bugün

ankara tunus caddesinde bulunan, dün gece (bkz: selim sesler) i dinlediğim yer. konseri yaklaşık bir buçuk saat geç başlatmalarına rağmen muhteşem başlayan konser, yarım saat olmadan elektriklerin kesilmesiyle hızını kaybetmemiş, selim abi hiç ara vermeden çalmaya devam etmiştir. tıklım tıklım mekana klarnetinin sesini duyurmak için elinden geleni yapmış, konseri daha da süper hala getirmiştir. ama bu çok ilginç mekanda jeneratör bulunmadığından(!) konseri erken bitirmek zorunda kalmıştır.

bir daha ki selim sesler konseri için herkesten isim alınmaya çalışılmıştır, ama kimse ismini vermemiştir, çünkü kimse selim abinin bir daha orada konser vereceğini düşünmemektedir.
cuma geceleri çıkan bonustrack muhteşem bir grup! cuma günü inrock çıkıyor, pazar günleri amatör gruplar sahne alabiliyor. haftasonu eğlenceli olduğunu düşündüğüm nadir mekanlardan birde küçüklük sorunu olmasa!
artık damsız girilemeyen yer.
14.06.2007 * saat 22.00 da babazula nın çıkacağı mekandır. daha önce selim sesler konserinde edindiğim kanıya göre küçük bir mekanda gayet güzel oluyo bu tip konserler. ayrıca giriş ücreti 10 ytl olup yerli içki dahildir. babazula sever ankara insanları için güzel bir gece olacaktır.
Ankarada en kaliteli barlar sıralamasında kendi klasmanında ipi acık ara farkla gogusleyecegini dusundugum bar. Aynı ayardaki diger barlardan farklı olarak cok daha kaliteli muzisyenleri agırlamalarını sahibinin genis cevresine ve sponsorlarına baglıyorum.
ankara'nın en gidilesi mekanlarından birisi. az yukarısında zodiac vardır. o da iyidir.
bayanları ücretsiz alarak bir güzelliğe imza atmış ancak gerek ses sisteminin kötülüğü gerekse içerideki amel sayısındaki artış nedeniyle artık gidilemeyen ankara barı(in rock için bile olsa:()
ankara'nın soğuk gecelerine detone nota ihraç eden bi mekan. iğne atsan yere düşerken forta maruz kalır, o derece yani.. sigara dumanının oksijeni sikine takmadığı atmosfer ayık kafaları bile 1 büyük içmiş kıvama getiriyor. mango kaplama göğüs dekoltelerine bulaşan pahalı biranın da etkisiyle sallanan kızlar...kızların sallanan organlarına hasta işporta zihniyetler...yüksek volume den dolayı esir alınmış kelime dağarcıkları...versem mi vermesem minin muhasebesini yapan şahin kıvamında hanım kızlarımız...bu gece de mi lavaboya boşalcaz derdinde özal'ın işbilir memurlarının paralı çocukları...hayatı sorgulayan kalabalığın içindeki yalnızlar...bitmeyen, değişmeyen, susmayan müzik...lanet bir hayat...
Cumartesi akşamları bonustrack adlı süper ötesi grubun sahne aldığı, üniversitedeyken sürekli, şimdilerde ise ankara'ya her gittiğimde mutlaka uğradığım eğlence mekanı. Cumartesi bonustrack ile deli dehşet eğlenebileceğiniz bir yerdir.
30-40 yaşarası abilerin ablaların müşteri kitlesini oluşturduğunu gördüğüm mekan. bilmiyorum benim cenabetliğime mi denk geldi yoksa her zaman mı böyle? ses sistemi berbat, çok küçük bir alana sahip, sahnesi göt kadar, çıkan gruplar pek de iyi değil. orta yaş abi, abla olayına gelince; sanki millet iş çıkışında kafa dağıtmak için gelmiş rock müzik dinliyor*; hiçbir hareket yok, sadece içkiler yudumlanıyor ve şarkı bittiğinde alkışlanıyor. bekar olan 30lu yaşlardaki adamlar; yine bekar olan hatunları falan kesiyor. gençlerin takıldığı bir yer olmadığını görünce midemi bulandırdı ama sabahlamak zorunda olduğum için tahammül sınırlarımı zorlayarak dayandım. *
bu pazar mental implant konserine ev sahipliği yapacak güzel ankara'nın şirin mekanı.
rock konsepti ile tanınan ama diğer müzik türlerinden de bir çok ünlü ismi konuk etmiş küçük ama güzel bir eğlence-müzik mekanı. son olarak ankara caz festivalinin sahnelerinden biri olmuştur.
Ska müzik gruplarını da konuk eden ankaranın en iyi barı. Ses sistemi gayet güzeldir, kaliteli gruplar sahne alır.
bulunduğu binanın en üstten aşşağıya doğru 3 katı dershanedir. * *
sahnesi daha büyük olsa tadından yenmeyecek mekan.
ankaranın getirdikleri sanatçılara bakıldığında en kaliteli mekanlarından biri. çok farklı sanatçıları konuk ediyorlar. ancak sahnesi gerçekten minicik ve havalandırması berbattı. en son 1 sene oldu gideli.
alkolden çok o tıkış tıkış kalablığın sizi sarhoş ettiği mekan..
güzeldir,arkadaş grubuyla gidildiğinde süper eğlenceli bir yerdir hatta.
arkın allenin ankaraya geldiğinde sürekli çıktığı tunus caddesindeki mekandır.sahnesi ve alanı ufak fakat kışın daha bir güzel olan alkolün tavan yaptığı yerdir.
yavaş yavaş vazgeçeceğimden korktuğum mekan. Adamlar embesile anlatır gibi duvarlara uyarı asmış, 'konser esnasında sessiz olunuz' demiş, ama yok. Dinleyiciler Bülent ortaçgil gibi naif bir insanı dahi çileden çıkarmış, koskoca ortaçgil'e 'şarkının içine sıçtınız' dedirtmiştir. konser süresince şişe çevirmece oynayanlardan tutun * sanatçının sesini bastıracak kadar yüksek sesle sohbet eden medeniyetsizlere varan topluluklar doluşmakta artık mekana. sanki ortaçgil senin sohbetine fon olsun diye sahnede. her konserde durum budur, ortaçgil'de olmaz umuduyla koştum, gördüm ki bunlar her zaman öküz. Aylar oldu gitmedim, bülent ortaçgil'e olan mahçubiyetim geçmezse de gitmeyeceğim.
hepi topu 5 metrekare...
'iF free entrance friday & saturday' yazan kartlardan sürüyle olduğu için; cumartesileri bonustrack dinlemeye gittiğimiz mekan.

