tezat durumdur.

islam hoşgörü dini, güzellik dini ama müslümanlarda o hoşgörünün zerresi yok. islam ülkelerini bok götürüyor. farklı fikirler, farklı yaşamlar kabul görmüyor. insanlar sürekli gavur memleketlere kaçma derdinde.

sadece hollanda'da 3 milyon müslüman var mesela.
sorun türkiye'de hristyan nüfus kaç kişi?
yahudi?

farklı etnik kimlikler rahatça yaşayabiliyor mu?
lgbt bireyler barınabiliyor mu?

daha uzar gider liste.

hani bu bir iki kişi değil ki bahsettiğimiz onlar anlamamış desin. her islam ülkesi bu halde. türkiye dahil...
bursadakiler hoşgörüsüz olabilir ama izmirliler değil.
islam hoşgörü dini değildir. islamın kafasına göre kendi haktır geri kalanların hepsi batıl. bu yüzden hakla hükmetmek gerekir. o yüzden islam büyük bir tehlikedir. sürekli olarak allah için ölmeye ve öldürmeye çalışır. amaç her yere bu islam denen illeti yaymaktır. zaten islam cihad dinidir ve gelişimini, yayılmasını hep bunun üzerine sağlamıştır.
ayrıca müslüman olup hoşgörülü olan vardır bu doğru ama bu zaten dini eğilimleri fazla olmayan daha yüzeysel dini yaşayanlarda oluyor. yoksa dine inanma oranı artan bölgelerde tahammülsüz çok uç noktalardadır. bugün iyi bir müslüman varsa o da islam sayesinde değil ondan uzaklaştığı için iyidir.
nitekim türkiye de bunun örneği vardır, seküler veya ılımlı dediğimiz kesim daha hafif müslümandır ve bunlar dini pek bilmez. sadece inanç kısmına inanır kalbim temiz der geçer. ancak bazı bölgelerde aşırı dine inanma vardır ve derin bağlılık oluyor. bu bölgeleri de saymama gerek yok zaten. hepiniz türkiye nin gerici illeri ve oradaki dine olan katı bağlılığı biliyorsunuz.

neyse efendim. islam hoşgörü falan barındırmaz. her yere hükmetmek isteyen emperyalist bir dindir ve bunun için kan dökmekten ne çekinmiştir ne de vazgeçmiştir. bugün ise güçlü olmadığı için küçük terör grupları halinde gene allah için ölüyor ve öldürüyorlar. bunu onlara yaptıran da din.
şu kalıplaşmış sözü kullanmadan geçemiyeceğim.
(bkz: gerçek islam bu değil)

evet bu söze katılıyorum güleceksiniz belki ama öyle.şimdi ülkemizdeki mezhepcilik almış başını gitmiş.kurandan önce hadis okunyor.kimileri kendisini peygamber padişah yerine koyuyor.böyle olan ülkede bu tarz hoşgörüsüzlük normal.çünki bütün islami meshepler ırkçılk-kin-nefret üzerine kurulmuştur.buna sunnilik de dahil.gelin sizle camiye gidelim.hatta ben yazayım.her cuma namazı öncesi "kafirler salak ,ahmak ya ahahaha ","bu geziciler koministler kitapsız hepsi " ," devlet yücedir karşı çıkılmamalıdır" ,"allahım müslümanlara iyilik güzelikler ver," ulan müslümanlara versin eyvallahta.neden müslümanlar.desene " allah bütün insanlığa iyilik güzellik versin,hidayet nasip eylesin ".diye ? şimdi bunlar küçük ama mide bulandırıyor.keza 16 nisan öncesi camilerde yapılan siyasi progobandalar.neyin ne olduğunu açıkladı.yılbaşında noel baba yakan idam eden ahmak gerizekağlılar.ulan okadar yurtdışında yaşadım hiç bir hristiyanın kurban bayramına karşı oldugunu görmedim.islamı böyle yapa yapa içine ettiler.sanki babasının dini.adama ayet gösteriyoruz.ya yok öyle değil diyor.kafa tarikat şeyh liderlerine takılmış.hala cennetteki karıların peşinde.müslümanlar kuranı okusa böyle şeylerin olacağını düşünmüyorum.ben hiç bir peygamberin hayatını okurken inançsızlara alay ettiğini görmedim.muhammed peygamber den ibrahim peygambere kadar.ama söz konusu bizim ülkeyse .işler değişir.
islam hoşgörü dini deyince Müslümanların hoşgörülü olduğunu iddia etmiyorlar. Ayrıca islamı gerçekten yaşayan insanlara bakmak daha mantıklı. Müslüman olup da her akşam bir şişe sek atan adama bakıp bu fikri ortaya atmanız bence tezat.
Her boku da lgbt bireylere bağlamayın amk. Çok hayranı olduğunuz, ileride olarak gördüğünüz batı ülkelerinde sanki çoook uzun zaman önce böyle olaylar kabul edildi de gelip boş yapıyorsunuz burda. Hollanda'da hoşgörü var diyelim bunu islam ülkesi değil diye nasıl söyleyebilirsin? Her ne dine mensup isen hemen dön geç o zaman. Saçmasapan örnekler vermeyin.
lgbt ler deyince birden kuduran gizli gayleri ortaya çıkarır.

