bugün

gece gece beynimin ücra köşelerinden çıkıp kendini gösteren düşünce. bu gece de şansı yok belki başka bir sıcak gecede kavuşuruz.
Yoran bir düşüncedir, düşünürken ondan başka hiç bir duygu doğru gelmemektedir ancak o duygu geçince de s*kerim dünyayı bir kez yaşıyoruz onu da doya doya yaşayayım diyor insan.
Sebebi ne olursa olsun intihar etmek mallıktır her şey gelip geçer hayat güzeldir çok kafaya takmayın.
acizliktir.
bu gece de uykularımı kaçıran düşünce bozukluğu.
acizliktir. net.
Off nası yapıyorsunuz ya. Bir dizi repligi vardı " öldükten sonra acı cekmeyecegimi bilsem öldürürdüm kendimi" diye.

Bu dünyadan gidiyorsunuz da gittiğiniz yerden emin misiniz?
Bir süre ciddi, ciddi düşünüp üstünde kafa yorduğum, hangi ölüm türünün daha acısız olduğuna kadar araştırdığım, sonra; ‘ulan dalyarak en acısız ölüm şeklini araştıracak kadar canın tatlı, otur götünün üstüne yaşamak güzel’ diyerek vazgeçtiğim eylem. Yani güzel kardeşim, zaman zaman boktan olsa da yaşamak güzel, daha içilecek çok rakı, sevilecek güzel kadınlar, ana avrat sövülecek orospu çocukları, sımsıkı sarılacak dostlarımız var, bunlar bırakıp gidilmez.
Hastaneye yatirilmasi gerekilen insan eylemi.
Hastaneye yatirilinca elleriniz kollariniz bağlanıyor intihar etmeyesiniz diye.
bir fikir, bir seçenektir. her fikir gibi bir kere akla girdikten sonra çıkmaz, kafanızın içinde durur ve büyümeye başlar. kontrol edilebildiği sürece iyi yönleri vardır bu seçeneğin var olduğunu bilmenin. kontrol edilemez ve mantıksız hale gelirse, mantıklı fikirleri yiyerek büyümeye başlar.

not: eğer aklınızda bu fikir mantıklı gelmeye başlar ise lütfen biriyle konuşun. beyniniz bir sorunun çıkmazda olduğunu düşünse bile emin olun bir çıkış yolu her zaman vardır.
Sanıldığının aksine çok çok farklı olduğunu düşündüğüm yöntem.

Örnek olarak bilgisayara format atmak gibi mesela.
çok bencilce bir eylemdir.
Konuşursam TCK 84e takılırım.
Konuşursam TCK 84e takılırım.
dünyada 800.000 kişinin yıllık olarak seçtiği vefat şekli.

ABD yılda 45.000 kişi. Türkiye ortalaması ilginçtir 3500. bu rakam nedense çok istikrarlı.

sanki genetik bir kod var işin içinde.
en azından yaşamımıza son verebilme şansımız var. fikrimce dünyaya dayanabilmeyi sağlıyor. seçim bizim.
Bir kadın düşünün

Yaşı 50'ler 60'lar falan.

Ve hayatta gerçek manada tek yakını oğlu yada kızı. Onlar olmasa bir hiç. Ne hayattan aldığı güzel birşey var, ne hayalleri var, ne de ultra zengin ve dünyanın tüm nimetleri elinin altında.

Dediğim gibi o kadının tek sahip olduğu, oğlunu yada kızını düşünmek, onlara hal hatır sormak, onlara çay, pasta yapmak falan. Bu kadar.

Sonra bu kadının oğlu yada kızı intihar ederek kendi yaşamına son veriyor ve hayatında çocuklarının bir hal hatırından başka hiçbirşey kalmamış bu kadına hayatının son Virajında tarifsiz bir acı ve dayanılmaz bir yalnızlık bırakıyor.

intihar edenler sırf aileleri sebebiyle vicdansızdırlar, alabildiğine bencildirler.

