bugün

cennet kadınların ayaklarının altındadır diyenleri de hiç kadınların ayaklarının altında görmedik. kadınların nefes almasını bile engellemek isteyenleri çok gördük ama. gerçek islamda kadının yeri falan yoktur. erkekler ile hiçbir eşitliği veya denkliği yoktur. kadın erkeklerden aşağı bir alt insan türü olarak görülür.
koca bir sıfırdır. islamda kadının yeri kocasının yanıdır. kadınlar erkeklerin sürdüğü tarladır. erkeklere cennette huriler vaat edilirken kadınlar babayı alırlar. kadınlar islamda hafifçe dövülebilirler. islam peygamberine göre kadınlar aklen ve dinen tam yaratıklardır. buna rağmen islam islam diye ölüp biten kadınlar vardır. din, erkeklerin icadı olan ve erkeklerin kadınları kontrol etmek için kullandığı bir araçtır. bunca şeye rağmen islamcı kadınların varlığının tek nedeni aşağılık kompleksidir. aynen dinin üstünlük kompleksinden ve aşağılık kompleksinden çıkması gibi.
görsel
kadında islamın yeri kadardır.
Kadın da bireydir erkek de.
Deistim ama afganistan/yemen örneğine değil islamın kaynağı olan kurana bakılmalıdır tespit etmek için.
Bunun gerçek islamla bir ilgisi yok mesela.
görsel
sonsuz evrende çöle inen nur kitabında yazıyorsa kesin doğrudur. kadının yeri, çöl erkeklerinin gelişmemiş çağlarda kadını gördükleri yer değildir. yok öyle yaş maş dinlemeden 26 kadınla evlenmek, onlarca cariye alıp onları da çarşafa kapatıp eve tıkmak. herkes haddini bilecek, eşit ve aynı haklara sahip olduğunu öyle ya da böyle kabullenecek...
bizim lisedeki din dersinde din hocamız "peygamberimiz cinsiyet ayrımı yapmazdı" dediğini, ama peygamberin illa ki birisini üstün tutsaydım, kadını üstün tutardım dediğini anlatırdı sanki ben mi yanlış hatırlıyorum.
üstad necip fazıl kafa kağıdı adlı eserinde; "kadın; hristiyanlıkta yol kesici bir engel, islam'da ise yol açıcı bir kanattır." der.

çöle inen nur kitabında ise ; dâva nefsi öldürmek değil, yola getirmek olduğu içindir ki; islâmiyette ruhbaniyet mevcut değildir.
kadının her daim korunması ve gözetilmesi emredilmiştir dinimizce.
şimdilerde kadın erkek eşitliğinden dem vurulması hikayedir. kadını savunuyoruz ayağına sömürenleri net görebilmekte asıl iş!
görsel
Bazı kadınlar hep daha fazlasına göz diktikleri ve her zaman ayrıcalıklı olmak istedikleri için
islam gibi bir dini anlayıştaki maneviyat
Maddiyatçı olan birçoğunu rahatsız ve tedirgin edecektir
Dünyayı yiyip te doymayacak olanlar
Kendilerine en uygun yeri kendileri bulsunlar.
islam kadına en çok değer veren dindir. Kadın baş tacıdır, mücevherdir bu yüzden de korunup kullanılmalıdır. Vücudu metalaştırılmamalı, ziynetleri ortaya çıkmamalıdır. islam Kötü nazarlardan muhafaza etmiştir kadını.
Öncelikle şunu belirteyim üniversite mezunuyum ve öğretmenim. Belki ne kadar cahil diyeceksiniz ve Linç edileceğimi bile bile yazıyorum bunları. Erkek kadından üstündür ve bunu kadınlar da biliyor hiç kimse kimseye numara yapmasın. Kadınlar zeki yaratıklar ve dişiliğini kullanarak erkekleri elinde oynatıyor ama ben yemem o ayrı mesele. Ya da bilmiyorum benden daha zeki bir kadınla henüz karşılaşmadım.

Kadından yönetici olmaz. Örneğin ben iyi partiliyim ancak meral akşener hanımın genel başkanlığına karşıyım. Meriçlik yapıp amsalaklık yapmayın. Kadın annedir ve cennet anaların ayakları altındadır. Üç kız çocuk babasıyım ve çocuklarımı doğuran eşime de çocuklarıma da kurban olurum. Kadın evin reisidir evle ve çocuklarla ilgili bütün kararları o alır bana da gereğini ve maddi boyutunu sağlamak düşer. Tekrar ve tekrar Erkeklere sesleniyorum amsalaklık yapmayın, erkek erkek gibi davransın kadın da kadın gibi kimse kimsenin sınırını geçip üstüne vazife olmayan işlere bulaşmasın.
Erkeğin 3 adım arkası, diğer 3 kadının arası...
Dış kapının eşiğidir.
Olmayan yerdir. Kadının islamda yeri nerdedir? Hangi müslüman kadın olmuştur? Hangi müslüman kadın yüceltilmiştir? Miras hakkı bile erkeklerin 3/2 iken kadınlara 3/1 düşüyor. iki kadın şahitliği bir erkek şahitliğine denktir. Kadın erkeğin yarısı görülüyor islamda. Kaldıki, islam 21. yy dini değildir.
prof. dr (bkz: ilhan arsel)
(bkz: şeriat ve kadın)

burada gayet güzel yazıyor. herkes ama özellikle kadınlar mutlaka okumalı.
Üreme olarak görülendir.
Erkek bir yerini kapamaz ama kadın kapatır. Niye?
Evi ve kocasinin yanidir. Karisini kiskanmayan fransiz gibi hayat yasayan islam dusmanlari bunu anlamaz. Gider fransiz gini kadin erkek esitligini savunur,
hayvan gibi bişidir.. hoş, hayvana öyle davranılmaz ya neyse..
kuyruk sokumu gibi bir yerinde olsa gerek. hala arıyoruz.
(bkz: nisa suresi)
kölelik cariyelik.
yoktur.kuran direkt erkeğe hitap eder. sürekli olarak size verilmiş cariyeler, kadınlarınız, cariyeleriniz v.s. demiştir cennet için bile tüm mükafatlar erkekleredir kadından bahsetmez bile. erkeğin bakabileceği kadar kadın alıp dilediği kadarda cariye almasına savaşlardan sonra karşı tarafın kadınlarının ganimet olarak alınıp pay edilmesine hüküm vermiştir.

şahitlik ve miras haklarında ise kadına erkeğin yarısı kadar hak tanımıştır. hatta bir ayette; kadınlarınıza adet olduklarında yaklaşmayın,onlardan uzak durun demiştir. yani direkt kadınları ilgilendiren bir konuda bile erkeğe hitap etmiştir.
türkiye de haberleri izle anlarsın.
görsel