bugün

hayatımda gördüğüm, görebileceğim en iyi burun damlası.
en geç 2 dakika içinde %100 tıkalı burun tertemiz oluyor.
otrivine'in 100 kat daha kalitelisi..
elden düşürülmemeli..
2 fısta insanın burnunda sümük falan bırakmayan,burnu tıkalı oldugu için sesi gotunden çıkan insanların kadim dostu olan ilac..
santa farma tarafından üretilen burun açacağı.
%50 tıkalı bir burnu %100 oranında açan ancak etkisi geçtikten sonra %90 tıkanmasına neden olan sprey.en fazla 5 gün kullanılmalıdır uzun süreli kullanımda bağımlılık yaratır.
belli bir süre(8 saat civarı) sonunda etkisinden eser bile kalmayan ilaç.
burak bora anadolu lisesi'nin bu sene kasdav'a katılan grubunun adıymış. davulcularının iliadin'e olan bağımlılığı sebebiyle bu ismi almışlar. bir bbal mezunu olarak kendilerine başarılar dilerim.
5 günlük normal kullanım süreci olan, daha fazla alındığında bağımlılık ve endike olduğu "burun tıkanıklığını giderme" etkisini tam tersine döndüren nazal bir dekonjestandır.

Her kullanım süreci aşıldığında ilacın etki süresi geriler, bağımlılık artar ve ilaç etkileri tam aksi yönde etkilemeye başlar. Bağımlılığı sona erdirmek için en az 48 saat hiç kullanılmaması yeterlidir, bu süre içinde sabırlı olunmalıdır.
2 aydır kullandığım, bağımlılık yaptığını görmediğim ilaç.
insanlık tarihinin en harika icadıdır. bir haftadan fazla düzenli kullanmayın derim yine de.
babamın yıllardır hizmet verdiği firmanın şahane emeğidir.
burnunuz inanılmaz kısa sürede ve tamamen açan yegane ilaçtır.
fakat etkisi geçtikten sonra burunda garip bir donukluk, kuruluk ve tıkanıklık yaşanır.
sık kullanılması halinde etki yapma gücü ve süresi azalmaktadır. devamlı iliadine ihtiyaç duyar hale gelebiliriniz bu nedenle.
burun tıkanıklığını hemen önler ama bu durum, kişi için bir işkenceye dönüşmediği sürece kullanılmaması gereken bir ilaçtır, çünkü sadece anlık etki eder ve kullanmayı bıraktığında burna tıpa takılmış gibi eskisinden de beter tıkar.
yoğun bir şekilde sinüziti bulunan insanların kahramanı. ben böyle bir şey görmedim.
kullandıktan sonra ilk 10 dakika açmaz burnunuzu... açtığında da sokaktaki çöpün kokusunu bile duyarsınız. pek dengeli çalışmaz bu spreyimiz.
insanın burnunu beynine kadar açan ilaçtır.
mükemmel bir ilaç. mukuslarla kilitlenmiş bir burnu bile 1 dakikada açıyor. bir nevi lavabo pompası. bir de akıntı yapmasa...
uzun süre kullanıldığında burunda kaşıntı , yara , batma hissi oluşturur.
etken maddesi Oksimetazolin HCL' dir. sıkıldığı anda etki etmeye başlar. uzun süre devam eder. uzun süre kullanılmaması gerekir.
Yan etkisi: bağımlılık yapmaktadır. Zira bu nedenle burun ameliyatı olmak zorunda kalmış olanlar vardır.
Burundaki reseptörleri öldürmekte, ve sinüziteki elastiki hücrelerin düzensiz kasılmasına ya da gevşemesine neden olmaktadır.
an itibari ile bağımlı olduğumu idrak etmiş olduğum sprey. tek kurtuluş olarak deniz suyunu düşünmekteyim artık tatilde deneme şansı bulacağım. taktik tutmazsa artık ne yaparım bilinmez.
Faranjit ve sinüzit gibi üst solunum yolu hastalıklarında burun tıkanıklığı için kullanılan bir burun spreyidir.
iki üç haftadır yok bir aydır filan sırf mal olduğum için kullanıp bağımlı olduğum, buradaki yorumları ve prospektüsteki yan etkileri okumamış olsaydım; bugün bir şişe daha almış olacağım lanet burun spreyi.
kendimi dövmek istiyorum. hayır birçok kişi bağımlılıktan başka bir zararını görmemiş ben burun tıkanıklığım geçtikten beş dakika sonra genzimde müthiş bir acı hissettiğim ve bu sefer acıdan uyuyamadığım halde kullandım. aptalım demek ki.
tuzlu su zannetmeyin. hata yaparsınız.
kurtarıcı sprey. 3 gündür tıkalı olan burnumu açtı yine bir anda. sövdüm kendime ben bu ilacı nasıl unuttum diye resmen.
otrivine'den daha az tehlikeli burun spreyidir. her burun deliğine tek fıs yeterlidir. açık buruna sıkılması durumunda yanma veya kılcal damarların çatlamasına bağlı kanama meydana gelebilir. gerçekten gerektiğinde kullanılmalıdır. zırt pırt kullanıma uygun değildir. diğer tüm ilaçlar gibi.
bir otrivine değil, lakin bağımlılık yapmıyor. otrivine bağımlısıysanız bu burun spreyi sizi kesmez. *
Bunu icat eden insan peygamberliğini ilan etse inanırım.o derece iyi bir sprey.ben 3 senedir yaşamıyormuşum lan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar