1. 1.
  yazan ve yönetenin Martin McDonagh olduğu, vizyona girmesini sabırla beklediğim film. imdbde baya oy toplamış.

  http://www.imdb.com/title/tt0780536/
  #3054281 :)
 2. 2.
  collin farrell kişisinin oyunculukta kendini aştığı film.
  kasvetli bir batı avrupa şehrinde geçen drama.
  #3600214 :)
 3. 3.
  izledikten sonra insanda bruges' a gitmeliyim dedirten bi film olmuş. oyunculuklar güzel atmosfer güzel senaryo güzel... zaman zaman karamsar olsada olaylar arasında kurulan bağlantılar ince düşünülmüş.
  #3670803 :)
 4. 4.
  oyunculuklar, senaryo ve mekanın guzellıgıyle beraber, son yıllarda yapılmıs en iyi kara komedi.(fucking bruges!)
  #3706388 :)
 5. 5.
  colin farrell ın başrolunu oynadığı belçika nın brugge şehrinde geçen bir film. film sanki tamamen brugge reklamı yapılmak için çekilmiş gibi ancak başlarda bol bol farrell bu brugge şehrine giydirmekte sonlara doğruysa farklı bi açıdan bakmakta. eğer zamanınız varsa dvdsinide bi yerden bulabilirseniz izlenebilir. çok şey katmayan çok şeyde kaybettirmeyen bir film...
  #3711117 :)
 6. 6.
  masal gibi film. tarihi eserler, muhtesem mimariler, film müzigi, hepsi bir masal gibi!

  "ulan, masalda hic kokain veya orospu olur mu?!" diyecek olursaniz, pamuk prensesi tekrar okumanizi tavsiye ederim.

  orospu = üvey anne
  kokain = elma
  Brendan Gleeson = Avci
  collin Farrell = Pamuk prenses

  filmde cücemiz de var. al sana masal...
  #3859526 :)
 7. 7.
  doğru yazılışı "in bruges" olan ve an itibariyle imdb top 250 listesinde 235. sırada yer alan filmdir.
  #4081452 :)
 8. 8.
  "you aren't really shit, but you aren't all that great either.. like tottenham" gibi koparan sözler, deli espriler içerse de, kara komedilikten çıkmış, ağlatan, şaşırtan bir dram filmidir.
  #4088843 :)
 9. 9.
  film muzikleri Carter Burwell yapilmis, ingliz aksani icermesinden dolayi yer yer anlamakta zorluk cektigim ama dur bir bitireyim dedigim,track listi asagidaki gibi olan film
  1. Prologue
  2. Medieval Waters
  3. Little Dead Boy
  4. St. John the Gambler
  5. Last Judgement
  6. View from the Tower
  7. My Suicide Your Homicide
  8. Brandy Alexander
  9. Save the Next Boy
  10. Ray at the Mirror
  11. Walking Bruges
  12. Magic Frog
  13. Der Leiermann (Winterreise, D. 911)
  14. Harry Walks
  15. Dressing for Death
  16. Kiss Walk Past
  17. On Raglan Road
  18. Thugs Passing in the Night
  19. Shootout, Pt. 1
  20. When He's Dead
  21. Shootout, Pt. 2
  22. Principles
  23. I Didn't Want to Die
  24. 2000 Miles
  #4104154 :)
 10. 10.
  tamamı belçikanın brugge şehrinde geçen bir film. buraya gitmiş kadar oluyorsunuz filmi izlerken. farklı bir film, çoğunlukla durağan. ne olacağından çok nasıl olacak diye düşünüyorsunuz. bazı yerlerde koca şehirde niye kimse olaya müdahil olmuyor diye düşünseniz de burada vurgulanmak istenen heralde avrupada insanların birbirine yakın dursa da manevi anlam da birbirlerinden kopuk olduğu gerçeği. genel olarak son sahneler iyi bağlanmış. ölümle daima yüz yüze kalmış karakterler işleniyor filmde. filmin son kısımındaki sahneler de ölümle yüz yüzeyken nasıl hala bu kadar prensiblerine sadık kalabildiklerini açıklıyor bu. başyapıt değil ama güzel bir film.
  #4405902 :)
 11. 11.
  Colin farrel'ın ''you're fucking bunch of elephants'' dediğindeki sahneyi hiç unutmayacağım.başrol oyuncularının colin farrel hariç Harry potter'da oynadığı(sarışın kız da dahil buna) 2008 yapımı güzel bir karamizah.
  #4413048 :)
 12. 12.
  Bruge kentinin tarihi dokusu içinde yapılmış 2008 yapımı kara mizah tarzı film.
  Başrollerinde Colin Farrell ve Brendan Gleeson paylaşıyor ,Ralph Fiennes 'da rol almış.

