Hesabim var ama fotografim yok.
Böyle cansıkıcı günlerde iyi oluyor normal zamanda takılmam da.
bu uygulamada daha aklı başında kıza denk gelmedim boşver değmez git pavyona konslarla takıl aynı onlarda aşkım canım derler sonra çorbacıya çağırırlar sonra ekerler.

üzülme değmez çalıp napacan başını belaya koyma özel hayata müdehale cart curt siber suçlarla bizi muhattap etme bul bir kız mutlu mesut poz paylaş ona yapmadıklarının en iyileri olacak şekilde hesabıda herkese görünür yap ya da ex sevgilinin arkadaşlarını ekle sevgili yap.

kızlar manken erkekler iş adamı mafya bu uygulamada tabi yersen yengen kurudu kardeşim seri köz getir ay berkecan pislik çok komiksin sevdüceğimle nargile keyfs.
Mizah amaçlı kullanıyorum. Onun dışında itibar etmiyorum burda kendini pazarlayan insanlara. Somut bir ortamda, instagramından gördüğü ilginin onda birini görmeyen insanların ne denli eziklik psikolojisi içine girdiklerini gördükçe, instagram hesaplarında paylaştıkları fotoğrafları yadırgamamaya başladım. Bir çeşit sosyal hastalık. ilgi bağımlılığı.
(bkz: black mirror)
virüs dolayısıyla şirket evde kalalım dediğinden beri yani 2 haftadır neredeyse hiç açmadığımı fark ettiğim uygulama.

bıkmışım sahte hayatlarınızdan, gösteriş merakınızdan belanızı sikeyim artık açık açık sövüyorum hepinize. herkes birbirini pohpohluyor, canımlar cicimler yettiniz iğrençsiniz.
hala kullanmayanlar tiplerin olduğu uygulamadır.
Herkesin biryerlerini açtığı yer.
son zamanlarda facebook gibi orta yaş ve üstü kesimin de sardığı bir sosyal platformdur.
Yine patladı.
hikayeye müzik koyma özelliğiyle twitterda ki " ben bunu neden izledim" sayfasına bol bol malzeme çıkartmakta olan platform.
Öldürücü. Zaman öldürme konusunda en büyük yardımcıdır. Ve her geçen gün daha çok öldürüyorum kendimi.
Ülkemize yeni gelen müzik seçeneği ile yeni nesil Spotify olmuştur...
insanların sanal olarak kendilerini pazarlamaları için oluşturulmuştur.

aynı zamanda bizim işimizin paravanı haline gelmiş bizler için büyük anlamı olan platform.
Insanlarin gercek yuzunun ortaya cikmasini saglayan sosyal medya platformu.

Her gun gulerek ve utanarak bakiyorum. Yakin cevrenizdeki insanlarin gorgusuzlugu bile belli bir noktadan sonra arkadasliginizi kesmenize neden olabiliyor.

Facebook ve instagram yuzunden bircok arkadasimla ilişkimi kesmisligim var.

Her seyin bokunu cikara cikara kullanmayi turk milleti olarak yapmaya mecbur muyuz diye sormadan edemiyorum kendime...
Peki benim hala instagram kullanmayışım..
instagram değil siktagram. aptalgram da olabilir.
Genelleme yapmamak gerekiyor bence. Çünkü yaptığı işi, çektiği fotoğrafı veya hayatı kolaylaştıran şeyleri paylaşan binlerce yararlı hesaplar var. Bu insanları Popüler kültür bağımlısı insanlar ile karıştırmamak gerekir.
Sosyal paylasim sitesi. Her gün karsima siyasi sayfalar geliyor. Ben siyaset sevmiyorum. Yok mu bunu engellemenin yolu?
Benzer içerikleri kapat de.
(bkz: 2020 yılında hala instagram kullanmayan insan)
Kafasina göre sayfa izleten site. Önceden akpli sayfalar geliyordu. Şimdi onlar gitti chp sayfaları geliyor. Arada bir mhp sayfalari geliyor. Halbuki hic bir siyasi sayfa ile etkilesime gitmişliğim yok.
artık kullanmadığım uygulama. dokuz ay öncesine kadar ne facebook ne twitter ne de instagram kullanıcısıydım. geçen yaz can sıkıntısından bir bir üye oldum bu sitelere. ay olmaz olaydım. ne saçma yermiş öyle. özellikle instagram. ilk bir stalklar yapıyordum güzel gidiyordu her şey. sonradan stalk canavarına dönüştüm. millet yediğinden sıçtığına her şeyi atıyor. sonra sen de millet gibi oluyorsun iki üç şarkı, throwbackler, bayram kutlamaları... bazı bazı dalga geçtiğim de oldu. kimse anlamıyordu sonra açıktan dalga geçmeye başladım bu sefer de millete ayıp oldu. eşeğe bindim, sonra eşeği sırtımda taşıdım baktım olmuyor birlikte yürüdük ve nihayetinde oraya ait olmadığıma karar verdim ve orayı terk ettim. sonra hemen bir de sahte hesap açtım. bu sefer sahte hesaptan kek börek sayfaları takip etmeye başladım. geçen baktım beş yüze dayanmış takip ettiğim pastacı sayfası. iyisi mi bunu da sileyim dedim ve bu illetten de kurtulmuş bulunuyorum. darısı diğer kullanıcıların başına.
tipsizlerin foto atamadığından kullananları yargıladıkları harika uygulama.
Bu uygulama egoizmin dalga dalga yayılmasını sağlıyor. insanlardaki egoizmin artmasını sağlayarak kimlik sapmalarına neden oluyor. Ana hedefinde de z kuşağı var. Y kuşağında etkilenmeler daha az oluyor. X kuşağı dersen bu kuşak daha çok Facebook'ta. X kuşağının Facebook'ta takılmasının amacı haber okumak, arkadaşlarıyla Messenger'da iletişim kurmak,komik videolar izlemek vs. Ama Instagramda takılan kitlenin tek amacı fotoğraf paylaşıp kendisini öne çıkarmak. Bakın ben de varım. Ben siz eziklerden daha iyiyim demek. Var olduğunu başka bir şekilde duyumsayamayan insanın yapacağı bir eylem. Instagram tamamen çöp değil ama tamamen iyi bir şey de değil. Aynı teknoloji gibi. Kararında kullanılırsa iyi ama bağımlılığa gitme riski de var.
instargam hesabimda surekli aktif yazmakta çıktığım halde hesabi dondurdum hala devam ediyor sorun bilgisi olan yardimci olsum lutfen ...