bugün

Dolapta önceki paket bitmeden yenisinin açılması.
Müsrifliğe girer bence. Bozulmamış olan önceki paketi bozulmaya iter çünkü.
Az idareli olun..
Umursanmamak, o yokmuş gibi davranılmak, adam yerine konmamak, görmezden gelinmek. Modern Psikoloji'nin kurulduğu dönemde yaşayan ünlü psikolog ve filozof William James birine uygulanan en büyük işkencenin, ona en büyük acıyı veren şeyin fiziksel değil psikolojik olduğunu; bunun da karşımızdaki insanı adam yerine koyup muhatap bile almamak- onu görmezden gelmek olduğunu yıllar önce söylemiş. insan denen varlık görünmek, adam yerine konmak, muhatap alınmak, umursanmak, dinlenilmek, yaptığı bir davranışa geri bildirim almak ister içten içe. Bundan dolayı sözlükteki trolleri görmezden gelmenin onlar için en büyük ceza olduğunu bir entryde söylemiştim birkaç ay önce. Elbette bu söylediğimi bazen kendim de uygulamıyor olduğum; ayda yılda bir kere bile olsa Frank ve milas'a yönelik entryler girdiğim doğru. William James uludağ sözlükte yazan biri olsaydı eğer; bir başlıkta "don't feed the troll. Trollere en büyük işkence onları s.klememektir ve başlıklarını beslememektir" derdi bence.* Uludağ sözlüğün trollerden arınmış bir yer olmasını istiyorsak onların başlıklarını beslememek gerekiyor. Karşılık bulamayınca sayıları azalacak ve zamanla yok olacaklardır efendim, evet.
Korkular içinde yaşamak zorunda olmak.
herhangi bir şeyi yarım bıraktıktan sonra sürekli olarak o işin yarım kaldığının aklıma gelmesidir. bunun psikolojide bir adıda vardır. "zeigarnik etkisi" diye. hatta sadece yarım kalan işlerde değildir. geçmişte yarım kalan ilişkiler, geçmişte kavgada ulan keşke böyle deseydim, vb şeylerin akıla gelmeside zeigarnik etkisidir. kısaca sinir eder. yaşamayanda yoktur.
genel olarak yaşamak?
ev işi yapmak.
sevdiğin bir şarkının akustik versiyonunun olmaması. Bu beni çok üzer ve sinirlendirir.
sevdiğin bir şarkının akustik versiyonunun olmaması. Bu beni çok üzer ve sinirlendirir.
görsel
20 milyon sığınmacının ülkeyi işgal etmesi.
kibarca reddedilen erkeğin naz yapıyorsunuz sanıp üstünüze gelmesi, naz yapmayıp gerçekten reddettiğinizi kabalaşarak bildirdiğiniz takdirde gururuna yediremeyip hırs yapması, yine bir sonuç elde edemeyince sosyal hayatınıza çöküp mutlu olmanızı bir şekilde engellemeye falan çalışması. erkeğin kezbanı hiç çekilmiyor. yapmayın arkadaşlar, bunu sakın yapmayın.
uyuduktan 10 dakika sonra uyanmak ve bir daha uyuyamamak.
Herhangi bir şeyi olma ümidiyle ya da olmuşken heyecanla anlatırken o ortamdaki en negatif insanın, negatif cümleleriyle moral bozması.
Bozulmayan Yemeğin 2 gün geçti diye burun kıvrılıp çöpe dökülmesi.
Bu hareketi çocukken bile ben yapmayı denesem annem evde ümüğümü sıkardı. Yemek dökmekmiş.
saça fön çektikten sonra yağmur yağması.
maske takmayanlar.
sigara içenler.
(bkz: akp)
başkasına talkın verenlerin, salkımı yutmaları.
Üsttekine ek olarak kendi kendisini bilmez tipler. Sanırım bunlar dışında her şeye razı olabilirim.
bağıra bağıra konuşan insanlar.

topluluk içinde ya da baş başayken hiç fark etmez. dikkat çekmeye çalışmak için yapanlar da var böyle, uzak durulası.
insanları dini milli ve ırki gruplara ayırıp , hiç düşünmeden bu kalıplar altında yargılayan insanlardır . hümanist olun la azıcık .
Sigarayi birakan birinin sanki daha once paket paket tuketmiyormus gibi herkese heryerde daima sigaranin zararlarini anlatmasi.
Sanki biz bilmiyoz onlari amk gotvereni!!!
Sürekli size sataşan insan.
sokakta yanından geçenleri yahut balkonlarında oturanları, kısacası toplumu umursamadan, o toplumun sokağına tüküren insanlar.
cahil kaynana ; " güneş enerjileri güneşi somurdukları için ( öyle dedi ) iklim değişti " demişti. güneşi bitirmişiz amk.
güncel Önemli Başlıklar