  iki IRA tetikçisinin gerçekleştirdikleri bir eylem sonrası Belçikanın Bruge kentine gelip saklanmaları , bu sırada biribirleriyle ve tanıştıkları insanlarla yaşadıkları marjinal olaylar , ilginç dialoglar filmi çok eğlenceli hale getirmiş. Filmin sonunda da örgütün neden kendilerini Bruge gonderdiğini ogrenip bununla yuzleşmeleri gerekiyor.

  Dialogları ile dikkat çeken ilginç bir film.
  #4514552 :)
 13. 13.
  alakasız bir film olarak, lucky number slevin ile birlikte son 5 yılda izlediğim en iyi film sanırım. oyuncu kadrosunun çoğunluğu harry potter kadrosundan oluşmuş (harry, ken ve chloe). bunların yanında colin farrell'ın inanılmaz performansı ve irlanda aksanı var ki sırf bunun için bile izlenir yahu. colin'in boynunu büküp kaşlarını "ama ama ama.." ifadesiyle kaldırdığında daniel güiza'ya inanılmaz benzediği de gözlerden kaçmamıştır..
  #4659282 :)
 14. 14.
  tamamen rüya gibi bir şehir ve rüya gibi bir film. filmin bence bu kadar çok beğenilmesinde müthiş oyunculuklar ve tabi ki bruges etkili. baştan başa mistik olan havayı hissediyosunuz film boyunca, çünkü şehir sanki büyülü...
  işte bruges;
  http://media-cdn.tripadvi...fb/solitude-in-bruges.jpg +
  http://www.freefoto.com/i...--Bruges-at-Night_web.jpg +
  http://media-cdn.tripadvi...bruges-during-the-day.jpg +
  #4676472 :)
 15. 15.
  çok güzel motiflere, arkaplana ve özgün bir yapıya sahip filmdir. diyaloglar ustaca yazılmış ve sıradışı olmuş. oyunculukta colin farrell* herkesin gözüne çarpar ama asıl iyi işi Brendan Gleeson* ve Ralph Fiennes* çıkarmış bence... bazı diyaloglar çok kalite olmuş.

  --spoiler--
  Ray: You from America?
  Jimmy: Yeah. Don't hold it against me.
  Ray: Well, that's for me to decide, isn't it?
  --spoiler--
  #4713666 :)
 16. 16.
  --spoiler--
  Harry: an uzi ? I am not from south central los fucking angeles, I didn't come here to shoot 20 black 10 years olds in a fucking driveby, I want a normal gun for a normal person..

  Yuri: I know he wouldn't kill the guy.. I could see it in his eyes when I was telling him about alcoves.

  Harry: about the what ??

  --------------------------------------------------------------------

  Harry's Wife : It's an inanimate fucking object!
  Harry: YOU'RE an inanimate fucking object!

  gibi mükemmel birçok diyaloga sahiptir ayrıca film..

  --spoiler--
  #4727107 :)
 17. 17.
  6 ay once gavurlarin second run dedikleri turden bir sinemada kalabalik bir arkadas grubu ile izleme firsati buldugum,tek kelime ile muhtesem, iki kelime ile cok muhtesem, bir adnan aybaba olarak: vay anasini neler cekmis adamlar, serhat; diyebilecegim bir film. ha simdi filmle ilgili garip bir ayrinti; film cikisi biz erkek gurubu olarak abi su detayi farkettin mi, vay be hahah ne bomba replikti seklinde uzun muhabbetlere daldik hatta filmdeki dovus sahnelerinin bile olmasi gibi oldugunu konsutuk ama kizlar ise iyyyy cok sikici filmdi, butun film uyudum, rt uyan diye burnumu sikti gibi yorumlarda bulundular. bu olay da bir filmin kizlar ve erkekler uzerinde ayri etki yaratabilecegini bir kez daha anlamamiza yol acti. neyse efendim soundtracklerine gelirsek, sunu soyleyebilirim ki film ile tam bir butunluk olusturmus hani eye of the tiger- rocky butunlugu ne ise on raglan road- in bruges odur benim icin; gelelim oyunculuga, colin farrell ilk defa bu kadar rol ile ozdeslesmis bir dustin hoffman-ray babbitt tadi yakaladim diyebilirim; genel olarak guzel bir film izlenmeye deger..
  #4754885 :)
 18. 18.
  bir soundtrack ancak bu kadar iyi olabilir, bir konu ancak bu kadar etkileyici anlatılabilir. 2008'in gözden kaçan, muhteşem filmlerinden sadece biri.

