bugün

ankara da, yanılmıyorsam ataç sokakta bir mekan.
ankara'nın ara sokaklarında (aytaç sokak) yer alan normal koşullarda bir çay içeyim diye sokakta gezerken bulamayacağınız bir kafe'dir. Bir de ihtiyar adında bir dergi çıkarır. Küçük,minik, sevimli bir yerdir. Hakan Albayrak, bülent akyürek vb.. bazı yazarlar çoğu zaman burada takılır. kalabalık olduğunda Masalarda oturup çay içenlerin arasından kitaplara erişebilseniz de muhteşem bir havası vardır. Bir de dükkana ismini veren ihtiyar bir delikanlı ağabeyimiz vardır ki kafenin sahibidir ona da buradan selam olsun.
ankara , ibrahim abi ve ihtiyarlardır ..

eskiden vadi kitap eviymiş mekanları sonrasında kapanmış , kendi aralarında ''aylaklılarına mekan ''aramışlar derken aralarından ibrahim abi çıkmış , ben bu mekanı açarım ancak sizlerle.. ve ihtiyar doğmuş .
Doğrudur yayınları var ,hatta pek çok yayına da gönül sahipliği yapar bencilliği yoktur ihtiyarın. her daim demli çayı, sıcak çorbası vardır(birde özel bir kahvesi vardı ama unuttum, içmek nasip olmadı )doğrudur ataç sokaktadır.

kızılay'da kaybolan izmir'li etiketini bana yakıştırmıştır, sor babam sor kaç defa o arka sokaklara kayboldum bilmiyorum ama her gidişimde kaybolduğum kesin .

Bir pazar sabahı ankara yine yağmurlu simidimizi aldık yurttaki kızlarla gittik ihtiyara , ihtiyar yok, biraz oyalandık içerden biri çıktı , hoşgeliniz gençler ! gözleri kapalı abimin tanımıyorum tabi .
çayı ocağa koyduk ,masaların ortüsünü serdik (benim ikinci gidişim) bir kaç şiir okuduk ,carifoğlunu andık sigara içtik ,filistin'e selam ettik derken öğle oldu hakan albayrak geldi , arından bülent akyürek girdi içeri.
aylar sonra bir daha gittim ismet saat kaç çıkacak..
-ibrahim benim kitabın imza gününü önümüzdeki cuma yapalım ha ne dersin?
-dur bi çay alayım da konuşalım ,(ayağa kalktı)konuşacak tek şey sen saat kaç dersen ya neyse ..

selametle ankara ...

şimdi facebook sayfasından görüm ki ibrahim abinin babası bu sabah vefat etmiş , mekanı cennet olsun
sahibinin kapatacağını duyurduğu kitabevidir.

https://www.facebook.com/...?notif_t=plan_user_joined