bugün

An itibariyle sunduğu radyo programında * Manu Ginobili'ye ısrarla Manu Cilibili diyen adam.
hiç unutmam,hidayet türkoğlu'nun sacramento kings'te oynadığı ilk yada ikinci sezon,gecenin bir vakti,kanal d'de yayınlanan bir la lakers maçında,maçın son saniyelerinde shaq'ın attığı bir basket sonrasında,-yapma be,yapma be kocaoğlan- diyerek gönlümü fethetmiş,o zamanların ismet abi'si şimdinin amcası,belki de dedesi.
basketbol üzerine sanki bir nihat doğan güzellemesi.. dizi yıldızı olamayacak kadar güzel basketbol eleştirmeni, spikeri şimdi iddiacısı.
ismet Badem bir basketbol maçında seyircilerin arasına çıkar ve bir kızla röportaja başlar.

Badem: sizin gibi güzel bayanları salonlarda görmekten çok mutlu oluyorum. Basketbola bu ilgi nereden?

Kız: ben Efes kızlarından biriyim zaten.

Badem: Aaa öyle mi çıplak değilsin ya tanıyamadım.

Bu diyalogdan sonra anlatım masasında olan Murat Murathanoğlu ise: ''Ya ismet bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?''
(bkz: 16 ağustos 2009 türkiye polonya basketbol maçı)

"ersan çizgi film hızıyla dönüp, rakibinden sıyrıldı..."

bayılıyorum bu adama.
Murat Murathanoğlu ile birlikte harika maç anlatan ve yorumlayan abimizdir.
smaç ve bloklara verdiği olağan üstü tepkilerle hatırladığımız spiker abimizdir. basketbolun türkiye de azda olsa revaç bulmasındaki emekleri ise yadsınamaz derece de önemlidir.
iş işten geçtiği bir ortamda maçın sonunda 1 dakika için goettingen in iki hücumdan boş dönmesi üzerine yaptığı yorumla yine yarmış, hala-sakal denklemini akıllara getirmiş renkli abimiz. kendisi beşiktaş ct nin bütün maç sıçtığının farkında ancak işin ucunda ekran başındaki taraftarın hedefi olmak var tabi...
"beşiktaş dördüncü periyodun son bölümündeki oyununu bütün maça yayabilseydi* bazı şeyler çok daha kolay olabilirdi."***
(bkz: 16 aralık 2010 goettingen beşiktaş ct maçı)
kesinlikle basketbol eleştirmenleri azlığında prim yapmış, basketbol bilgisinden çok, yaşanmışlıkla tecrübe edinmiş biri... Basketbol bilgisi çok güzel turnike, alan savunmasına şut, güzel bi reverse ten öteye gidememiştir. Yorumcu olarak iyi maçları anlatması, hep talihsizlik olmuştur..
an itibariyle fb ülker-banvit maçında "oğuz'u kim tutabilir ya!avrupa'da kim tutabilir!"diyerek uçmuş kişi.
Akhisar'da Trafik kazası geçirerek sol ayak tarak kemiği kırılmış, geçmiş olsun diliyoruz üstada..
buram buram fenerbahçe yavşaklığı kokan hareketleri mevcuttur.
an itibari ile oynanan efes fener maçında holiganlığın dibine vuran fanatik ihtiyar. ercan saatçi gibi anasını satayım.
şu an oynanan almanya türkiye hazırlık maçında çok garip yorumlar yapıp ilginç tepkiler veren yorumcu. oyunkurucu kelimesi yerine playmaker demeyi öğrenmiş ama fena halde bunamış.
spektaküler sözcüğünü dilimize kazandırmış, über şahsiyet.
iyice yaşlanmış kafayı yemiş gibi konuşuyor züppe herif. koca karı gibi maçı anlatan spikerle tartışıyor. sürekli oyuncuların hatalarından bahsediyor. iyi güzel şeyleri konuşmak yerine devamlı eleştiri yapıyor. bırak artık şu yorumculuk işini abi git mahallede kahveye orda yap dedikodunu.
90lı yıllardaki basketbol terimlerini günümüzde de kullanan, tamamen sığ yorumlar yapan, o günlerde basketbol yorumcu kıtlığıyla bugünlere gelen, basketbol muhabbeti asla çekilmeyen.
''ben ismet badem'' kitabında gençliğinde kaç kızla birlikte olduğunu ve annesini kürtaja götürdüğünü yazmış basketbol yorumcusu.
Adamdır.Yaklaşık 3-5 dakikalık muhabbetimiz olmuştur ve beni tarafsız olduğuna inandırmıştır.
bu aksam kafamızı siken adam. vır vır vır yok hakemler doğradı hakemler katletti. amk sırf tahrik. sen ne hakeminden bahsediyosun allah aşkına bir periyotta 35 sayı yemişiz hakem ne yapsın. ihtiyarladı bıraksın yorumu.
Neden bu sene ortada görünmediğini merak ettiğim, iyi ya da kötü yorumları umurumda olmayan, basketbolumuzdaki efsane ikiliden biri.
sevgili ismet badem *
kaliteli bir spor sunucusu. tarafsız basketbol maçlarını yorumlarken maçı adeta yaşıyormuş gibi hissedersiniz.
istanbul'u bırakıp antalya'da yaşamaya başlamış. motor tutkusu yüzünden, bayadır gözükmüyor ortalıkta.
murat murathanoğlu ile efes pilsen ve tofaş maçlarının avrupa maçlarındaki çığlıkları hala kulaklarımda.

enfes diyaloglarından biri:

i.b: sizin gibi güzel bayanları salonlarda görünce çok mutlu oluyorum. basketbola bu ilgi nereden?

kız: ben efes kızlarından biriyim.

i.b: aaa öyle mi? çıplak değilsin ya tanıyamadım. kusura bakma.