bugün

ortaokul çağlarımdı. bi gün evde yalnız kalmıştım. merak edip babamın açık paketinden bi tane alıp terasa çıktım. kimse görmesin diye yere eğildim ki niye eğiliyosam zaten 5.kat kim görcek? neyse, içime çekmeden içtiğim için kendi kendime bi havaya girdim ooo içiyorum ben bunu ya diye. daha sonra tabi ayağa kalkınca anladım içemediğimi. sigara kokusunu çıkarmak için duşa girmiştim, ağızdaki koku için de ekmeğin arasına sarımsak koyup yemiştim. tabi şimdi anasını ağlatıyoruz sigaranın o ayrı. bu arada sarımsak harikulade bastırıyo sigara kokusunu arkadaşlar.
Ne çok öksürük yapan ne de başlatan sigaradır. insan gibi çok kederli zamanla içilmelidir sigara.
insanın afyonunun patlamasını sağlıyo oh be diyosun dumanına kurban.
sabah sabah zihin açar, tabi içersen.
21 yaşıma sayılı günler kala meraktan yeltendiğim hadise.
Sans bu ki düşürüp halıyı yaktım. Ayrıca boyle iğrenç bir şey denememiştim hiç koahlı dedeler gibiyim suan.
Neyime benim sigara falan.
şerefsiz lise arkadaşlarım tarafından, zamanında al lan iç diye verilen winston idi. o günden beri sigara içiyorum. ama winston değil.
malbora layt.
camel soft. ama bugünlerde kent switchtir efendim.
annemin yanında içtiğim yurt dışından gelen barlament'ti. evet paketın üstünde aynen böyle yazıyordu. ve evet hala yaşıyorum.
(bkz: bugün de ölmedim aney)
denemeyin gençler.

unutmayın; hiç elma yememiş birinin canı elma çekmez.
ilk sigara m, ilk ask gibidir. Asla unutulmaz.
Marlboro red,şimdi de blue ice iÇiyorum.
lark.bundan 2 sene önce gene bir ramazan gecesi iftardan sonra arabaya atlayıp kendimi bursa gölyazıda bulmamla hayatıma giren en büyük şerefsiz.o geceden sonra asla kopamadım.iki sene boyunca her gün 2 paket tüketiyorum.hergün keşke hayatımda olmasada huzura erişsem diyorum ama mümkün değil.
8-9 yaşlarındayım. benim dişlerim çok fena sızlıyor o sıralar. abim yanıma geldi "olum sigara ağrıyı geçiyormuş" dedi. benim o ağrıdan beynim durmuş mantıklı mantıksız her şeye tamam diyorum. "tamam al da içelim" dedim. bizim evin iki tane balkonu var o sıra birinde ailem oturmuş diğerinde biz pusmuşuz sigara içeceğiz. neyse abim o lark marka lanet sigarayı çıkardı. yakıp içmeye başladı, bana da ver dişim ağrıyor diyorum bırakmıyor. neyse bir ara insafa geldi sigarayı verdi. içime çekmeden içiyorum. daha ikinci fırtımın dumanını savururken aşağıdan abimin bir arkadaşı bizi gördü. "napıyorsunuz lan siz?" diye bağırıyor sığır. biz sus lan sus işereti yapıyoruz da bu sigaranın kırmızı közünü görünce olayı yeni çözmüş. "coni sigara mı o elindeki ?" diye bağırınca sigara zevkimin amına koyan ilk insan oldu, ortasında attım. neyse zaten o lark'ın iğrenç tadını aldıktan sonra 4 yıl hiç sigaraya bulaşmadım.
(bkz: öksürmek)
murattı.
Camel white burda.
hayatımda hiç sigara içmedim. kendim içmek için sigara hiç almadım. kendi kazandığım para da oldu. yine de almadım. bir gün kız arkadaşım hadi birlikte içelim diye birer dal sigara aldı. bir parka oturduk. ben yine içmedim. hanımefendi beni test ediyormuş güya hakikaten iradeli miyim diye. şimdi o bir dal sigara dolabımda duruyor. bazen denemek istiyorum ama arkası gelir korkusu yaşıyorum. geri kalan hayatım da sabah akşam leş gibi kokmak istemem. belki kırar atarım. büyük ihtimalle içmem içemem.
içilmemesi gerekendir. Sağlığı at kenara, leş gibi kokuyorsunuz. Bu kadar zararlı olduğu bilinen bir şey neden üretilir hala onu da anlamam.
8 yaşındayken babanın cebinden gizlice alınıp kapının arkasında gizlice icilmeye çalışılandır. O zaman da salak bir çocuktum annem yakaladı tabi.
kırın atın.. içmeyin, bir taneden bir şey olmaz demeyin, içmeyin..

he şu anda içenler olarak bizlere çok güzel gelebilir, sevdiğimiz için içiyoruz mutlu oluyoruz diyebiliriz ama içmeyin, boşverin..

yada siktiredin bee için gitsin.. yanında çay bir de ahmet abi'den şiire gazele açtınız mı oohh.. tamamdır..
Aldatıldığımı öğrendikten bir iki saat sonra içtiğim sigara. Çok pişmanım içmemem gerekiyordu ama içtim. O günden sonra bırakamadım tabi.
Daha önce de sigara içmiştim. Bitirdiğim ilk sigara 5 dakika öncekiydi. ince muratti. Sonuna yaklaştıkça dumanı gözümü yaktı ve o göz kismanin nedenini anlamış oldum. Ben kapamak zorunda kaldım o ayrı. Elim sigara kokuyor ve ciğerlerimde acı hissediyorum şu an. Keyif veren bi şey değildi. Farklı şeylerin tadına bakmak farklı şeyler yaşamak amaçlı yapılmış bi şeydi. Sıra puronun tadına bakmakta.
lise 2de başladım.
7 yaşında dayım içirdi. sonrası hep öksürük.