1. 1.
    şanslı insanlardır.
    ortamına göre istediği ismi kullanırlar.
    4 -1 ... cosmo kramer
  2. 2.
    (bkz: haydar can)
    -1 ... maviyecalargozlerin
  3. 3.
    (bkz: mehmet akif ersoy)
    ... tamam sakin
  4. 4.
    (bkz: yunus emre)
    ... yeksin
  5. 5.
    içinde bulunduğum durumdur, hangi isminiz çağrılırsa çağrılsın hemen dönüp bakarsınız.

ayrıca; "hangi ismini kullanıyorsun" sorusuna maruz kalırsınız ve anlatırsınız. okulda bu, evde şu. siz en iyisi siktir edin... hangisini derseniz deyin.
    1 ... gold edition
  6. 6.
    ben de onlardan biriyim. ama bu başlığa yazma nedenim bu değil. mel gibson' un kompo teorisi filminde bütün büyük suikastçilerin iki isimli olmasıyla ilgili bir tespitten söz ediliyordu.

(bkz: mehmet ali ağca)
    (bkz: lee harvey oswald)
    ... gurur
  7. 7.
    (bkz: tunahan uğur)
    oğluma koyacağım isim olursa.
    karizma olacaklar diye bir kural yoktur.
    ... saskin ordek yavrusu
  8. 8.
    Kız olursa ve eşinin soyadını da kullanmak isterse zincirleme isim saçmalaması olacağı kesindir. Ayşe Hayrunnisa hedehödö fasafisooğlu gibi. Üstüne de prof veya dr ünvanı alırsa coşan isimli insanlar. Rica ediyorum kızlarınıza iki isim vermeyin,saygılar.
    1 ... ni sd
  9. 9.
    isimlerin insanın karakterini etkilediği söylenir, inanırım ben de. mesela gözdelerle anlaşamam, mervelerle aramda hep bi mesafe olmuştur vs..

iki ismi bu yüzden sevmem, çift karakterliymiş gibi geliyor bana, iki ismin ayrı iki karakterini almış oluyor çocuk. eski sevgilim de buna güzel bir örnekti bence. velhasıl zaten iki isim iyi değil derler.

peşin edit: genelleme yapmıyorum tabii..
    ... yasasin yemek yemek
  10. 10.
    genelde klasikleşmiş isimlerdir.
    yunus emre, muhammet ali, enes faruk gibi.
    ama genelde klas duran isimlerdir de.
    ... keskin sirke kupune zarar