bugün

bok gibi parası olan insandır. aynı zamanda kıro olması muhtemeldir.
kendilerinin teknolojiyi değil, teknolojinin kendilerini takip ettikleri tiplerdir.
kıskandım şimdi, de$meyin lan yaramı!
o kadar paraya sony'nin alâ mp3'lerinden alabileceğini bilmeyen insandır.

işte o şirin mp3:

http://www.teknosa.com/Cu...;T_Category=_MP3_CALAR714
1300 ytl ve her ay ödenecek 3g ücretini karşılayabileceğine inanan insandır.
düşünmekten çok dikte edileni kabul edip hemen uygulayan kişidir.
asgari ücret şu bu o olaylara girersem anti klişe timi devreye girecek diye korkuyorum.*
tüketim toplumunun en sevdiği hatta taptığı insan tipidir bu.
yıllarca dalga geçerdim amerikadaki görüntülere avm kapısında beklemeler, birbirini dövercesine alışveriş yapmak vb. şimdi biz küçük amerika oluyoruz!

herkes lüks derdinde kimse ortalama bişeye sahip olmak istemiyor. ve herkes en lüksü aldıkça lüks olarak alınan o şey ortalama durumuna geliyor bu sefer de daha lüksünü bulma kavgası çıkıyor.
teknoloji piyasasında çıkan malın ederinin çok çok üstünde satılıp iki gün sonra üst versiyonu çıktığında birden fiyat düşürmesi bile bu halkı akıllandırmıyor.
merak edip soruyorum 3310'dan farkı ne? yemek de pişiriyo mu bu ıphone? amaç konuşmak ve mesaj çekmek değilse niye telefon alıyor bu adamlar?
Teknolojiyi yakından takip etmenin yanı sıra ağız tadını bilen kullanıcıdır.
canı sıkıldığında yahu bi radyo açayım en iyisi diyecek ama bunu yapamadıgında hay bunu alan beynımı zkeyymm diyecek insandır.
belki de sadece telefon özelliklerine ihtiyaç duymayan insandır. belki surekli ottan boktan yerlere gidiyordur, hayatla baglantısını saglayan, sıkılmamasında en buyuk paya sahip olan cihaz olacaktır? adam hem portatif dvd playerını hem mp3 playerını hem cep telefonunu hem bilgisayarını ayrı ayrı yanında taşımak istemiyordur, belki? O yuzden telefondan 90 kat fazla özelligi olan bir aleti bunlara ihtiyacı olan biri olarak almıştır? Belki Allah'ın unuttugu yerlerde gps ile yolunu daha rahat buluyordur? Mecbur mu bu adam iki tane gerizekalı lafını sözünü bilmeden yok teknolojinin esiri yok tuketim toplumunun çocugu yok kro diye (kendisi alsa aslında ne amaçla alacagını gösterircesine) konuşacak (gerçi buna konuşmak degil ötmek denir) diye işine yarayacak ve kendi piyasasının şartlarında fiyatı da abartı olmayan bir aleti almamaya? Adam kendi parasını kazanıyorsa helalinden, kazandıgı para da rahat rahat almasına imkan tanıyorsa, konuşan/yazan herkimseye sorarlar sen kimsin ki genelleme yaparsın da yargıda bulunursun bre densiz diye.
kullandıktan sonra pişman olabilecek insandır.
Çoğu gayet memnundur bu durumdan 4. Sürümü çıkacaktı noldu acep.
iphone u olup bir takım elbisesi bile olmayan insan.
4üncü sürümü çok kaba bulduğum için almadım, 3G S her şeyi ile yetiyor.
kro değilim.

liseli apaçiler gibi sağdan soldan borç harç almadım, bildiğin babamın parası ile aldım.

tanım olarak:
(bkz: öhömmm)

edit: lan hangi yukarıdaki tanıma uygun liseli/apaçi eksiledi?
Bilgisayarını, telefoFonunu, mp3 ünü, Televizyonunu, fotoraf makinesini, navigasyon cihazını yanında taşıyan kişidir.
enayidir.
hemen editi çaktım: enayi, enayi, enayi..
siksen almam.
bizden değildir.
(bkz: zengin düşmanları)
gösteriş meraklısı insan.
O paraya, çok daha iyi bir telefon alınabileceği bilmeyen insandır. Daha da kötüleri vardır aslında; o paraya, çok daha iyi bir telefon alabileceğini bildiği halde iPhone alması gibi.
kutusundan üç haftadır çıkarmaya kıyamayandır. en sonunda ben açıcam o olucak.
londradan gelirken sözleşmesini yaptığım 18 pound fiyatla alıp türkiyeye sıvışıp sim kilidini kıdırtıktan sonra çatır çutur kullandığım cihazdır.
hayatında değil iphone almak, iphone görse "aaa o ne öyle", diyecek adamların çekemedikleri ve bunu değişik yollar ile belli ettikleri, o hızlı işlemcisi, dokunmatiğindeki hassasiyeti bilen ve telefonu alan insandır.

kullanmayan bilemez yegenler, geri durun az bakalım burası bizim başlığımız..
Teknolojinin nimelerinden faydalanan insandır. Candır.. *
teknoloji nimesi kullanmak iseyen insandır.faydalanmak şarttır zaten o nimeden.herkeste olanı kullanmak çok önemli bir erdemdir ve insana çok şey katar.
artizdir.
pc si olmayıp i phone u olanlar var. bi havalar bi havalar.

ulan benim laptop ile o aynı para. benimki daha çok iş görüyor neyin havası bu lan.