bugün

(bkz: yaşamak istemem artık aranızda)
hayattan artık hiç bir şekilde zevk alamadığını ve alamayacağını düşünen, durmadan dibe doğru batan ve sürekli acı çeken bir insanda uyanması doğal olan istek. korkaklık değil cesaret. acı dolu bir hayat çekmektense tamamen yok olmayı tercih etmek.kanımca başvurulması için gerçekten asla kurtulanılamayacak acılar içinde olmak lazımdır.

(bkz: her sorunun bir çözümü yoktur)
(bkz: olmeyi istemek)
(bkz: cehenneme transit gitme yolu)
(bkz: harakiri)
kişi başına düşen milli gelirin artmasına fayda sağlamak.
bir tusa basmak kadar basit ama basit oldugu kadar yurek isteyen eylem. yasanilanlardan, yasanmislardan ve yasanacaklardan cok oldukten sonra topraga karismak, basit bir nesneye donusmek daha cok dusundurur insani*. eyleme basladiktan sonra geri donus sansi yoktur zira intihar edecek haddeye gelen kisinin icinde intihar bir umut isigi gibi parlamaktadir, donusu olmayan kurtulus yoludur.

10 ay sonra degi$en halet-i ruhiye editi: hayat ziyadesiyle guzel efendim. umut kaybedilecek bir $ey degil. bu baglamda; intihar cok zayif bir eylem, korkup kacmaktir. sava$ip kazanmak mumkun tek yapilmasi gereken ugrunda sava$acak bir $ey bulmak.
kendi kendimizi bitirmek; bu hakkımızı da suç saymış bizden önce gelenler. suç demişler, günah demişler; yaşatmışlar yaşamışız, öldürmüşler ölmüşüz. bi yere kadar yaşamak güzel ama bi yerden soora ölmek güzel oluyor..
(bkz: to live is to die)
her son iyi bir başlangıçtır ki mutluluğun başladığı andır .
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.