bugün

Bugun Libya'da AMERiKAN ELÇiSiNi ÖLDÜRDÜLER.
---------
Niçin?
---------
Hazreti Muhammed'i bir FiLM konusu yaptılar diye.
(Bu entri filmin adı.)
---------
Peki bu nasıl bir film ki cinayetlere neden oluyor?

işte böyle bir film:

http://www.youtube.com/watch?v=ntgzoE7rU9A

Filmde Hz. Muhammed NASIL gösteriliyor?

ingilizcesini yazayım:

Mohammad was shown in an apparent sexual act with a woman.

The film portrayed Mohammad as a fool, a philanderer and a religious fake.
mohammad was shown in an apparent sexual act with a woman.
the film portrayed mohammad as a fool, a philanderer and a religious fake.
ingilizce bilmeyenler için açıklama yapılması gereken olaydır:
muhammed bir bayanla açıkça cinsel davranışlarda bulunurken gösteriliyor.
muhammed aptal, kadın peşinde koşan, dini bir yalancı gibi canlandırılıyor.
yazarken bile tövbe etme isteği duydum, peygamberlere böyle yanlış ithamlarda bulunmamak gerek. ancak elçinin bu konuda bir suçu olmadığından öldürülmesi doğru değil.
şaka gibidir. sonra müslümanlık hoşgörü dini derler. artık bunlara azınlık yada birkaç kişinin yaptığı tüm müslümanlara mal edilemez vıdı vıdı demesin kimse. bu libya'da, arabistan'da ve şeriatle yönetilen nerdeyse tüm ülkelerde böyle. dini eleştirmek bile ölümle sonuçlanıyor. bir tek bizim ülkemiz insanı bu kadar sert değil. bu aptal sürüsü arapların sayesinde biz de böyle gözükmeye başladık. din kitlelerin afyonudur diye boşa denmemiş. resmen afyonlu gibi sarılmışlar dine, kafalarına yatmayan bir şey olsa yallah öldür adamı. tanrının varlığını tamamen reddeden hawking'i ya da kliplerinde filmlerinde isa'yı komik şekilde gösteren adamları öldüren bir hristiyan duymadım hiç ben. resmen şiddet dini oldu çıktı başka bir şey değil. sizin gibi olmayanı öldür ya da sakatla, sonra neymiş sonunda herkes müslüman olacakmış bilmem ne. ya bi siktirin gidin.

edit: adamlar filmin yönetmeni yada yapımcısını değilde gidip amerikan elçisini öldürmüş hala eksileyen var. koşun lan türkiye elçisini de siz öldürün madem. zekanız bu kadarsa ben ne yapayım. sakın kendinize sormayın ama o amerikan elçisinin günahı neydi diye he mi? siz koşun öldürün adamı yada yönetmeni cihat yapıyorsunuz çünkü sevapta kazanırsınız eminim. te allam.
film ile hiç de alakası olmayan bir adamın ölümüne neden olmuştur. her geçen gün yahudiler ve müslümanlar arasında artan gerginlik, içlerinde sakladıkları nefreti türlü yollarla ortaya koymaları cinayetlere, kana ortam hazırlıyor. müslümanlar da diğer dinlerin sakinlerine göre daha hassas olduklarından kendi dinlerine hakaret edildiğinde, kılıçlarını kuşanıp dünyanın geri kalanının yapamadığı, yapmaktan çekineceği şeyleri yapıyorlar. dünya da bu açıdan biliyor, kışkırtırsan kan dökerler, bu da birilerinin işine yarar. kışkırtılıyorlar ve sonuç müslümanların aleyhine dönüyor. ülkelerine giriliyor, sözde adalet ve demokrasi götürülüyor... avrupa ülkelerinde oluşmuş (bkz: islamophobia) da cabası.