  son kovalama sahnesinde çalan şarkıyı bana bulabilecek insanın kulu kölesi olacağım ayrıca.
  #5075514 :)
 19. 19.
  mükemmel diyaloglar içeren, enfes bir filmdir. özellikle ralph fiennes'in canlandırdığı harry karakteri, unutulmaz karakterler arasına girmiştir.
  #5269357 :)
 20. 20.
  diyaloglarıyla yardıran geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden biridir. kapağa bakıp, hakeretli bir aksiyon filmi beklemeyin, bu film sadece ray, ken ve harry arasındaki diyaloglar için bile izlenir.
  #5269392 :)
 21. 21.
  telefon kulubesinde kiefer sutherland'le birlikte kalmadığını gösteren colin farrel'ın oyunculuğunda gerçekten de sağlam adımlar attığını gösteren film.. güzel diyaologlar, güzel işlenmiş bir drama.. izlenmesi gereken filmlerden..
  #5290988 :)
 22. 22.
  başrollerini Colin Farrell, Brendan Gleeson'un paylaştığı, bu sene en iyi senaryo dalında aday gösterilen, içinde bolca ingiliz şivesiyle söylenen küfür bulunan nefis bir film. insan resmen masal dünyasında hissediyor kendini filmi izlerken. brugge bir başkaymış..
  --spoiler--
  o değil de ben o cüceye taktım
  --spoiler--
  #5434143 :)
 23. 23.
  Belçika'nın şirin bir ortaçağ şehri olan bruges'de çekilen 2008 yapımı bu film, Colin Farrell, Ralph Fiennes, Brendon Gleeson gibi sinemanın usta isimlerini bir araya getirmiş üstüne birde bruges kentinin inanılmaz güzelliğini de ekleyerek aksiyon, drama tarzında bir film ortaya çıkmış. Filmin ilk bölümünde Ken ( Brendon gleeson) ve Ray ( Colin Farrell)'i tanıyoruz ayrıca bruges kentinin gezilecek yerlerini de iki kiralık katilin gözünden görme fırsatını buluyoruz. 2. bölümde filmin ilk bölümü ile bağlantılı olaylar şeklinde devam ediyor. Kimi zaman izleyici tırnaklarını ısırıyor, kimi zaman kahkahalara boğuluyor. Filmin son 15 dakikası klasik aksiyon filmlerindeki kovalamaca sahneleri ile geçiyor ve etkileyici bir son ile izleyiciye veda ediyor. Filmin eleştiriye açık tek yanı senaryo'nun çok fazla oturmamış olması, mesela yaralı bir adam sağlıklı bir adamdan daha hızlı hareket edebiliyor ki senaryo sahneye tam oturabilsin. Hangi sahne olduğunu söyleyip filmin büyüsünü bozmak istemiyorum. Son sözler ise film genel olarak bir seri katilin içinde yaşadığı savaşın beyaz perdeye aktarımı...
  #5445540 :)
 24. 24.
  gozu kara, cilgin ama bir o kadar da delikanli katillerin hikayesinin anlatildigi mukemmel bir yapim. kara mizahin en guzel ornegidir. ozellikle colin farrell in bruj icin yaptigi tanimlar mukemmeldir ve bruj de billbordlara asilmalidir.

  being in bruge is worse than hell.

  fucking brudge.

  bruge is a shithole.
  #6331289 :)
 25. 25.
  son zamanlarda seyrettiğim en başarılı filmlerden bir tanesidir. brugge kentinin, filmin mekanı olarak muhteşem bir iş çıkarmasının yanısıra oyunculuklar da üst düzeydir. filmin türü dram,komedi,macera,suç türlerinden bir tanesidir ama sadece bir tanesi değildir.
  #6456459 :)

6