bugün

ne olursa olsun, kazanan yerdir.

(bkz: kasa her zaman kazanır)
devamlı gidilirse ve iyi seçilirse, insanın ikinci evi olan yerdir.

"18 yaşından küçükleri almıyoruz aslanım" deyip laf sokan, kapının önüne koyan bir bayi sahibi varsa, göt kadar alanda 50 kişi kupon yapmaya çalışıyor, her gün bir olay çıkıyorsa benim tavsiyem oradan uzaklaşmanızın size daha faydalı olacağı yönündedir. çünkü benim devamlı gittiğim bayi harika bir yer. anlatayım.

kocaman bir televizyon. sigara, cips, şarap, kaşar peyniri, çikolata, kola... her şeyi bulabileceğiniz, alışveriş reyonuna benzeyen bir bölüm. 3-4 kişinin yan yana oturarak kupon yapabilecekleri uzun masalar. içinde maç yapılabilecek kadar büyük ve rahat bir yer. güleryüzlü, iş bilmeyene yardımcı olan, ortamdaki herkesle "kanka" olan çalışan.

ve emin olunuz ki, doğru seçilmiş bir iddaa bayii size çok güzel anılar kazandırabilir. birazcık irade sahibiyseniz, paranızı falan da yemez, kumar batağına sürüklemez. dostluklar kazandırır, hatta para da kazandırır. benim gibi bir ergenseniz, "abi masaları falan sileyim, kuponları terminalden geçireyim, dolaşayım ortalıkta he?" derseniz, iş de alabilirsiniz.

iş insanın içinde bitiyor hacı. dışardan bakan herkes hiçbir işe yaramayan, kumarbaz insanlar olduğunu düşünüyor içerde haklı olarak. ama aslında kupon yapılmasa dahi oturulup çay içilebilecek ortamları da var bu bayilerin.

"mna koduğum herifi hala gunnleifsson'u oynatıyo" dediğimde "o ne bicim isim yha" demeyen adamlar bile var lan bayide, sen düşün artık.
abartı nüfuslu küçük ilçemden kaldırılan son hede.ne için şikayet aldığını yıllarca düşünüp cevabını bulamadığım.
bir iddaa bayisinde neler olmalı neler olmamalıdır.örnek olarak maç yayını olmalı plazma tv olmalı vs.
girişte muhakkah bir tane nihat doğan posteri olmalıdır. iddia oynayanlar o gara gözlere bakıp ilham almalıdırlar.
açmak için gereken sermayenin internet üzerinden net belirtilmediği mekanlar.

vardır elbet bir sebebi.
Aklıma ilgelen abi bugun banko gordugun iyi oranlı maç varmı.