Çektiğin sıkıntı nedir değildir bilemem ama senin o boktan halinle bile seni hayatlarının odak noktası yapacak kadar gözlerinde büyütmüş ve seni sevmiş o zayıf annen-baban için intihar edemezsin. Edersen vicdansızsın ve şerefsizsin.

işin en acı yanı da sen çürümüş, unutulmuş bir doku yığınına döndüğünde bile o yaşlı halleriyle seni hala sevmeye, seni düşündükçe ağlamaya ızdırap çekmeye devam edecek o insanlar. Uğruna öldüğün kimselerin ise skinde bile olmayacaksın.
bencilce bir eylem.
eden için belki de bir kurtuluş yolu.
kalan içinse zulüm, acı, yaşarken ölmek.

intihar etmeden önce geride bıraktıklarınızı düşünün.
Her yazarın intiharı kalbinde gizlidir.
intihar bana göre acizliktir.ne olursa olsun bi insan kendi yaşamını sonlandırırken arkasında nasıl bir acı bırakacağını ailesinin, sevdiğinin, dostlarının ne halde olacağını düşünmeden bunu yapıyorsa o insan korkaktır. Evet dostum intihar korkaklıktır cesaret gerektirir kabul ama yaşayıp o dertlerinle boğuşmak bana göre daha büyük cesarettir. Çok mu borcun var ne kaybettin mesela yani borç batağında mısın? Birebir tanıdığım bi yaşlı amca vardı gerçekten über zengin diyebileceğim kadar herşeye sahipti bu adam e ne oldu sonra iflas etti elinde ne varsa gitti yaşlı amcam simit satıyordu en son simit. Adam belki ömründe simit yememiş ama şimdi ekmek parası için satıyor e bu adam da intihar etsin o zaman niye etmiyor ki? Zamanın da babam da iflas ettiğin de bi gece kendini asıyomuş annem yetişmiş e şimdi o zamanlar biz küçükken sabah kalktığım da tavandan asılı babamı görünce nasıl olucaktı psikolojim yada ne biliyim gerçekten sağlıklı bi birey mi olucaktım? Demek istediğim insan bi çok şeyi kaybedebilir ama intihar bi kurtuluş yolu değildir hele bide arkanızda sizi gerçekten seven insanlar bırakırsanız.
Zaten gideceksin öbür tarafa bi kere gelmişsin şu hayata yaşa işte.
Derin bir yalnızlık ve reddedilmişlik duygusu içindeyim. Hayatım boyunca hiçbir düşüncem ya da davranışım onaylanmadi hiçbir ödül almadım. Hep eleştirildim. Yaklaşık yarım saattir ağlıyorum. Hiçbir dostum kalmadı. Zehirli dostlar bile uzaklaştı. Milan kunderanin kimlik kitabına başlamıştım. Hep böyle mi geçecek hayatım diye düşündüm. Kimsesiz insanlardan uzak hayal gücüyle mi yaşayacağım hep. Buna bir son vermeli diye düşündüm sözlük. Belki de gider uyurum. Hayır yardımci olmak isteyenler mutlaka olacaktır. Yapmayın. Bir gün intihar düşüncemi yazdığımda vazgeçene kadar bana destek oldular ve son bir vedayı bile çok gördüler. Evet yapmayın. intihar hakkında bir düşünceniz vardır belki. Yazın. Özür dilerim. Zavallı ben ben de merak ediyorum. O tetiğe basabilecek miyim acaba. Şu anda hayır gibi. Yazmak iyi geldi. Sanal da olsa birilerinin duygularımı okuması iyi oldu.

Not: intihar düşüncem yok. Her şey yolunda.
bir gün gerçekten beni içine çekecek olan dipsiz kuyudur.
aklıma önce sadık hidayet'i sonra da mehmet pişkin'i getiren eylem.
Mehtap Zengin’in ağlayarak yapamadım çünkü insanlar izin vermedi demesini akla getirir.taksicinin bunları duyup onu oraya götürmesini. insanları eleştirirken kırıcı olmamak gerektiğini hatırlatır. insanları intihara iten diğer insanlardır. Kimsenin canını istemeden de olsa sıkmayın. Değiştiremeyeceği şeyleri vicdansızca eleştrip soğutmayın hayattan.
kendi canın almak ilginç bir dışa vurum...
peki kimin elinden alıyorsun?
-sherlock

intihar mı etmek istiyorsun? o zaman git kendini bir nehre at.
kendini ölmemek için çırpınırken bulacaksın. sen kendini değil içindeki bir şeyleri öldürmek istiyorsun...
gibi giden onlarca replik, dize vs. var hepsinin sonunda intiharın kendin için olmadığını anlıyorsun.
Aile bireyleri birbirine her zaman destek olmalı. Aile içindeki kopukluk bu duyguyu kamçılıyor.