bugün

entry'ler (162)

eski sevgiliye söylenecek son sözler

aslında tam da sevgili değildik. mazisi olan ve çok da sancılı ama bir o kadar da umutlu olduğum birlikteliği bir anda bitirirken söylediği sözler.
'gönül eğlendirdi de intikam aldı de. ben seni gerçekten istemiyorum.'
teşekkürler bunca acı için.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

sen parla ben döneyim, aşkının etrafında.

rus kızı varken kezbanla evlenen salak

çok çirkin olduğu için rus kızlarının sadece dalga geçerek baktığı, annesininse görücü usulü bulduğu kızla hiç yoktan iyidir deyip evlenen salaktır.

incecik ama muazzam kitaplar

dokuzuncu hariciye koğuşu.

birini delice sevmek ama kimi sevdiğini bilmemek

şebnem ferah'ın 'benim bir sevgilim var, henüz tanışmadığım' dizelerini hatırlatan başlık.

küçükken yanlış bilinen şeyler

tarkan'ın 'kıl oldum abi' şarkısını 'kıl oldu mavi' diye bilmek.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

hayyamin rubaisi: seyyah.

stiletto ayakkabı vs platform ayakkabı

stiletto ayakkabı her zaman daha şıktır. ama platforma göre hatta diğer çoğu ayakkabıya göre çok rahatsızdır. giymeden önce iki defa düşünün derim.

kendisi ilinden güzel olan ilçeler

kesinlikle hopa artvinden daha güzel. herhangi bir ilçe de artvinden daha güzeldir de neyse.

kadınların seks dışında işe yaradığı konular

kadının 'işe yaraması' ne kötü bir ifade. kadın bir eşya yada bir alet mi? değiştirin artık şu kafanızı.

öğrenim kredisi

avans yüzünden bu ay sadece 50 lira yatan kredi. dünyanın en bereketsiz parası aynı zamanda. o para 300 lira da yatsa en fazla, taş çatlasa 1 hafta idare ediyor insanı.

lens kullananlara tavsiyeler

tek bir tavsiyem var ateşe yakın durmayın. göz kuruduğu için lensin göze yapışma ihtimali var. onun dışında göz makyajı da yapın, gece lensle de uyuyun hiç bir şey olmaz. şahsen lenslerimi en son ne zaman çıkardığımı hatırlamıyorum bile.

ilk sigara

ortaokul çağlarımdı. bi gün evde yalnız kalmıştım. merak edip babamın açık paketinden bi tane alıp terasa çıktım. kimse görmesin diye yere eğildim ki niye eğiliyosam zaten 5.kat kim görcek? neyse, içime çekmeden içtiğim için kendi kendime bi havaya girdim ooo içiyorum ben bunu ya diye. daha sonra tabi ayağa kalkınca anladım içemediğimi. sigara kokusunu çıkarmak için duşa girmiştim, ağızdaki koku için de ekmeğin arasına sarımsak koyup yemiştim. tabi şimdi anasını ağlatıyoruz sigaranın o ayrı. bu arada sarımsak harikulade bastırıyo sigara kokusunu arkadaşlar.

en yakındaki kitabın yazarı

nazım hikmet.

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

her ne kadar kendimi benzetemesem de sık sık hande soral'a benzediğim söylenir.

yılanların öcü

lys edebiyata çalışırken aklımda kalmış fakir baykurt romanı.

sözlükteki balıkesirliler

tam yirmi yıldır.

düştü diye çocuğunu döven kadın

büyük ihtimal çocuğun üstü kirlenmiştir düşünce. anne de günde 60 defa üst değiştirmekten bıktığı için dövmüş olabilir.

kız yazarların erkek yazarlara tavsiyeleri

sapkınca ve sapıkça başlıklar açmaktan vazgeçin lütfen.

masal okumak

okuduğum bölüm nedeniyle bu yıl çocuk edebiyatı dersinde çokça masal okudum. sonuç olarak insanın hayal gücünü gerçekten geliştirir masallar. çocuklarımıza okutalım.