1. 1.
  bok gibi parası olan insandır. aynı zamanda kıro olması muhtemeldir.
  2 -5 ... suluboya
 2. 2.
  kendilerinin teknolojiyi değil, teknolojinin kendilerini takip ettikleri tiplerdir.
  kıskandım şimdi, de$meyin lan yaramı!
  1 ... lyrics
 3. 3.
  o kadar paraya sony'nin alâ mp3'lerinden alabileceğini bilmeyen insandır.

  işte o şirin mp3:

  http://www.teknosa.com/Cu...;T_Category=_MP3_CALAR714
  -5 ... genco
 4. 4.
  1300 ytl ve her ay ödenecek 3g ücretini karşılayabileceğine inanan insandır.
  -1 ... rakimalboga
 5. 5.
  düşünmekten çok dikte edileni kabul edip hemen uygulayan kişidir.
  asgari ücret şu bu o olaylara girersem anti klişe timi devreye girecek diye korkuyorum.*
  tüketim toplumunun en sevdiği hatta taptığı insan tipidir bu.
  yıllarca dalga geçerdim amerikadaki görüntülere avm kapısında beklemeler, birbirini dövercesine alışveriş yapmak vb. şimdi biz küçük amerika oluyoruz!

  herkes lüks derdinde kimse ortalama bişeye sahip olmak istemiyor. ve herkes en lüksü aldıkça lüks olarak alınan o şey ortalama durumuna geliyor bu sefer de daha lüksünü bulma kavgası çıkıyor.
  teknoloji piyasasında çıkan malın ederinin çok çok üstünde satılıp iki gün sonra üst versiyonu çıktığında birden fiyat düşürmesi bile bu halkı akıllandırmıyor.
  merak edip soruyorum 3310'dan farkı ne? yemek de pişiriyo mu bu ıphone? amaç konuşmak ve mesaj çekmek değilse niye telefon alıyor bu adamlar?
  1 -1 ... xargn
 6. 6.
  Teknolojiyi yakından takip etmenin yanı sıra ağız tadını bilen kullanıcıdır.
  ... hsa2
 7. 7.
  canı sıkıldığında yahu bi radyo açayım en iyisi diyecek ama bunu yapamadıgında hay bunu alan beynımı zkeyymm diyecek insandır.
  2 ... uypaciyakoverbeni
 8. 8.
  belki de sadece telefon özelliklerine ihtiyaç duymayan insandır. belki surekli ottan boktan yerlere gidiyordur, hayatla baglantısını saglayan, sıkılmamasında en buyuk paya sahip olan cihaz olacaktır? adam hem portatif dvd playerını hem mp3 playerını hem cep telefonunu hem bilgisayarını ayrı ayrı yanında taşımak istemiyordur, belki? O yuzden telefondan 90 kat fazla özelligi olan bir aleti bunlara ihtiyacı olan biri olarak almıştır? Belki Allah'ın unuttugu yerlerde gps ile yolunu daha rahat buluyordur? Mecbur mu bu adam iki tane gerizekalı lafını sözünü bilmeden yok teknolojinin esiri yok tuketim toplumunun çocugu yok kro diye (kendisi alsa aslında ne amaçla alacagını gösterircesine) konuşacak (gerçi buna konuşmak degil ötmek denir) diye işine yarayacak ve kendi piyasasının şartlarında fiyatı da abartı olmayan bir aleti almamaya? Adam kendi parasını kazanıyorsa helalinden, kazandıgı para da rahat rahat almasına imkan tanıyorsa, konuşan/yazan herkimseye sorarlar sen kimsin ki genelleme yaparsın da yargıda bulunursun bre densiz diye.
  3 -1 ... ever
 9. 9.
  kullandıktan sonra pişman olabilecek insandır.
  ... misssunshine
 10. 10.
  Çoğu gayet memnundur bu durumdan 4. Sürümü çıkacaktı noldu acep.
  ... malumat furus