ulan it, uzun zaman kısa zaman şu an ülkende eşcinseller rahat yaşayamıyorsa hiç ötmeyeceksin dinim hoşgörü dini diye. hollanda'da o kadar müslümanın ne işi var madem?
gitsinler onca islam ülkesi var.
yemez değil mi oradaki rahatı bırakıp gitmek.

arapların her bokunu islam zanneden, arap yalakası tipler kalkmış batı hayranlığı diyor.
ulan taşa taş atmak için kutsal toprak ayağına araplara para kazandıran sizsiniz. otur sen düşün.
"türkiye insanlara ve doğaya önem veren demokratik bir ülkedir" de. bunu yüz kere, bin kere tekrarla, herkes hep bir ağızdan söylesin.
ne oldu? sırf falanca sayıda insan filanca sefer tekrarladı diye cümledeki iddia gerçekleşti mi? elbette hayır.
bunun gibi birşey...
bulasigi cizecek bulasik deterjaninin ustunde "bulasigi cizmez" yazar. benzer sey.
Kur an ve peygamber yalan olsaydı islam bozuk bir toplumu yüceltemezdi.

Kur an ve peygamberin sözleri eğilip bükülmeseydi o yükselmiş ve dünyanın iki süper gücü üzerinde etkili olmuş bu medemiyet çökmezdi.

Yani bu hasatalığı reddetmek müslümanım diyene hep kayıp ettirir, kazandırmaz.

Onun için önce kur an, emevi dönemi öncesine göre ele alınmalı.
Hadisler kur an önünde yeniden seçilmeli ve tezat olanlar çıkarılmalı.

Kur an ve hadisler zamana göre güncellenerek tekrardan bir fıkıh yazılmalı. Eski fıkıhta referans alınmalı.

Özellikle, emevi döneminde toz edilmiş olan iktisad ve gelir dağılımıyla ilgili mülk ayetlerinin anlamlarını bu tahribattan kurtarmadığımız, köleliğe boyun eğdiğimiz müddetçe sıttın sene düştüğümüz yerden kalkamayız. Her geçen gün kayıp ederiz.

Tüm bunlar da ancak " Almanya da bir hristiyan rüyasında ezan sesi duymuş ve müslüman olmuş" derken kendi elinin altındaki binlerce müslümanın dinsizliğe, farklı ideolojilere kaçtığını görmeyen, umursamayan; dinden beslenen hocalardan islam ı kurtarmakla olur.
Haklı bir serzeniş maalesef ki müslüman kimliğimizde sıkıntılarımız var. Bu sadece hoşgörü hakkında değil birçok örnek verilebilir. Ama bu islamın kötü bir din olduğunu göstermez. Ve müslümanlara bakarak islamı yargılama hakkını vermez. Bunun altında müslümanların kuranı idrak edememelerinde yatıyor. Bakın idrak anlamayı, aynı zamanda da uygulamaya dökmeyi gerektiriyor.
Din ile dilediğiniz amaca ulaşabilirsiniz yeter ki biraz suistimal edin, yeter ki içine pis amaçlarınızı gerçekleştirecek mekanizmaları sokun sonrası rahatlıkla gerçekleşir.
islam dini çok suistimal edildi.
Dinden para kazanamak isteyen sahtekarlar her namazda okunan fatiha suresinin "Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz." Ayetini bile çöpe atıp şeyhlere,tarikat liderlerine,alim evliya dedikleri sahtekarlara kulluk ettiriyor bu insanları onlardan medet umuyor bu sahtekarlar.
Bütüne bakmayıp ayıklama usulü ve hadis çöplüğünü dine alet ederek cehennemi yaşatıyorlar.
Şimdi sünni arkadaşlar gelip laf edecekler. Ben onlara şu soruyu sorayım recm olayını savunuyorsanız zaten vahşisinin yok savunmuyorsanız ne işi var bu hadislerde? Daha türlü vahşet sapıklık enjekte edilmiş hadisler yoluyla islama. Çözüm reform
Sen insanların dini değerleriyle dalga geç, onlar için kutsal olan şeylere küfret ondan sonra müslümanlar neden hoşgörüsüz kusura bakmayın bizim hoşgörüsüz olduğumuz kadar sizde or*spu çocuğusunuz.
bir değer kendilerinde var zanneden orospu çocuklarının zoruna gitmiştir.

sen milletin değerine saygı gösterme ama saygı bekle e mi?
hasktir ordan.
Sufiler öyle değil ama sen sufileri gör.
tabi lan kuran i actim topluluk ortasinda el ele tutusan ciftlerin 80 sopa ile cezalandirilmasi gerektigini okudum. dedim ne hosgorulu din. recm de edebilirdi. cok hosgorulu sadece sopa cezasi veriyo.
Ulan ne ilginç insanlar var.
Kesinlikle lgbt karşıtı değilim. Neden olayım amk? insanların kendi tercihi değil. Bu insanlar neden normal olmak yerine anormal olanı tercih etsinler. Bu bir.

