bugün

türkiyede cep telefonu operatörleri her zamanki gibi kazık fiyatla satarlar.
çamaşır ve bulaşık da yıkayabildiğine dair söylentiler olan alet.
masanın üstünü gırgırlayamadıktan sonra bir işime yaramayacak olan alet.

görsel
çıkmasını dört gözle beklediğim ceptelefonu dünyasına farklılık getireceğini düşündüğüm imkansız sandıklarımızı yapabilen muhteşem telefon.

edit:çok fena göt oldum bu ne lan !?!?! benim telefonun uzunu çıktı
gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmış alettir.

büyük beklentilerin hiçbirine yanıt verememiş ve iphone 4 sahiplerini sevindirmiştir.

(bkz: reserved) *
alınan haberlere göre iphone 4'e nazaran daha ince ve daha uzun olması muhtemel olan alet.
iphone 3 gs'den sonra çıkan iphone 4 yeni imajıyla ve diğer bütün yenilikleri ile çok heyecanlandırmıştı insanları.
fakat görüyoruz bu heyecandan iphone 5 için hiç eser yok ve bir çok insan iphone 4'ü bırakmaya hiç niyetli değil gibi gözüküyor.

ayrıca (bkz: rezerve).
samsung galaxy s2 ile hala boy ölçüşemeyecek olan smartphone. gelsin bakalım. o değil de, samsun galaxy s2 ile zar zor boy ölçüşüyor, 2012 ilk çeyreğinde duyurulacak olan samsung galaxy s3 ile nasıl boy ölçüşecek?

para harcamaya yer arayan marka delisi özentilere gün doğru, haydi koşun 1000 lira fazla verip apple ürünü alın.

http://www.androidturkiye...r-ortaya-cikmaya-basladi/

edit: genç iphonecular rahatsız.
bugün tanıtılması beklenen telefon.
2500 TL. civarında vereceksem, sakso çekmesini beklediğim cihaz.
bu akşam 8'de samanyolu tv'de beşinci boyut'ta tanıtılacak beşinci nesil iphone.*
iphone 4'ten daha ince bir kasaya, daha büyük ekrana (3.7"? 4"?), çift çekirdekli işlemciye*, 1 gb ram'e ve 8 mp*/1080p* kameraya sahip bir telefon bekleniyor, bakalım nasıl bir telefon çıkacak karşımıza, aylardır süregelen iddialar, merak bugün son bulacaktır nihayet.
teknolojik yobazlık konusunda bir örnek teşkil etmesi açısından yararlıdır.

arkadaş anlata anlata dilimde tüy bitti ama yok. hala ama hala "bu alette lazerli klavye , 3d projektör var " diyenler mevcut!
yobazlık değil de nedir bu? ısrarla bir hayale tutunmanın diretmenin başka bir açıklaması olamaz.

yetti gayri uyarmıyorum. gidin alın görün varmıymış yokmuymuş.
hatta gaz da vereyim
lazerli klavyesi sayesinde teknolojide devrim yaratan alettir.

--bunu da aldıktan sonra okuyun--
bu alette lazerli klavye , 3d projektör var. eğer yoksa dolandırılmışsınız oğlum. adamlar çin malı iphone 5 i itelemiş sana.
açamıyorsan projektörünü , klavyesini;
ya çakmadır ya da sen becerememişsindir.
--bunu da aldıktan sonra okuyun--

biraz da vahşileşelim.
orjinalse ve açamıyorsan alette sorun var demektir. ne yapıyorsun? bir adet tornavida alıyorsun ve aletin üstündeki delikleri büyük bir kuvvetle kanırtıyorsun, sakın kırıır bozulur diye korkma , iyice bütün kuvvetinle yüklen. bunu "çat" sesini duyana kadar yap. evet.

ben gördüm arkadaşta vardı, lazerli klavyesini açtı böyle çok şekildi.*
internette dolanan consept iphone 5 isimli videolardaki görüntüleriyle uzaktan yakından alakası olmayan teknolojik aygıt. consept diyor lan bi kere. hemen atlamayın keriz gibi.
herkesin alıp boş beyinlerle karı kıza hava atması, sonrasında da vay anasını cari açık şu kadar olmuş, kahrol devlet diyeceği yada dedirteceği telefon.
şimdiye kadar çıkacak olan tüm iphone modellerinin ilk kez gösterilmeden bir şekilde dışarı sızdıkları gerçeği göz önüne alındığında bu akşam açıklanmayacak olması da muhtemel olan telefon. eğer herkes iphone 5 beklerken iphone 4s gibi bir şey getirecek olursa karşımıza, çok büyük küfür yiyecektir apple şirketi.
aşağıda ki linklerden saat 20:00 itibariyle tanıtım canlı olarak izlenebilir.

http://www.bilisimlive.co...-canli-yayin-4-mayis.html
http://live.gizmodo.com/
kesinlikle kendisinden önce gelecek telefon için (bkz: iphone 4s)
dünya nefesini tuttu bekliyor bakalım bunun gibibir cihaz ise rekorlar kırar.

http://uludagbesiktas.blo...e5-tantlyor.html?spref=tw
evkurdan alındığı takdirde iphone 6 çıkana kadar senetlerini ödeyeceğiniz cep telefonu. (bkz: evkur evinizi yıkar)
piyasaya sürülmesi 2012 ye bırakılmış telefon.
Dun yapilan aciklamaya gore, Apple in yuzde 2,5 zararindan dolayi (130milyar dolarin 2,5 i ni dusunun) piyasaya surmekten vazgectigi telefondur. yerine iphone 4 platformundaki 7 kat daha hizli islemcili yine 3g hizli iphone 4s cikacaktir. Iphone 5 in sirketin zararini karsilayamayacagini dusunen apple yoneticileri piyasadaki yuzde 5 lik dilimlerini buyutmeyi simdilik 4s ile planliyor. iphone 5 in cikmamasi nekadar bekleyenlerin agzina sicmis olsada 4s ye yonelecek insanlar vardir. Daha genis ekrana ve daha ince yapiya sahip olan iphone5 te speech recognition (konustugunu algilama) haddinden fazla basarili olacakmis. yani arap aksanli ingilizce konusan bedevi emmiyi anliycak ve dedgini yapicakmis. Ne diyelim. Iphone 5 i cikarmadin allah belani versin apple.
konsept tasarımının yayınlandığına dair rivayetler mevcuttur. bu da yalandır umarım. zira yarrak gibi olmuş afedersiniz.
http://www.bilisimlive.co...un-yuzune-cikti-6642.html
Konsept tasarımları adı altına yayınlanan resimler doğru ise bok gibi olmuş tasarımdır. Nokia'nın tasarımlarına benzettim, bok gibi olmuş kendi klasik tasarımında kalsa daha iyi olur.
Ne kadar gelişmiş bir telefon olsada mesela apps store gibi hala bazı özellikleri diğer cihazlara göre yavaş yavaş ve bir sonraki nesiller çıktıkça eklenmiştir.ayrıca herkesin elinde gördüğüm gerçek mi değil mi anlaşılmayan apple ürünüdür.
itiraf edeyim bende isterdim tabi benim neyim eksik.
3 boyutlu ekran teknolojisinde devrim yapacak olan telefon.
aslında iphone 5 diye birşey yok asıl ismi iphone 4 es dir. 2012 2. çeyreğinde çıkmasını beklediğimiz ürün.. youtubeden videoalrını izleyin şok olun derim.