bugün

Cok buyuk gunah beyler bayanlar, aman diyeyim.
aileye kızıldığı zaman akıldan geçen intikam şekli.
sanki quicksaveden devam edicekmiş gibi düşünülür fakat geriye dönüşü yoktur bitti mi biter. Değer mi ? değmez.
Bir kere denediğiniz zaman devamı geliyor. Tıpkı deriye geçen bıçak sesini bir kere işitince bir daha işitmek isteyişiniz gibi. Beceremediğiniz zaman cehennem ateşi daha da alevleniyor.

Yüksek doz iyi gibi.
bana her zaman zavallılıgın nirvanasi gelmiştir yani benim çok dört dörtlük bir hayatım yok kendimce sıkıntılarım var ama siktigimin dünyasına elimdeki tek kozuda vermem zamanı gelince kendi yöntemleri ile alacak zaten.
Geçici problemlere kalıcı çözüm. Yapmayın, ölüm dışında her derde deva bulunur.
kendi kendini öldürmektir.

utanmasalar kendilerini de siker bunlar.

( aklımdayken böyle değildi bu)
Allahın verdiği canı kişinin kendi kendine almasıdır. Yapılmaması gerekir.
yapmak istediğim.
Psikolojisi iyi olan birinin yapamayacağı eylem.
Bazen düşünmüyor değilim herşeyi bırak git geride diyorum. Bırak arkada kalan ne halt yerse yesin şimdiye kadar yaptıklarının vicdan azabını çeksin diyorum. Bir yandanda bişeylerin yarım kalma fikrinden bile nefret ediyorum. Ben ki salatayı bile yarıda bırakıp başkasına yapması için vermeyen biriyim. O yüzden yapar mıyom bigün bilmem ama şimdilik yapamacağım belli.
Kimisi korkak der, kimisi cesaret der. Kim ne derse desin, bu konu sadece iki kelimeden oluşsa bile (bkz: intihar etmek)
oldukça ciddi ve geniş bir yelpazeye sahiptir. Be diyorsun sen? Diye sorular soruyor olabilirsiniz tabii. hemen anlatıyorum,

intihar etmenin çeşitli sebepleri, çeşitli yolları vardır. her insan yapabilir. intihar süsü verilmiş cinayet bile vardır. bu kadar çok çeşitli olmasına rağmen tek bir kelimeye dayanır. Son.

Hazır aklıma gelmişken, bir sürü çeşidi vardır intiharın. intihar edecek kişinin, yüksek dozda aldığı hapıdır, benzin ile banyo edip yanıcı madde (bkz: Kibrit çakmak vb) kullanası vardır, eğer yüksek katlara sahip bir apartman, gökdelen de yaşıyorsa, köprü varsa, elveda dünya! benzeri son kelimeleri söyleyip bodoslama yere, suya çakılması vardır, tabancası vardır, yasal yada değil. Ağzını açar, tetiği çeker. ben bu kadarını biliyorum. yine de uygulamayı düşünemediğim olaydır.
Kolaya kaçıştır.
Son zamanlarda çokça düşündüğüm eylemdir. Umarım sadece düşünürüm.
Acizliktir.
evet acizlik, evet korkaklık.. doğru, çünkü biz haklıyız(!)

peki her zevki manasız bulan, ruhu bu dünyadan bunalmış biriyle empati kurabildik mi? peki düşünmeden yargıladığımız, peşin hükümlere boğup, onları yaşarken öldürdüğümüz bizler, katil değil miyiz?