Lgbt konusu ise islama bok atmaya çalışan, kendini zeki zanneden insanların genelde tek dayanağı oluyor. Toplumun bunu kaldırabilmesi kolay değil. Git anadolu çomarına böyle böyle şeyler var de. Eşcinsel evlilik yasallaştırılacak de bakalım ne oluyor, iki dakikada linç edilirsin. Bu da iki.

Üçüncü ve son olarak islam gerçekten de hoşgörü dinidir. islam ülkelerinin yükseldiği zamanlar da oldu. O zaman yaşasaydın acaba neye bok atacaktı sen ve senin gibiler merak konusu. müslüman toplum hoşgörülü değilse bu islamın suçu değil insanın bunu uygulayamamasıdır, insanın suçudur.
Çünkü kusursuz olan islam, Müslümanlık değil.
inandıkları dini bilmedikleri/anlayamadıkları için.
müslümanların mezhebinin islam olduğu ne malum he ne malum.bil istedim.
Bakara Suresi'ni 263. ayetini: 

'Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden eziyet gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah hiçbir şeye ihtiyacı olmayandır, yumuşak davranandır.'

Al-i imran Suresinin 134. ayetini: 

'Onlar, bollukta da, darlıkta da infak edenler, öfkelerini yenenler ve insanlar(daki hakların)dan bağışlama ile (vaz)geçenlerdir. Allah, iyilik yapanları sever.'

Al-i imran Suresinin 159. ayetini: 

'Allah'tan bir rahmet dolayısıyla, onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi. Öyleyse onları bağışla, onlar için bağışlanma dile ve iş konusunda onlarla müşavere et. Eğer azmedersen artık Allah'a tevekkül et. Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.'

Nisa Suresinin 149. ayetini: 

'Bir hayrı açıklar ya da gizli tutarsanız veya bir kötülüğü bağışlarsanız, şüphesiz Allah, affedicidir, güç yetirendir.'

Araf Suresinin 199. ayetini: 

'Sen af (veya kolaylık) yolunu benimse, (islam'a) uygun olanı (örfü) emret ve cahillerden yüz çevir.'

Nahl Suresinin 90. ayetini: ki her Cuma namazında hutbede okunur...

'Şüphesiz Allah, adaleti, ihsanı, yakınlara yardım etmeyi emreder; çirkin utanmazlıklardan (fuhşiyattan), kötülüklerden ve zorbalıklardan sakındırır. Size öğüt vermektedir, umulur ki öğüt alıp-düşünürsünüz.'

Nur Suresinin 22. ayetini: 

'Sizden, faziletli ve varlıklı olanlar, yakınlara, yoksullara ve Allah yolunda hicret edenlere vermekte eksiltme yapmasınlar, affetsinler ve hoşgörsünler. Allah'ın sizi bağışlamasını sevmez misiniz? Allah, bağışlayandır, esirgeyendir.'

Şura Suresinin 37. ayetini: 

'(Bunlar,) Büyük günahlardan ve çirkin -utanmazlıklardan kaçınanlar ve gazablandıkları zaman bağışlayanlar... '

Şura Suresinin 40. ayetini: 

'Kötülüğün karşılığı, onun misli (benzeri) olan kötülüktür. Ama kim affeder ve ıslah ederse (dirliği kurup-sağlarsa) artık onun ecri Allah'a aittir. Gerçekten O, zalimleri sevmez.'

Şura Suresinin 43. ayetini: 

'Kim sabreder ve bağışlarsa, şüphesiz bu, azme değer işlerdendir.'

okumadıkları, okumuşlarsa da anlamadıkları, anladılarsa da işlerine gelmedikleri yani mensubu oldukları dinin kurallarına riayet etmedikleri içindir.

müslüman hoşgörülü olmak ve hataları affetmekle yükümlüdür. çünkü bu ona farzdır.
Anlatsak da sizin gibi her şeye muhalefet aşırı dincisi de ateisti de anlamaz.bir taraf hocalarının elini öper,bir taraf da abidik şeylerin.tek isteğim bütün sikkoların ülkeyi terk etmesi.
Cunku islamin her dedigini dort dortluk yerine getirmiyoruz da ondan.

Hani bu sey gibi, ilber ortayli mukemmel bilgili harika bi adamsa neden tum ogrencileri prof olamiyor?...

Yani anlatilmak isteneni almiyorsa karsindaki islam ne yapsin, ilber ne yapsin?
takiyyeci müminler doluşmuş yine aq.
islam hoşgörü dini söylemi sadece bir pr çalışmasıdır. akp nin demokrasinin nimetlerini kullanıp iktidara geldikten sonra demokrasinin altını oyması gibi düşün.

islam da hoşgörülüyüz diyerek ortama sızıyor sonra iş kadın taşlamaya, kafa kesmeye falan geliyor. olay bundan ibaret.