ekleme: masum bir insan, kendine israeli-american diyen bir gerizekalı yüzünden öldürüldü.
alçalmanın sinema hali.
arada bir namazları kaçırırdım, artık tek bir vakit namazını atlamıyorum. işte bu filmin etkisi böyle olacak.
''hristiyanlıkla dalga geçince bir şey yok müslümanlıkla geçince auuuuv.''
-hasan şaş
bir senarist palavrasıdır. ahir zamanda yaşıyoruz birileri bir şekilde sıçacak...
bu şekilde islamı kötüleyeceklerini sanan beyinsiz tayfası...
allah'a havele edsilesi...
Oyuncular, 'Bizim oynadığımız film bu değildi' demişler:

http://www.medyamanyak.co...imiz-film-bu-degildi.html

Filmi yönettiği ileri sürülen ABD'li Kıpti Hristiyan Nakoula Basseley Nakoula, uluslararası haber ajansı AP'ye telefonla yaptığı açıklamada iddiaları reddetti. AP'nin ABD'nin Los Angeles kentinde ulaştığı Nakoula, "Filmin yönetmeni ben değilim" dedi.

Kıpti Hristiyan olduğunu söyleyen 55 yaşındaki Nakoula, filmde, Kıpti Hristiyanların endişelerinin dile getirildiğini savundu.

islam dünyasını ayağa kaldıran "Müslümanların Masumiyeti" filmini Sam Bacile adlı bir kişinin yönettiği iddia edildi. Ancak filmi yöneten kişinin gerçek kimliğini gizlediği ve "Sam Bacile" takma adını kullandığı da iddialar arasında.

"Müslümanların Masumiyeti" filminin kim tarafından yönetildiği gizemini korurken, yönetmene bir eleştiri de filmde rol alan oyunculardan geldi. Yazılı bir açıklama yapan film oyuncuları, "Çöl Savaşçıları" ismiyle çekilen filmin isminin daha sonra yönetmen ve yapımcı tarafından değiştirildiğini ve oynadıkları görüntüler üzerine dublaj yapıldığını savundu.

"Senaryoda yer alan yalan ifadelerden ötürü şaşkınlık duyduklarını" belirten oyuncular, filmin yayınlanmasından sonra meydana gelen olaylardan dolayı üzgün olduklarını açıkladı.

Tartışmalı filmde rol alan en önemli 15 oyuncunun da Suriye, Irak, Türkiye, Pakistan, iran ve Mısır'daki Kıpti Hristiyanlar arasından seçildiği de iddia edildi.
amerikan büyük elçisini bile öldürdüler biz de tehlikedeyiz diye düşündüklerinden çark etmişlerdir. senaryolar önceden oyuncunun eline veriliyor bu yalana ancak bir çocuk inanır.
yönetmeninde açıkça bahsettiği gibi provokatif bir filmdir.
obama yı başkanlıktan edecek filmdir. tamamen israil komplosudur amerikan seçimleri yaklaşırken obama yönetiminden memnun olmayan yahudi lobisi nin oyunudur. bu oyun obamayı götürür.
Hristiyan milletindeki bu saygısızlığı anlamıyorum. Biz müslüman olmamıza rağmen Hz.Musa, Hz.isa, Hz.Davut tan saygı çerçevesinde bahsederken adamlar Hz.isa dan başkasını karalama peşindeler!
film saygısızlıktan ve tamamen kışkırtma amacından ibaret saçma bir filmdir. bittabi beni de rahatsız etmiştir. ancak filmle hiçbir alakası olmayan zatları katletmek de müslümanlığa aykırıdır. rica ediyorum siz savunmayın islamı. hatta mümkünse çıkın bu dinin içinden. müslümanlıkta savunmasız bir adamı katletmek hangi ayette görülmüş insanlığına sıçtığım kan emicileri sizi. o filmi yapandan daha mı masum oldun şimdi?
eleştirenlerin "çok saçma, hakaret içeriyor, hiçbir tutarlılığı yok, tahrik etme amaçlı" diye eleştirdiği film. bu şikayetlerde bulunanlar hiç kutsal kitap okumamış anlaşılan...
allaha inanıyorsan allah belanı versin de geç nedir bu spartakürlük anlamıyorum adamlar ellerinde taş sopa birisi dine peygambere hakaret etsede saldırsak diye bekliyorlar resmen.ulan amın feryatları amerika ırakta milyonlarca insanı öldürürken niye sokaklara dökülmediniz.israil lübnanı bombalarken niye sokaklara dökülmediniz.

