1. 1.
    Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri eğitim ve kültür dünyamıza katkılarıyla tanınan inkılâp Kitabevi 80 yıllık geçmişi ve kataloğunda yer alan 2000'in üzerinde kitabıyla Türkiye'nin en köklü ve saygın yayınevlerinden biridir.

Hızla değişen dünyaya ayak uydurup, çağdaş toplumlar seviyesinde kalabilmenin yolunun bilgiden geçtiğinin bilinciyle 40 değişik kitap kategorisinde yaklaşık 20.000'i aşkın kitap yayımlamıştır.

Türk kültür hayatının bir parçası olan inkılâp Kitabevi, kurulduğundan bu yana ülkemizin eğitim, kültür ve edebiyatına etkin bir biçimde katkıda bulunmayı ilke edinmiş ve bugün eğitimden edebiyata, sanat kitaplarından hobi kitaplarına kadar pek çok alanda yayım yaparak yazın dünyasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.
    2 -2 ... roknorinto
  2. 2.
    yurdun önemli felsefeci kişilerinden doğan özlem'in de bütün eserlerini tekrar basmaya girişmiş şanlı yayınevi
    2 -1 ... ıslak mayolu adam
  3. 3.
    bünyelerinde reusuhi akdikmen tarafından çıkartılan sözlükte (bkz: ensest) kelimesinin karşılığı olarak (bkz: kızılbaş) ibaresine verilmesinin ardından yayıncılık saygınlığını benim açımdan yitirmiş ve yerle bir etmiş yayınevidir.o sözlükten o kelime nin malum haliyle kalacağı güne kadar da nefretimi peyderpey kazanacak yayınevi.
    1 ... lahmike lahmi
  4. 4.
    bünyelerinde reusuhi akdikmen tarafından çıkartılan sözlükte (bkz: ensest) kelimesinin karşılığı olarak (bkz: kızılbaş) ibaresine verilmesinin ardından yayıncılık saygınlığını benim açımdan yitirmiş ve yerle bir etmiş yayınevi'dir.
    3 ... lahmike lahmi
  5. 5.
    http://www.inkilap.com/
    ... moostaphius
  6. 6.
    Yeni cikan tum kitaplarda %20 indirim yapan nezih bir ortami olan kitabevi.
    -1 ... neno
  7. 7.
    Nestle danone kimler tarafından yönetiliyorsa onlar tarafından yönetildiği söylenen şirket.
    ... tenete
  8. 8.
    kaçtır j. raul capablanca'nın (bkz: satrancın esasları) kitabını bulmaya çalışıp her seferinde 'yeni tükendi abi' cevabıyla karşılaşıyorum. en son bir tanesine gidip kitabı sistemden tarattım, 1 adet kaldığını öğrendim. onu da ne ben ne de kitapevindeki görevliler bulabildi. şansıma tüküreyim.
    1 ... yazar x