bugün

Severek kullandığım telefonum,lakin şu ara sıfırlamak istiyorum ama

Ayarlar>Genel>yaptıktan sonra sıfırlama seçeneği listeden silinmiş.

Bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirebilir mi?
görsel
fiyatları dudak uçuklatıyor resmen ya. Kardeşim asgari ücretin 2000tl olduğu bu ülkede 10.000tl bir telefona versem zarar gelmesin diye kendimi yerden yere atarım. Pamuklara sarmalar sararım.
alacak olanlara pek tavsiye etmem. güçlü bir telefon fakat gücünü kullanınca aşırı ısınmakta. ısınınca ekran kararıyor nerede ise %35.
bu aralar sürekli açıp kapatmak istiyor. telefon ile konuşurken ses ahizeden gelmiyor, hoparlorden geliyor. kapatıp açılınca düzeliyor. iphonelerde bu sorun genel anlamda var ama iphone 6 kullandim onda bu kadar olmuyordu.
bataryası sıkıntı açabilir. maksimum pil ömrü dikkat etmeme rağmen 1.5 senede %84e düştü.
ikinci el cihaz alacaklar da dikkat etsinler. ekranlarını samsung yapmış. geneli bozuluyor. servise götürünce garantiden kendilerinin yaptığı orjinal iphone ekranı takiyorlar.
bu dezavantajlarının yanı sıra hız ve kamera olarak canavar gibi cihaz.
başka bi cihaz tavsiyesinde bulunacağım ama şimdilik en iyilerinden biri X.
Yakın zamanda almak istediğim cihazdır. iOS dünyasına iPhone 3 gs ile giriş yapmış olarak, 6s den sonra x e geçmeye karar verdim. Uzun denilebilecek bir süre gider diyorum inşallah. Bakalım.
Ekran onarım ücreti 1899 lira olan telefon.
iphone xr, xs ve xmax modellerini deneyimledim. incelemelerim sonunda xmax hariç diğer modellerin selefi x’e karşın büyük bir atılımı yok yalnız xmax modeli ortalığın tabiri caizse alimünyümünü silkecek.

öyle bir güç barındırıyor ki içinde, bir masaüstüden daha kuvvetli. şimdi diyebilirsiniz ki buna gerek var mı?

var güzel kardeşim, herkes senin gibi instagram’de karı kız götü kesmiyor, facebook’ta takılmıyor.

bu telefonlarda garageband denilen bir yazılım var, imovie var mesela. bunlarla ilgilenmiyorsan zaten git havai met12 al. içindeki eşek gibi işlemci gücünü bu uygulamalara yansıtarak ortaya binlerce bileşeni olan pc’nin çıkarttıklarından iyisini çıkartabiliyor. profesyonel manada müzik yapabiliyorsunuz bu ürünlerle, üst düzey kalitede video çekimlerini işlemcinin otomatik eşleştirmesi sayesinde, harici mavidiş ses kayıt cihazı yardımını alarak filmicpro ile kayıt altına alabiliyor. bunu bugün birçok masaüstü gerçekleştirememekte.

tabi fiyatı akıllara geliyor. xmax tam 17bin türk lirası. şöyle yazanlar var; efendim bu ne, bu alete bu fiyat verilmez. ilk iphone’lar çıktığında iki bin, üç bindi. şimdi on yedi bin ne.

