bugün

görsel
bizim pforzheim kütüphanesinden bakış:

görsel
inşaat yapımı öncesinde maliyetlerimi hesaplamaya çalışırdım fakat hep hatalı sonuçlarla işlemler yapmak zorunda kalırdım. Tam olarak yapamazdım. Sonrasında bir firma ile tanıştım. Hata payımı %2 ye indirerek maliyetlerimi daha kolay hesaplamaya başladım.
Kaynak: https://insaathesabi.com/
inşaat Mühendisi olarak çalıştığım şantiyede kule vinç ihtiyacımız vardı. Hem kiralamak hem de satın almak istiyorlardı. Sonrasında bu firma ile karşılaştılar. Herkese tavsiye ederim.
Kaynak:https://www.vizyonkulevinc.com.tr/
küçükken topunuz kaçarsa almaya gitmeyin.
aşkımdır.
kendisiyle ilgili hayalimse apartman konforunda köy evi sıcaklığında konutlar yapabilmek ve bunları lux fiyatlara değil de uygun kar marjıyla satmaktır ki alan memnun olsun, rakip taklit etmek zorunda kalsın.
önümde epey yol var daha. kolay iş değil.

toprak esaslı duvarlar çok katlı ama doğal bir yükselti, ufak bir tepe görüntüsü veren, isteyenin yanındaki ahır da çevreye koku salmadan hayvan besleyebileceği, ufak bahçesinde sebze meyve yetiştirebileceği, akşam çekirdeğini alıp kapısında yiyebileceği konutlar mümkün.
hem ilk maliyeti yüksek değil hem sürdürme maliyeti yüksek değil.
ön çalışmalarım devam ediyor.
ne zaman bi tanesini görsem "acaba bu sefer hangi karadenizli müteahhiti zengin ediyorlar" sorusunu kendime sormadan duramadığım yandaş cüzdanı dostu sektör.
Ülke koca bir inşaat alanına döndü. Nefes alamıyoruz artık.
görsel
Bu sektörün batmasına o kadar çok seviniyorum ki. Akp yarattığı Neo Osmanlı burjuvazi sınıfı yok oluyor.
Bina yapımı.
hikayesi çok iyi olan filmin senaryosu ne yazık ki inandırıcılıktan uzaktır. ama aklına kabataslak böyle bir "hikaye" gelen çoğu yönetmen de zannımca "başka" bir hikayeye atlamaz bu hikayeyi senaryolaştırır.. çok eğlenceli olsa da senaryonun çok zorlama kotarıldığını söylemek zor değil. senaryonun "arkadaşlık" üzerine göstermek istediği "arkadaşının sevdiğine bulaşmak" en havada olanı.. "italyaya gitmek", genel olarak "aşk", "kolay yoldan üfürükçü hoca olma meselesi"vs.. hepsi havada asılı kalmış, oturmamış hikayeye..sırıtmış..yani film sanki "mizah" ile "gerçek" arasına sıkışmış.. "gerçek" tarafı tatmin etmiyor ama "mizah" tarafı bir kaç kere güldürüyor işte..ellerine sağlık..
bir dönem sağlam paraların döndüğü sektördür. şu an ekmeğini nispeten daha az, yakın gelecekte piyasada neredeyse kimsenin ekmek yiyemeyeceğini öngörüyorum.
Sabahın 8'inde uyandırıp, dinlenmeme engel olan tüm emekçi kardeşlerin amına koyim.
Mutlaka izlenmesi gereken yerli filmlerden. Özellikle birincisi.

Sudi nin alıağbi deyişi bile güldürür.
Lanet bir şeydir. Bizim ev çok izbe, boş bir arazide. Bu biraz korkutucu ancak işin güzel bir yanı var ki o da her daim sessiz bir evde bulunuyorsun. Şimdi mütemadiyen toz ve ses var çevrede. Perde takma gerekliliği de cabası. Çalışan kardeşler de garip garip sesler çıkarıyorlar, her an korkup ulan bir şey mi oldu diye tripleniyorum sonra ardından gülüşmeler geliyor rahatlıyorum. Türkü falan söylüyorlar, hadi hoş bir şey eyvallah ancak çok bağırınca hepsi birden garip bir şey oluyor o türkü olmuyor. Ah be kardeşim, ah. Niye yeni bir ev, niye kentleşme, niye modernizm he????????????
Mahallenin çocukları mutlaka içine sıçar.
kurulan komik tezgahlar ve cinayet itirafları sahneleri çok komiktir.

kült bir filmdir.

ikincisi de piyasaya sürülmüştür.
Alın teriyle para kazanan işçiler. iş güvenliği olmayıpta sönen aileler.
Alın teriyle para kazanan işçiler. iş güvenliği olmayıpta sönen aileler.
türkiye' nin ekonomik yükünü tek başına çeken sektör. gerçi hepsini yandaşlar yapıyor.
şimdi izlediğim için utandığım film.
Mutlak suretle insanların yaşamak adına yapmak zorunda olduğu, ahşap kagır (betonarme) veya çelik konstrüksiyon yapılardır. Ayrıca ülke eknomisini ayakta tutan , en fazla istihdam sağlayan sektördür. Bol para vardır bol kazanç vardır bol iş güç vardır.
büyük oynayanlar için darphane niteliği taşıyan adeta para basan bir sektördür. lakin küçük oynayanlar için eziyettir, saç dökülmesidir ve şanssızsanız borç yüküdür. etrafıma bakıyorum da harbiden bu kadar eve ihtiyaç var mı diyorum içten içe. sonra henüz kaba inşaattayken satılan daireleri duyuyorum ve " vay amını sikim " diyor, köşeme çekiliyorum. türkiye'de inşaat sektörünün bitmesi demek, zamanın durması demektir. o yüzden yatırım için ideal sektördür.
Kadınların yakışmadığı sektördür, kendimden biliyorum.