtemelen bu tür saldırıların devamı gelecektir, asıl sorun bm güvenlik konseyi kararlarının yok hükmünde sayılmasıdır, Erdoğanın 'da rahatsız olduğu konu tam olarak bu aslında, bu 5 daimi ülke kendi çıkarları dışında dünyanın güvenliğini sağlayamamaktadırlar, dünya gerçekten 5' ten büyüktür sözünü Erdoğan boşuna söylemedi , geldiğimiz şu noktada Erdoğanın haklı olduğunu görüyoruz, alenen tüm dünyanın gözü önünde israil denen terörist devlet barbarca gazze halkına soykırımı aratmayacak şekilde, hava ve kara kuvvetleri ile neredeyse tüm gün boyunca yaklaşık 2 milyon insanın yaşadığı dünyanın en büyük açık hava hapishanesi sayılan bir yerde hedef belirtmeksizin sivil, terörist ayrımı yapmadan hergün gazzeyi hedef alan saldırılar düzenleyip birde üstüne özellikle bir hastaneyi vurması savaş suçudur, sorumluları başta netanyahu olmak üzere israil silahlı kuvvetleri'nin içlerinde komuta kademesinin'de var olduğu bu suçlardan sorumlu subaylarında laheyde hesap vermesi gerekmektedir.
Hamas ın attığı mühimmatın tel aviv e düşme görüntüleri var sokağa düşüyor çatapattan hallice. Öyle bir tesir gücü olan mühimmat hamas ın elinde olsa bu savaş zaten bitmişti.
hastane vurduk diyecek halleri yok heralde.
türkçü ırkçı kemaliz osuruktan değersizler israel-abd safını seçmiş..

girit dönmesi başı çekiyor.

reziller..
Yahudiler diyerek genelleme yapmak hatalı. Buna karşı olan yahudiler de var.
Siyonist olanlar faşistlikte hitleri mumla aratır...
kuzenim yazmış...