Mekan çok Küçük falan ama hani iyi yer be, parti yapmak isteyenlerin vazgeçemediği adres her nedense. Çıkınca solda bir köfteci var; adam parayı if'ten kazanıyor mekan sahiplerinin haberi yok len. *
27 kasım akşamı placebo'nun sahne alacağı mekan.
hollandalı placebo tribute'larından birinin sahne alacağı mekan.
kolaydı placebo'yu getirmek 150 kişilik mekena. *
ara ara görgüsüz insanlar sebebiyle kendisinden soğutsa da (bkz: (#8021630)) yeniden gitmeye başladığım mekan. tunus caddesinde yer alır; minik gibidir, yavrucak gibidir. Yine de onca insanı alır, sığdırır. minnacık sahnesine DOLUŞAN büyük büyük müzisyenler, sahneye dinleyicinin çıkmasından asla hoşlanmazlar. ''a aaaa sahnede bir adım yukarıda bir çıkayım bakayım'' sakın demeyin sarhoş kafasıyla, yapmayın bunu. alkolün gazı ile burun buruna geldiğiniz vokal dellenecektir. her şeyi yapın, bunu yapmayın! ha bir de zaman zaman eğlenen insanlar arasında ünlü simalar görülür. şaşırılcak bir durum olmamalı elbette bu. ancak ben dahi halk ile bu kadar iç içe olmak istemezken (insanlar omuz başları birbirine bitişik halde eğlenmek zorunda kalır bazen) ünlüler ne arar o sıkışıklıkta ben onu çözemedim. hepsinin özeti hem ''yahu insanlar niye buraya akın ediyor'' dediğim hem de sıkça gittiğim mekandır if performance hall.
göt kadar olmakla beraber çoğu ankaralı'nın ufak da olsa bir anısının bulunduğu ve belki de bu yüzden sevilen mekandır.