şöyle diyelim; ibu ürünlerin sana neden pahalıgeldiğini bence sorunu çözeceksin, akıllı adamsın. biraz daha irdele bakalım. sorun kimde?

x hala çok güçlü bir cihaz. şu an üretimi durmuş vaziyette. nedeni çok açık, strajik bir hamle. x o kadar iyi bir alet ki yeni çıkan seleflerine göre tercih edilebilir. yeni modellerde istenen ivme yakalanamaz tıpkı 8 plus modelinin olduğu yerde en çok 7 plus modelinin satması gibi.

bazen öyle bir ürün yaparsın ki yeni çıkanı sattırmaz. x de bu sebepten ötürü sıfır satımı durdurulmuş bir ürün.
dolar tavan yaptı, millet kredi kartı borç batağına battık diye geziyor ama 16 milyon adet satılmış bu telefondan. yani 1 iphone x e düz hesap bin dolar dersek

1.000x16.000.000=16.000.000.000 dolar

2018 yılı bitmediği için 2017 yılı ithalat değerlerini kaleme alırsak;

234.156.000.000/16.000.000.000= 14,63 yani %6,84 değerini elde ederiz.

özetlemek gerekirse yurt dışından alınan malların %6,84 ü sadece iphone x den ibaret. teknolojik ürünlerin cari açıktaki etkisi bu kadar keskin görülüyor. ortalama teknolojik ürünlerin ithlattaki payı %45. yani kendi telefonumuzu, laptopumuzu üretebilsek cari açık diye bir derdimiz olmayacaktı.

son olarak ek bilgi; ülkemizde bir kişinin istatistiksel olarak telefon değiştirme periyodu 8 ay. yazık günah ya hu.
ilk iPhone 2g tanıtıldığında orada yoktum. Kaydı sonradan izledim, ama fotoğraflarını anlık görüyordum.

Kaydı izlerken kafayı yiyordum. Steve Jobs elinde Efsane bir cihaz tanıtıyordu. Ekrana dokunmak. Bir tane tuşu vardı, home button fevkaladeydi.

IPhone x in keynote u izlerken canım sıkıldı, ve kapattım.

Bana iPhone gibi gelmeyen iPhone.
Eylül başına kadar bekleyin.

Yeni ürün tanıtıldığı an, 500 lira falan ucuzlar.
Apple’nin şuana kadar çıkarmış olduğu en iyi tasarıma sahip olan telefonu. Bir iPhone 5’i bu kadar çok sevmiştim ikinci olarakta bunu. Umarım bu modelden devam ederler.
durup dururken kâra geçiren telefonum. asıl bombayı kendisi değil çekmecede duran diğer cengaver patlattı.

bunu aldığım için çekmeceye koyduğum reis 7 plus modeliydi. daha dün 3800 tl olan sıfırı an itibarı ile 5000tl..

şaka gibi ama altın alıp kenara koysam bu kadar kâr bırakmazdı kısa sürede. ülke ateş ediyor kardeşim ateş.

Ps: şu girinin neyine eksi atılır lan. Hahahah, j2’ciler rahatsız.
cep takozu olan telefon.
basit basit reklamları her yerde dönen telefon. konuşabilirsiniz falan da eklesinler.
iyi güzel de sanki biraz tuzlu.
(bkz: böbreğimide veriyim diyosanız)
Edit: şimdi gördüm 48 ay taksit nedir gözüm,3-4 ay sonraya çıkacağı ne malum.
görsel
bir süredir kullanmakta olduğum cihaz.

meraklısına şöyle bir yazı döşeyelim. öncelikle tavsiyem ekosisteme sahip olmanız. 48 ay taksitle bir telefon alıp ekosistemi oluşturamamak ios’den tat alamamanıza neden olacaktır. sadece iphone alalım bu iş huzur içinde çözülsün diyenler yol yakınken havai met 10 ya da nam-ı diğer iphone killer çentikli şaymi 7 plus alabilir.

x çok özel bir cihaz. dünyanın en iyi işlemcilerine sahip. hız konusu artık basit bir nükteden ibaret bu alet için. inanılmaz bir ergonomisi var. elinize müthiş oturuyor ve bence bir tasarım problemi olan amınümyüm materyalini cam ile telafi etmeleri başarılı bir sonuç.

ar teknolojisi geleceğin teknolojisi, bunda hemfikiriz. bu ürün bu işi de bambaşka bir boyuta taşımış durumda, zaten rakibi de yok ayrıca ortaya çıkartan da 7 plus modeli ile zaten apple.

uygulamaları artırılmış gerçeklik ile gündelik yaşama entegre etmek ve bunu yaparken sıfır hata ile gerçekleştirmek çok güçlü bir işlemci organizasyonu gerektiriyor. bu ürünün en büyük hamlesi de zaten bu.

