bugün

in bruges

6 ay once gavurlarin second run dedikleri turden bir sinemada kalabalik bir arkadas grubu ile izleme firsati buldugum,tek kelime ile muhtesem, iki kelime ile cok muhtesem, bir adnan aybaba olarak: vay anasini neler cekmis adamlar, serhat; diyebilecegim bir film. ha simdi filmle ilgili garip bir ayrinti; film cikisi biz erkek gurubu olarak abi su detayi farkettin mi, vay be hahah ne bomba replikti seklinde uzun muhabbetlere daldik hatta filmdeki dovus sahnelerinin bile olmasi gibi oldugunu konsutuk ama kizlar ise iyyyy cok sikici filmdi, butun film uyudum, rt uyan diye burnumu sikti gibi yorumlarda bulundular. bu olay da bir filmin kizlar ve erkekler uzerinde ayri etki yaratabilecegini bir kez daha anlamamiza yol acti. neyse efendim soundtracklerine gelirsek, sunu soyleyebilirim ki film ile tam bir butunluk olusturmus hani eye of the tiger- rocky butunlugu ne ise on raglan road- in bruges odur benim icin; gelelim oyunculuga, colin farrell ilk defa bu kadar rol ile ozdeslesmis bir dustin hoffman-ray babbitt tadi yakaladim diyebilirim; genel olarak guzel bir film izlenmeye deger..