bugün

Ölümü yüceltmek hayatı değersiz kılmaz intihar bir seçimdir ve insan seçimlerinde özgürdür
Benden bu kadar.
Beşir Fuadla intihar vücut bulmuştur, her şeyin bittiği yerde ve psikolojinin bittiği yerde her şey üstüne geldiğin de insanın yaşama hissi kalmıyor maalesef benimde çok düşündüğüm ama yapmadığım bir şey hayat zor Allah kimseyi o duruma sokmasın.
5237 s. Tck m. 84/3.
Bir şiirde bahsedilir..

"Seninle göz göze gelmek" diye..
Düşündürücü.
Noktayı kendin koymak.
Günün her boş kaldığımda aklımda olan düşünce. Hesaplayıp yazıp çiziyorum sürekli, her düşünceyi çöp kovasına yolluyorum sonra. Canımı sıkan ne biliyor musun sözlük?

Hani o yapabileceğini bilirsin, ama yapamazsın ya? Bende diyorum ki kendime "sen made Bunu yapamadın, bu elbette ki hayatının sonu değil ama bak intihar var. Bi düşün derim"
Sorusunu soruyor her zaman bana, iyi değilim biliyorum.

Ama seçenekler tükeniyor sözlük, sürekli gitme isteğiyle mücadele etmekten yoruldum. Hayatımın her anında gitme düşüncesiyle meşgulüm.

Madem gidemiyorsun?
Zaten öleceksiniz, acele etmeye gerek yok.
Genellikle başkalarını cezalandırmak için yapılır, bir nevi intikam.
Onun yerine bir sırt çantası kapıp dünyayı dertsizcesine dolaşmak daha mantıklı gelmiştir bana hep.
Kendimi baya bir yakın hissettiğim "zayıflık" (?)
insanın kendi ailesi bile onu dışladığında geriye pek bir yaşama isteği kalmıyor tabii.
ey tanrı, eğer varsan bu sayılmaz.
ilk elin günahı olmaz...
bir gün bu erdemli şeyi yapıcam.
*gülen surat emojisi*
nefes alamıyorken adeta; kaçıp gitmek istemektir.
“zaten intiharların çoğu başka birini cezalandırmak için yapılmıyor mu savcı bey?”
(bkz: bir zamanlar anadolu da)

çözüm arıyorsan bir şeylere güzel bir kaçış yoludur aslında.
uykusuzluktan meydana gelir.
öldürür.
ulan lavuklar ize Hristiyanlık yapmayın.
ne idükleri belli olmayanların sözleri bize lazım değildir.
Büyük kırmızı düğmeye basmaktır. Ne işe yaradığını bilmeden sadece olağanüstü bir şey olacağını ve her şeyin düzeleceğini ummaktır.

Komik umudun bittiği yerde insanın canına kıydığını düşünürdüm. Dikkatli bakınca ölüme bile umut bağlıyormuşuzm
Hayallerin bittiği yerde başlayan yokolma içgüdüsüdür...
yakın hissediyorum soğukluğunu ama yapamayacak kadar da korkak sayılırım bence.
Gene basladilar amk bu basligi uplamaya.
Gereksiz aktivite.
Kaç kez kıyısından döndüm hatırlamıyorum.