bugün

takdir ve tebrik edilip desteklenmesi gereken yazardır. başarılarının devamını dileriz.
desteklediğim arkadaşımız. beğendim. başarılar.
yetenekli bir yazar, başarılarının devamını dilerim. ellerin dert görmesin kardeş.
facebook hesabım olmadığından dolayı kayıtsız kalmak zorunda olduğum yazar.
güzel işler çıkarmış yazar.

+ repleri görelim arkadaşlar. emeğe saygı. verin adamın şukusunu.
karikatürlerini beğendim. ama gerçekten beğendim. tebrik ediyorum kendisini efenim.
sadece sözlük yazarı olduğundan değil, gerçekten başarılı çalışmalara imza atmasından dolayı desteklenesi yazar.
isminin recep olduğunu düşündüğüm yazar.tanımam etmem, ama başarılar dilerim kendisine.

karikatürlerde kullandığı imzasını da beğendim...
gelişmelerde adını gördükten sonra karikatürlerini oylayıp, yazdıklarına göz attığım yazar.

sözlüğün sayılı kalan entelektüel alt yapısı sağlam yazarlarındanmış, bu sikko troller yüzünden dikkatimi çekmemesine üzüldüm.

bir insanın hem yazarak hem de çizerek ifade edebilme yeteneğinin olması tüm övgüleri hakkediyor sanırım.
umarım gittiği yolda daha başarılı işlere imza atar.
kendisini burdan tüm içtenliğimle tebrik ediyorum; umarım sözlüğe küsen kaliteli yazar kervanına katılmaz.
Yalnızca uludağ yazarı olduğu için desteklenmesini adaletli bulmadığım yazardır. Yalnız karikatürlerin hepsine baktım ve en iyilerden birisinin kendisinin karikatürü olduğunu düşünüyorum. Kazanmayı hakedenlerden biri olduğu için desteklenmeli. Kazanırsa adeletli olur. Başarılar dilerim kendisine.
mezun olduğu bölümle hayran bırakan, karikatürleriyle bazı söylenilemeyenlere tercümanlık eden kaliteli yazar.
karikatürüyle sözlüktaşlarından destek bekleyen adam. desteğimiz sonsuz. sonsuz da, pek etik gelmiyor be hacı bu durum. yani buradan bir dünya adamı toparla gönder oraya. oylama yaptır. sonra da birinci ol. hımmm. hımmm. peki. tamam. umarım birinci olursun.
sonuna kadar destekledigim sozlukdasim.
iki karikatürününde benzer karavanı kullanış karikatürist.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/ignorabimus-350748/
http://galeri.uludagsozluk.com/r/ignorabimus-350742/
yukardaki entry yüzünden biraz fikir alışverişi yaptık kendisiyle.

tahmin ettiğim gibi konuşmalarımızdan çıkardığım şey üslüb sahibi ve global olmak için klişelere kendini hapsetmiş olması.

dala takılı jambonu kamp ateşinde pişirme klişesi amerikan kültüründen. bendeki etkisi negatif mesela.

kalemi zincire vurmak da sığ bir özgürlük retoriği.

sanattaki üslüba verdiği önemi birazda başkalarıyla konuşurkenki üslubuna yansıtsa sanki kendisi için daha iyi olur.
her türlü varım diyorum kardaşım. *
destek vermek istediğim, lakin linki tıkladığımda içeriğe ulaşamadığım yazar. neyse denerik bi daha.
destek vermek isteyip veremediğim yazar.

(bkz: dostum link ölü)
linklerin açılmıyor güzel kardeşim. benim hesabım yok ama 5-6 facebook profilinden giriş yaptım* fakat karikatürlere bakmaktan ileri gidemedim.

şuan cezalıyım, çaylaklığım bitince göreceksin bu entryi, o zaman bana çalışan bi link atarsın, ben de yardımcı olurum sana. iyi şanslar...
Zirvede bana yoldaşlık etmiş, çok da iyi etmiş, gayet efendi, naif, temiz bir abim, yaşça benden büyük mü hiç sormadım ama yetkili bir abi ve benim için öyle kalacaktır, cansın be hocam, umarım hayallerine kavuşursun, bu dünyanın düzeni değişmez kolay kolay ama kendi düzenimizi iyileştireceğiz pekala. Çok teşekkür ederim tekrardan.
sözlükte nickini görüp laf atmadığım ama tanımak istediğim şahsiyet. dün gece zirvede tanıma şansına nail oldum. içip, miçip sapıtanların aksine** kendini bilen yetkili birine benzeyen bir abimiz gibiydi.* karikatürlerinin çoğunu zaten takip ettiğimden kendisine sormak istediğim soruları da içtenlikle yanıtlaması ve o kadar içip sıçmaya dayalı kompozisyonu entelektüel bir sohbet ile kırdığımızı düşündüğüm yazar. gemliğe gelirsem vaktim de olursa her daim kapını çalarım hoca. karikatürleri için bilgi alış verişinde de bulunacakmışız. yaparız tabi.

naif ve bilgi birikiminin olduğunu, insanlarla sohbetlerinde ister istemez nakşeden bir beyefendi. Hocanı da seni de tanıdığıma sevindim üstad. kısa zaman zarfında da olsa.
karikatürlerini benim projemde yayınlamasını istediğim yazardaşımdır.
zirve öncesi mini zirve ile tanıştık kendisi ile.elindeki kitabı kaptığım için benden biraz korkmuş olsa bile yinede sakinliğini korudu. Zeki çalışkan ve bir o kadar da sohbet edilesi kişi.
ebru deseniyle zirve katılımcılarının nickleriyle kartı pek bir güzel olmuştur. sohbeti tatlı insan. konuşulması gerekli insanlardan. tespitleri ve teşhisleri müthiştir. severek izliyoruz kendisini.
güzel insan, iyi dost. O kadar abuk, sabuk şeyler gelişmelerden bahsedilirken bu adamın başarılarının kıyısından, köşesinden teğet dahi geçilmiyor. Helal olsun kardeşim, kazandığın ödül de hayırlı uğurlu olsun. Çizimlerini ve olayları ele alış biçimini beğenen bir birey olarak hakkettiğini aldığını düşünüyorum.

bu da güzel yürekli insanın eseri. Tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim. Seni seven, büyük dopluk yapan kardeşin hunharca.*