çentik işine gelirsek. almadan önce önyargı ile yaklaştığım bir olguydu. fotoğraflarda, sitede ve benzeri yerlerde gördükçe ‘bu ne ya?’ tepkisi vermiştim fakat mağazada gidip deneyimlediğimde oldukça şık durduğunu farkettim. gerçekten ön panel için çok iyi ve çok şık bir çözüm olmuş.

çelik çıtalar müthiş bir görünüm kazandırmış ve bana kalırsa bakır rengi olan tam bir sanat eseri. şahsımın da tercihi bu seçenekten yana oldu. home tuşu problemi çok akıllıca çözülmüş ve alışması çok kolay.

kamerası oldukça iyi. zaten gerçek manada fotoğraf ile ilgilenenler mercimek büyüklüğündeki bu merceklerden verim alamazlar. slr makina kullanımına alışık olanlar için mobil kamera anlık sosyal medya mecraları için kullanılan bir araç sadece.

kulaklıklarıyla birlikte satın almanızı tavsiye ederim. kablosuz kulaklık teknolojisini akıllı telefonlarda her zaman kullanabiliyorduk ama earpods kadar hızlı, şık ve portatif bir aksesuar olmasına daha önce hiç rastlamamıştık.

satın alırsanız ve bir de apple watch’e sahipseniz kablosuz şarj standını almanızı da tavsiye ederim.

mac-ipad-iphone-watch ve tabi ki apple tv ile inanılmaz bir ekosistem kuruyorsunuz. bu şekilde bir apple ekosistemi deneyimleme şansınız yoksa yalandan yere 48 ay taksit ile iphone satın almayın.

gecekonduda yaşayan elon musk gibi bir saçmalığa imza atıyorsunuz.

gidin zeymzang es 9+ sgh-17381838 ya da hüwe met pro 10 falan alın.
10 yıl önce sattığınız iPhone dünyayı değiştirdi,
10 yol sonra sattığınız iPhone ise yalnızca fiyat etiketi olarak akıllarda kalacak.
Yaza kadar üretinin duracağı söylentileri çıkan Apple ürünü. Sebep olarak ise satışların kötü olması öne sürülmüş.
Tasarım olarak en kötü iphonedur bana göre apple’ın karizmatik kasası neredeyse yok olmuş bence apple iphone 6 ile kasa konusunda zirvesini yaptı sonra çıkarılan modeller hep kötüydü genrl olarsk herkes 5s in kasasını beğense de iphone 6 benim için çok daha güzeldir.
2 yerden çekilişine katıldığım telefon.

çıkarsa kullanacağım. yıllardır android kllanıyorum. bir ios u da görmüş oluruz.

hayatımda 1000 küsür çekilişe katılmışımdır hiçbir şey kazanamadım bunu kazanabileceğimi de sanmıyorum da neyse.
O kadar zenginiz ki, biz zeytin küreğiyle şeffaf poşete doldurup tarttırdık kilosunu 10000 dolardan aldık buzluğa attık.
Dubai havalimanında 64 gb 1139 dolardan, 256 gb 1314 dolardan satılan telefon. 4 adet aldık fiyat uygun olunca.
6000 liraya aldı kuzen. sesi uzayın derinliklerinden geliyormuş gibi, hoparlörü de aynı şekilde ahahahaha 6000 lira amk.
Maddi imkanları olanın alabileceği telefondur, özellik olarak diğerlerine oranla yüksek olsada tasarım olarak beğenmediğim modeldir.