(bkz: islam hoşgörü dinidir)*
(bkz: islam hoşgörüsüz bir dindir diyenin kafasını kesin)
Amerikanın kendi elçisini yağmalamasından başka bir olay değildir. Amaç zaten karışık durumda olan Libya'ya serbest giriş ayarlamaktır. Geçmişe dönüp bakarsak bunu açıkça görebiliriz. Kuzey Irak, Afganistan vb. Bahane hazır.
amerikan hükümetinin böyle bir konuda tepkisiz kalmasının ne kadar iğrenç bir yönetime sahip olduğunu gösterir. filmi aşağılık düşüncelerle çeken insanlar yüzünden hiç bir suçu olmayan insanlar ölüyor ki bu ölümlerede açıkcası kızıyorum. illa birilerinin ölmesi gerekiyorsa ( ki bu konuda kararsız değilim) bu filmi çeken alçak insanlar olmalıdır.
neden bu kadar abartılıyor ki?

sonuçta muhammed de hepimiz gibi bir insan, o da elbet seks yapacak, kadınlara zaaf duyacak...

bu kadar abartmaya gerek yok, islam dini hoşgörü dinidir.

hoş...bu işi abartanlar daha dün ellerinde abd bayrakları ile conileri karşılıyordu. üstelik bizim tayyip de filmi değil, abd büyükelçisini öldürenleri kınamış.
Şu yorumlarıma sebep olmuş çöl savaşları filminin 13 dklık parodi bir kesitidir.

1-Film Müslümanları kışkırtma, gaza getirme amacı taşıyorsa ve Müslümanlar bunu bildikleri halde neden gazar geliyorlar ve kışkırıyorlar ve gaza geliyorlarsa aslında kime çalışıyorlar. Bu yönetmenliği diyalogları yapımcılığı beş para etmez film için gaza gelmeye değer mi?
Araplara yönelik eleştiri işin bir kısmıydı ve o kısım şimdilik bu kadar gelelim asıl karşı tarafı eleştirmeye. işin diğer boyutuna
2-Filmin yapımcısı bir emlakçı olup temel sinema kuramlarını bile sayamayacakken ve sinemanın ssinden anlamadığı halde sinema ve sinemacıları kendisi için nasıl kalkan olarak kullanmak ister.
3-Filmin yapımcısı bir Musevi şeriatçısı, anti laik olduğu bilindiği halde nasıl laik ve dinsiz kesimden destek bekleyip yaptığı salaklığı örtüp onları hedef gösterir. Dinsiz kesim (panteizm, deizm, agnostizm, ateizm) hiçbir dinin diğerinden üstün olduğunu savunmaz, her din birbirine benzer hepsini reddediyorum der. Nerde duyulmuş bir ateist, bir deist, bir panteist veya agnostiğin Museviliğin Müslümanlıktan üstün olduğunu söylediği, bu 4 felsefe dinsizlik kümesidir, Museviliği ayrı ve üstün tutmaz eleştirirken. Bu iş laik veya dinsiz işi değil bizzatihi belli ki Musevi şeriatçısı yapımcısı hüsnü kuruntusu ve yaptığı saçmalığı dinsizlerin üzerine atma meyili var. DiNSiZLER VE LAiKLER BU ANTi LAiK KÖKTENDiNCi ADAMIN NUMARASINI YEMEYECEK KADAR AKILLILARDIR.
4-Film Müslümanlık eleştirisinden çıkıp karalamaya girmiş pekiii dinime söven Müslüman olsa hesabı Müslümanlığı ve Muhammedi eleştiren sayın yapımcının dini olan Museviliğini ne yapacağız? Talmudun ayetlerini açıklayabilecek dünyada bir Musevi delikanlı hala çıkmayacak mı?

