bugün

yapılacak ve ömür boyu güzel bir şekilde hatırlanabilecek ilk maasla anneye hediye almak gibi yüzlerce seçenek varken bunun tercih edilmesi abazalığın daniskasıdır.
ilk maaşa yapılacak en büyük haksızlık...
maaşın fazla olmadığını gösterir. zira iyi bir maaş olsa idi; gidilmez getirilirdi.
helal parayı harama dönüştürmenin en çirkin yolu olsa gerek. git kumar oyna daha iyi.
her seferinde maaşımı aldığımda gitmek istediğim ama elimden tutup götüren olmayınca ancak evlenince olacak olan bir şey oldu benim için...
(bkz: götürmeyenler utansın ne diyim)
karıya ve verilen paraya göre değerlendirilmesi gereken durum.
yıllar sonra "ilk maaşınla ne yaptın" sorusuna kemküm diyecek kişinin yapacağı terbiyesizlik.
karıya gidildiğine göre maaşın miktarı fazla değildir kanımca. zira milyarlarca lira ilk maaş alan kiş, böyle bir niyeti varsa, karıya gitmez, karıyı çağırır.
arkadaşımın başına gelmiş
yaş 17 cocuk calısıyor. babası, "ne kadar kazanırsan o para senin oglum" diyor
Cocuk ilk maaşı cekiyor, bu para benim zaten diyor. ne yapim gidim karıya, gidiyor 100ytl bayılıyor. Ertesi gun babası eve geldiginde, olum maaşı ne yaptın? duruyor baba. olum onu getirde bankaya koyalım, demesiyle cocuk yamuluyor... kalan parayı getırıyor babasının onune koyuyor. babası ne oldu olum paranın geri kalanı nerde? baba kontor aldım. eee, baba arkadaşlarla gezdik... başka yalan bulamaz ya baba daha once hic yapmadım bir arkadaşın bıldıgı bır avrat varmış pamela anderson gibi gidim dedim bir deniyim gittim baba ona verdim parayı. Babanın cevabı; hı tamam oglum geriye kalan para bu mu evet baba tamam sagol olum.
(bkz: yaran olaylar)
(bkz: karicim ben geldim)
duyanların, görenlerin şiddetle kınayacağı düşüncesiz bir hareket. en azından 2. maaş beklenilebilirdi.
ardından gelen her maaş gününde ereksiyon yaşama sebebidir.
gidilen karı durumun farkına varınca, beleşe bile verebilir.
*
maaşın tamamı harcanıyorsa karıya değil, karılara tanımlamasının daha uygun olduğu rezillik.
ilk maaş zamanında damsız olma ihtimali göz önüne alındığında ve kişinin abazanlığı da eklenirse şaşırılmayacak hadise.
Yıllar sonra geriye dönüp bakınca helal olsun iyiki yapmışım dedirtecek bir harekettir. Hatta şöyle bir diyalog olasdır: - -ilk maaşınla ne aldın dede?
- Keraneye gittim yavrum.

bunu yapan en asil duyguların insanıdır.
erkek dünyasının metalaştırılmış "insansı" eylemidir.
para ve cinsellik ilişkisi insani olanı öldürüp,yerine hayvani olanı geçirme eylemidir.
cinsellik, iki insan arasında yaşanabilecek en doğal ve en güzel olayken, olayın metalaştırılması üzerine çirkinleşen, alma, verme, satma durumuna dönüşen ve sistemin son hızla pratik ve bilinç düzleminde körüklediği gayri insani eylemdir.
vücudunun a organını satmakla başka bir organını satmak arasında fark yoktur. Burda problem, satandan, satmak zorunda bırakılandan çok alanın ne bok yediğini bilmemesiyle ilgilidir.
ahlak savunucularının bu eylemleriyle bittikleri andır aynı zamanda.
çünkü satılanın bir gün kendi kızkardeşleri veya anneleri olma ihtimalleride vardır.
düşmek olarak adlandırılan bu kadın durumuna, toplumun tüm kadınlarının düşürülme tehlikesi mevcuttur.
dolayısıyla gönüllü ya da gönülsüz ilişkinin satılması, alınması insani olmayan bir durumdur bana göre.
insan pazarından insan alan önce insanlığını sorgulamalıdır.
burdaki karı karı-kocadaki karıyı tanımlıyorsa pek anormal olmayan olaydır. adam evine eşinin dizinin dibine gitmiş ne var yani.
tuyu bitmemis cocugunun, karisinin, ana babasinin rizkini gunah islemek icin harcamaktir. cok aci bir son beklemektedir bu kisileri.
gidilen bayana bu durum açıklandığında onun da gözlerini yaşartacak deneyim.
karısını çok özlemiş alamancı gencin yapacağı davranış. maaşını alıp doğru otogara gider.
alın teri ile kazanılan ilk maaşla yapılacak onca şey varken ilk parayı onlara yatırmak kötü bir durumdur.
fakir ve wankyer kisinin susuzlugunu sondurmek adina suratle gerceklestirmek istedigi eylem.
(bkz: host ulan)
alınan ilk maaşla karıya gitmek çok eski yıllardan beri her türk gencin hayalidir. işe ilk başladığı günlerde arkadaşlarına hava atarak bu hafta maaşı alayım kadına gideceğim der. bu durum çok olağan, bir durumdur. ergenliğe erişen genç takımı ya kendi parasıyla yada çok yakın, tanıdığının vasıtasıyla bu tür işlere gider.
yazik, yazik, yaziktir.