bugün

2. ordu komutanı olarak atanan orgeneral.
görsel
zeytin dalı operasyonunun başındaki paşa.

operasyonu ikinci ordu yapıyor, dolayısıyla ikinci ordu komutanlığı işin başındaki birimdir.

ikinci ordu yıllardır doğu illerimizdeki terörle mücadeleyi yürüten ordudur. dolayısıyla bölgeyi de, hewalleri de iyi tanırlar.

ismail metin temel ise adam gibi adamdır. 15 temmuz da fetönün piçleri tarafından suikast listesinin en tepesine isminin yazılmasından bunu anlayabilirsiniz zaten.

malum bazıları için de nasıl olsa darbe sonrası kendi tarafımıza çekeriz, bir faaliyete gerek yok şeklinde ibareler vardı.

velhasıl benim kendisine güvenim tam. allah utandırmasın.
2. Ordu sözde komutanı. Ben bu rejimi ve üst düzey hükümet ve askeri yetkililerini, bütün kurumların atanan üyelerini tanımıyorum. Diplomasız, dolayısıyla cumhurbaşkanı olması anayasaya aykırı olan sözde Cumhurbaşkanı seçimde rakibi olan muhalif adayı eleştirirken onun konuşmasına icazet vererek kelle gibi sırıtan bir general... Üzerindeki üniformaya hakaret etmiş demektir. ordu, önce Fetö sonra bu akp denen ihanet şebekesinin icraatleriyle çürütülmüştür. Bu açık ve net bir şekilde belli oluyor. 2.ordu sözde komutanının yaptığı adeta eski generallerimizle kıyaslandığında üzerindeki üniformayı ve o yüce kurumu küçültücü, itibar kaybettirici bir hareket olmuştur. Şüphesiz ki devletin bütün kurumları yeni gelecek idareyle tekrar tanzim edilmelidir. Muharrem ince temizlik yapmayacağız diyor ama o temizlik dip köşe bucak yapılmalıdır.
TSK'nın askeri değildir. kimin askeri olduğunu tavrıyla ortaya koymuştur.

- yeni dönemde bizimle değilsin metin!
Kendisini öven bir yazı yazmıştım o yazıyı sildim.

Tsk mensubu bir kişi bir siyasi parti başkanını alkışlayamaz.
rte kalırsa sanırım hulusinin peşinden gelecek.
Mustafa Kemal'in askeri değildir.

Sorun değil tabi... Atamıza böyle asker gerekmez.

Hoş, fetõcúlerle el ele milli ordumuza kumpas kuranlarí alkışlayandan zaten asker olmaz ki Atamızın askeri olabilsin.
30 ağustos'ta kuantum reis tarafından apoletleri sökülecek yandaş.
darbe yaparken chp alkışlayan askerler çok tarafsızdı ya değil mi?
tayibin adamı.
(bkz: engin alan) dan nerelere dedirten komutandır. Askerliğine lafım yok ancak sen siyasetçi değilsin.
ters aday ters ince tarafından apoletleri sökülmekle tehdit edilen afrin kahramanı ve komutanı. yedirmeyeceğiz seni komutan, huzurunu ve keyfini hiç bozma. teröristlerle mücadeleye devam. siz sahada, biz sandıkta. Allah'ın izni ile devam.
30 Ağustos'ta emekli edilecek yandaştir.
darbe sürecinde başından geçenler filme konu olabilecek başarılı komutan, orgeneral. ardından geçen zamanda afrin operasyonunu sevk ve idare etme görevi verildi, dirayetli general vazifesini başarıyla tamamladı. şimdi böyle bir çınar için başa geçersem apoletlerini sökeceğim şeklinde aldığı tehdit hoş oldu diyemem. hadi bu adam bu generale orada bozuldu ve böyle apolet sökme gibi uçsuz bucaksız lafları söyledi diyelim, size ne oluyor lan uludağ sözlüğün klavye komutanları.

adamı bir olayla silecek ve yerin dibine vuracak kadar adi ve şerefsiz misiniz. böyle bir komutandan bahsediyorum. burası türkiye evet. bir günde biri bir şey söyler ve koyunları peşinden gider, bir gecede tüm emeklerini unutur, arkasından köpükler saçarak nefret kusarsınız. yazık lan size. cidden yazık. insanları etiketlemeyin dersiniz ve ardından biliyorum entryi okursanız beni de etiketleyeceksiniz. şucu bucu olacağım. ama kadim vicdanın da birileri tarafından omuzlanması lazım. vicdanınızı skiyim lan sizin, uludağ sözlük klavye komutanları.
gelip burda, siyasete karışan bir askeri savunmak ne çeşit bir milliyetçilik anlayışıdır, burasını bilemem. geçmişte yaşananlardan hiç mi ders almadınız,
(bkz: balkan savaşı) önce kendinize bunu sorun. sonra da gelin, verilen bu tepkiyi öyle tartışın.
öyle bir koymuş ki acısını anca apolet sökerek çıkarmaya çalışıyorlar.

siz söke söke şeyimin kenarındaki apoletleri pardon kılları sökersiniz anca ondan dolayı da ben tebrik ederim olsa olsa.

şunun bunun askeri degil denmiş harbiden degil malum zihniyetin askeri olsa düşmanla savaşmak yerine gelip kendi m illetinin seçilmişlerini indirmeye çalışırdı o aksini yapıp közde düşman oturtmalı patlıcan dolması yapıyor iyi de yapıyor.
orgeneral olmuş.

yürü be bu ülkede işler demek ki böyle yürüyor.

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed
Başarılı komutan ama askeri teamüllere göre henüz orgeneral olmasına süre vardı. Biraz da siyasi bir terfi gibi.
Yılbaşı günü,
Gece yarısı çıkan bir cb kararnamesi ile,
Apoletleri sökülmüş ve kızağa çekilmiştir.

Alkışlar nerede?
bu siyasal islamcıların işlerine akıl ermiyor bazen.

lan hani harika bir adam, müthiş bir askerdi?

niye kızağa çekildi şimdi?
Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atanmış Orgeneral.
Suriye'de başarılı operasyonlar yürütmüştür. kendisiyle tanışmış askerler onu hayranlıla anlatırlar. bunun dışında bir siyasi lideri alkışlaması da tepki çekmiştir.
afrin kahramanı demediler mi buna , ne iş ?
ikidir tenzil-i rütbe alıyor böyle giderse bizim belediyede çaycı olacak birkaç seneye.