Düşmanlarınızın evlerini ve içindekilerini yakın, kadınlarına tecavüz edin.
Goyyimler (Yahudi dışı kavimler) ancak hayvandırlar
Lut iki kızınla nasıl ensest ilişki kurmuş ve çocuk çıkarmıştır piyasaya.
Bunların birini açıklasınlar kıvırtsınlar da biraz bir yerimizle gülelim. Muhammedi eleştiren bir Musevi olamaz önce dinine bak derler adama bunu dışında Muhammedi isayı Musayı eleştiren ancak bir dinsiz olabilir bunu o yapımcıya söylesin birisi.

5-Film önce Çöl savaşları adıyla sunuldu sonra Muhammed peygamber adıyla ve şimdi aynı film Müslümanların masumiyeti adıyla çıktı, bundan önceki yıllarda Müslümanların aklı neredeydi neden ortaya çıkıp eleştirmediler denilir lakin bundan önemlisi bundan önceki yıllarda başarısız olan provokasyon bugün en sonunda yapımcı ve yönetmenin amacına ulaştığını gösteriyor Orta doğu ABD seçim arefesinde kaynıyor.
6-Film daha önce farklı adlarla yayınlanmış filmde oynayan hiçbir oyuncu filmden hiç şikayetçi olmamıştılar ne zaman ki bugün ABD Libya elçisi öldürülünce (bkz: Yusuf Yusuf) biz aslında yapımcı tarafından dublaj anlamında kandırıldık demeye başladılar daha önce yayınlanırken bu film başka adlarla öyle bir şey demiyordunuz aklınız nerdeydi, ne o korktunuz mu?
7-Film ABD ve israil Orta Doğu politikasından da iyi doneler veriyor aslında, bu coğrafyada laik Arap devleti hiç istemediler, hepsini şeriatla birleştirip başlarına kendilerinin seçeceği halifeyle tek elden yönetme amaçları yıllardır açık veya gizli yürütüldü şimdi bu politikanın ellerinde patladığı anlaşılıyor.
8-Filmde Türkiyeden destek verdiler diyerek bu pis kışkırtma ve kzıştırmaya ve din savaşı adı altında toprak savaşına Türkiyeyi de alet etmeye çalışıyorlar Türkiyede hiçbir kesim din savaşına destek vermez, dinsizler dahildir, bunu o salaklara söylemekte fayda var.
9-Bu filmi yakmak isteyen Araplar varmış ben olsam yakmam böyle bir salak filmi ibretlik diye müzeye kaldırır filmde emeği geçen tüm salak kadroyu tebrik eder, salakların ibret filmi olarak dünyaya sinema tarihi literatürüne koyar aptal filmler listesinde gösterirdim.
medeniyetler çatışmasının var olduğunu gösteren açık kanıt, (bkz: samuel huntington) haklı beyler.
filmi yapanın kışkırtmak için yaptığını itiraf ettiği hede.
müslümanların dandik bir filme bile bombalı, cinayetli tepki verebilecek kadar geri zekalı olduklarını bir kez daha kanıtlamıştır.
oyuncular ''yapımcının kurbanı olduk, bizi kullandı'' diyorlarmış. tabi tabi..
gidişatı gösteren filmdir, biz belki görmeyeceğiz, belki de çocuklarımız da görmeyecek ama onlardan sonrakiler kesinlikle görecek. (bkz: hz muhammed e hakaret içeren film/#16874172)
provokasyon amaçlı, komiklik derecesindeki basit film. bu filmi ciddiye alıp adam öldürmek bir o kadar komik. adam sana ve peygamberine seviyesizce barbar diyor. sende gidip biz öyle değiliz diye öldürüyorsun. ben de filmi bir şey sanmıştım gerçek kesitten saha kaliteli değil yeminle. "yahu çok büyük ithamlar var" diyenler sakin olsun. eleştirene bakmak lazım , seviyesine bakmak lazım, üsluba bakmak lazım. müslüman alemi şu an adamları haklı çıkardı, amaçlarına ulaşmalarını sağladı ya ona yanıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=qmodVun16Q4