bugün

Kişiyi, ne pahasına olursa olsun kendi canına kıydıran sebeplerdir.
Bu sebepler kâh sudan sebepler, kâh zehir zembelek sebepler olabilir.
Not; kendi canına kıydıracak bir sebep, sebep değildir.
her ne kadar görünen sebepler farkli da olsa temelinde ailevi sorunların bulunduğu sebeplerdir.
Kendi canını yeterince değerli hissetmemektir. Yere düşüp dizlerinin kanamasından yılmaktır. Yaşamanın pek de matah bişey olmadığını anlamaktır. Özgür irade ile gelmediğin dünyadan özgür irade ile gitme isteğidir. insanın içinde yanan ateşin sönmesi ancak yaraların iyileşmeyip hep kanaması, iltihaplanarak cerahat akıtmasıdır.
Ölüm acısından daha büyük bir acı yaşadığını düşünmek.

Seni Hayata bağlayan, Seni hayatta tutan, gelecek ile ilgili umutlarının hayallerinin hepsinin temeli olan insanı kaybetmek. kurduğun bütün hayallerin yıkılması.gelecege yönelik hayalinin kalmaması, sadece bir avuç hayal kırıklığı.

Kendinden umudu kesmek.

Vs gibi sebeplerdir.

Bunlara üç beş tane daha eklenebilir.

Bir de yaşamak için sebepleri düşünmeli insan.
Milyon tane sebep.
En basitinden sevemeden bir bebeğin gidisini olmek ne acı şey anne?
Aşırı mutlu olmak. Bünye alışık değil.
Depresyon. Yani moral bozuklugu..
Depresyona sebep olan nedenleri bulabilirsek sorunu cozebiliriz belki.
Gizli kameraya çekilmiş seks görüntülerinin nete düşmesi.
intihara sebep olan nedenler de denebilirmiş diyeceğim ama maalesef her ikisi de denemez. çünkü yazım mantığına aykırı olur her ikisi de.

hala anlamayanlar için bir de şöyle diyeyim: babiali yüksek kapısından yek bir atlı duhul edip geçti!

başlığın meramına gelince intihar, kararı son anda veya bir gecede verilen eylem olamaz hiçbir zaman. bir başlangıcı, süreci ve son damlası vardır intiharın. intihar eden kişiyi eleştirmek büyük bir haksızlıktır, ama çevresindekileri, yakınındakileri eleştiriden öte lanetleyebilirsiniz bile. intihar etmiş denilse de aslında intihar ettirilmiştir.

intihar, tükenmişliği temizlemek olarak da ifade edilse, aslında intiharcının yakın çevresine olan bir intikam alma eylemidir de.
Hastalık, borc ve sevilen kisinin kaybi ile yasayamamak.
Rahat batması.

Örnek : Japonya.

Örnek : Norveç.

Örnek : Avustralya.
(bkz: beyin kimyasını bozan nedenler)
Yaşamaya neden olan sebeplerin yok olması.
15 yaşında ailemi kaybettim 3 sene kanser tedavisi gördüm intihar etsem 3 ay ölümü bulamazlardı
ama bir kere bile düsünmedim intiharı iyiki de düşünmemisim herseye rağmen hayat güzel.
herkesin seninle dalga geçmesi en yakınlarının bile. herkesin seni aşağılaması. aile baskısı. bu kadar yeter mi? ama her şeye rağmen savaşmak lazımdır ahlakını bozmadan gün geldiğinde o kişileri rezil etmek.
intihar etmemek için birkaç sebebin vardır. Onları çıkardığında geri kalan her şey.
Ölümden beterini yaşamaktır. Basit mevzulardan bahsetmiyoruz burada. Bazen hayat insanları öyle bir noktaya getirir ki şurda bir araba çarpsaydı, kanser olsaydım herhangi bir sebeple ölseydim bundan iyiydi dersiniz. Misal

görsel
En kötüsü ölmek değil acı çekerek çaresizce yaşamaktır.

Edit başlıktaki çılgın anlatım bozukluğu yalnız. Neden ve sebep bir arada olmamış.
Genel olarak aile temelli sebeplere dayanan yaygın anksiyete bozukluğuna bağlı ciddi sebeplerdir. Ben de dahil olmak üzere birçok insan ailesel sıkıntılar yaşıyor ve sesini dışarıya duyurmak istemiyor. Çoğu kez intiharı düşündüm ama hiçbir şey için değmezdi. Zaten bir gün öleceğiz. intihar için çaba sarfetmeye değer mi? Herşeyin bir çaresi vardır. Mutlu olun.

Mutlu olmak da öyle kendi kendine gerçekleşmez ha haberiniz olsun. Çabalamanız lazım. intihar için çabalayacağınıza mutlu olmak için çabalayın.
Aptallıktir.
çaresizliktir.
Vazgecmektir. Ondan, onun herseyinden ve en cok da tanridan.
büyük zorlamalar getiren yaşantılar, bilinmeyen nedenler.
gereksiz bir acelecilik. eninde sonunda gidelecek yere erken gitme arzusunun tahamül edilemez sonucu.Ne gereği var.
Hayata yanlış bakanların yaptığı eylem. Farklı gözlük bakın hayata.
kendine olan inancı yitirmek.yeni doğmuş bir bebeğin anlamsız bir şekilde hayatta kalma arzusu ,tek bilebildiği kendine olan inancıdır.
82 Word sayfası yazı yazdıktan sonra kaydedemeden elektriklerin kesilmesi, şaka şaka. Büyük konuşuyor olmayayım ama hiçbir şey canımızdan daha değerli değil bence.