bugün

irlandalı yönetmen Damien O'Donnelle ait 2004 yapımı duygusal bir film. michael ve yine kendi gibi felçli olan rory'nin özgürlük mücadelelerinin anlatıldığı film rory o shea was here olarak da biliniyor.
duyguların en saf ve yalın halini yaşıyorsunuz izlediğiniz vakit.benim gibi siz de ağlayabilirsiniz izlediğinizde ancak bunu alışıla gelmiş şekilde yapmıyor film.izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.

"shit,you've got the whole world in your hands..."
kesinlikle en izlenmeye değer filmlerden biri. Ayriyetten final bölümü perdeleri çekilmiş karanlık bir ortamda ve tek başına izlenirse daha etkili olan.
ilk 10 dakikasını izlediğim kadarıyla şunu söyleyebilirim. kesinlikle iyi bir film olacağa benziyor. zaten pişman olacağımı düşünmemiştim izlemeye başlamadan önce. çünkü yaklaşık 8 gibi bir puanı var imdb'de. böyle kaliteli filmleri seviyorum. yağ gibi akıyor izlerken.

ahaha diyaloglar yarıyor gerçekten. çok fena şu puşt.

--spoiler--
he is michael.
i am trouble hahaha
--spoiler--
rory o'shea was here.
micheal ve rory için bile olsa bu film izlenir. harika bir film. izleyenlerin pişman olduğuna rastlamadım.
gerçek bir dram. bir saat kırk dakikalığına da olsa yaşamın her insan için aynı kolaylıkta olmadığını ve yarın başımıza ne geleceğini asla bilemeyeceğimiz için zor durumdaki insanların halinden anlayarak empati kurmanın önemini izleyiciye anlatan bir film.

her birimiz bu dünyada yaşıyoruz. engelli veya imkanları olmayan insanları başka bir gezegendenmiş gibi görmek yerine onları anlamak, hayatı onlar içinde yaşanır hale getirmek zorundayız. bir birey olarak misyonumuz ne olursa olsun bu hepimizin topluma ortak borcu. bu tarz filmler de toplumsal hassasiyetin önemini etkili bir şekilde hatırlattığı için takdiri hak ediyorlar. sözün özü; empati, empati, empati...
Hayatımın filmi.
Michael ve rory o'shea adında ki iki engelli gencin hayatını anlatıyor. Bu film benim için o kadar büyük bir yer tutmuş ki nickimi Bike bu filme armağan ettim. Siz düşünün artık.

Ve ayrıca;
rory o shea was here.
https://m.uludagsozluk.com/e/32177379/

Bir tarafları yetmeyince kullandığı "Piç" sözcüğünü silmiş. Sonra da "@" kullanarak sözlük formatına ne kadar hâkim olduğunu kanıtlamış.

Piç kötü söz olmuyor bay ileri zekâ?
Sildiğim için özür dilerim. Şimdi yazıyorum.

(bkz: topal osman)
(bkz: piç)
Adam haklı bence sözlüğün amina koydu hâlâ yazar.
Bende mina koyiim.

Adamın dibi.
Melise de kufur etmis.
çocuk yav bu kim yazar yapmışsa bunu o silsin de kurtulalım.
Silik yemiş rahatlamıştır, o da biz de.
moderasyona ve birçok sözlük yazarına küfrettiği için silik yemiş olan troll. örnek olmalıdır diğerlerine...
(#31960931) şu entrysi ile beni duygulandırmış yazar. Teşekkür ederim. Buralardaysa görünsün.
Müthiş film, mutlaka izlenmesi gerekenlerden görsel

(bkz: rory o shea was here)