sahi, bir insanı insan olarak sevemediğimiz de bizi hangi sıfat niteler?
ip ile tercih edildiğinde en büyük orgazmı yaşatır. Ne yazık ki hiç bilemeyeceğim.
Haram olabilir. Bu dünyadan her anlamda ümidini kesmiş bir insanı haramla korkutamazsın. Ölüme giden kişi onu aşmıştır.
Hem korku hem acizlik belirtisi gösteren davranış. Kaçmaktır, kaçabilirsin ama sen kaçtın diye sorunlar ortadan kalkmaz.
işte bunlar hep ergenlik buhranları. anasını satayım millet evladını kaybedip yaşayabiliyor size ne oldu?
şımarıklık yapmayın insan kardeşlerim...
hiçbir şeyi çözmez.
bir kendini intihar etmek değildir..
hani çok basitmiş gibi gözüküyor ya. sorumluluk almamak gibi hatta tam tersi bütün üzüntülerin sorumluluklarını almak bence.. insanların neden bize anlatmadı neden bize söylemedi nefretlerini göze almak demektir.
çok yakınındayım. artık tüm bunları kabul etme sınırındayım.
yeni bir düşünce değil, çok uzun zamandır var. artık arabanın yoldan çıkması için dua etmeye başladım. sayısal lotodan umudu kestim. o değil bari ölüm çıksa bana..
parasızlık bi sorun. sonra arkası geliyor. hep aklımda o var. çözüm yok. çözemiyorum.
sürekli arayan bankalar, kaşelenen çekler. bunu kimseye anlatamama.. bile bile yok olmaya gidiyorum.
sevgisizlik değil derdim. çok sevdiğim, çok sevildiğim her dakika yanında olmak istediğim bir ailem var. benim her anımı güzel yapmaya çalışırlar. birlikte mutluyuz.
ben gidince çok üzülecekler biliyorum. kardeşlerimin ağlamasını düşününce bile ağlıyorum her defasında. babam depresyona girecek. annem biraz daha yaşlanacak. hiç kıyamıyorum. şu an bile ağlamaya başladım. ama yapamıyorum.. yaşayacak gücüm kalmadı.
ne sevişilen çocuklar, ne gidilen tatiller, ne psikiyatristler, ne haplar ne de otlar işe yaramıyor. bir dakika olsun ölümün kurtuluş yolu olduğu gerçeği değişmiyor.
iyi bir işte çalışıyorum. arkadaş çevrem çok. intihar etsem ölsem diyecekleri söz belli bizden isteseydi yapardık.
ama şimdi desem artık eski ben olmam ki. ne yüzlerine bakabilirim ne saygım kalır.
ya en yakın arkadaşım doğurdu ve altın alamadığım için gidemiyorum bebeği görmeyi. böyle bir acı var mı?
emin olun yok. söylesem saçmalama paran yoksa ben göndereyim diyecek. ama gururum da el vermyor.
oda başkanı bile duysa anında halleder ama duyuramam.
nolur ölsem bir yıldırım düşse, sarhoş bir adam ezse..

yolu gözlenen arkadaşlar var mesela. arabamı sattım diye arabasını benimle ortak kullanan. intihar edeceğim desem yolun ortasına oturup tepine tepine ağlayacak kardeş gibi canlar var.
ama diyemiyorum. kimseye anlatamıyorum.
ya ben öyle numaracıyım ki doktora bile aslında mutluyum numarası yapıyorum. içime işlemiş.. kimseye mutsuzum diyemiyorum.
bir çocukla sevişip, seni seviyorum diyecek kadar umursamaz olmaya çalışıyorum. her şey içimde..
allahım bir çözüm bul bana. artık dayanamıyorum.
ölüm cazip, ölüm güzel..
ne güzel şarkılar, ne okunacak kitaplar ne de izlenecek filmler hiç biri beni çekmiyor bu hayattan..
allahım sen kurtar beni. ani bir ölümle al beni.. intihar edip kimseyi üzdürme bana.
ama al canımı..
Vefasız hiç düşündün mü ?
insanın kendi isteği ile yaşamına son verme olayıdır. intihar etmek bazen ruhun bedene yaşattığı o çekilmez acıyı yok etme durumudur. Kişinin aklından zoru yoktur. Ama yaşayacak birseyi de kalmamıştır. Ölüm bir kaçıştır kişi için. Ama ne kaçış!

Intihar kelimesini duyunca hep aklıma sylvia plath gelir. Ölüme giderken bile çocuklarını unutmayan kadın. Hep saygı duyarım bu yüzden ona. intihar ölmeyi tercih etmektir bana göre. Tercih etmek de saygı duymayı gerektirir bu yüzden. Ama ne saygı!

Ölmek kolay yoldur önemli olan yaşamak mücadele etmek diyorlar hep bana. Bilmiyorlar ki ben çok denedim yasamayı kac kere hem de milyon kere hatta. Ama olmuyor be usta. Bir kere girdi mi zehir içine öyle kolay çıkmıyor. Ölüm ise bembeyaz bir sayfa açıyor ruhunda kişinin. Hem de ne sayfa!
güncel Önemli Başlıklar