bugün

insan doğasında bulunan ama bazen ortaya hiç çıkmayan, bazen de inanılmaz şekilde patlayan içgüdüyü tanımlar.
(bkz: insanlar katilin kurbanını öldürmesiyle değil, kafasını kesip kesmediğiyle ilgilenir)
artık zamanı geldi. artık acı zamanı. şiddetin şiiri duyulmalı. kargaşa başlamalı. insanlar ağlamalı. dünya üstündekileri kusturacak kadar hızlı dönmeli. perde aralanıp kan kokusu dolmalı içeriye.
gözkapaklarının jiletle kesilmesinin zamanı. ebedi uykusuzluk zamanı.
the evil inside us...ayin 14unde ortayan cikar, iki uc adam oldurur bunlarin karesi kadar yaralariz. bu hal psikopata baglandigimizda tezahur eder. ama daha soft versiyonlari kavga etme, tribunde koltuk yakma, durup dururken taksimde maden suyu sisesi parcalama, banklari tekmeleme gibi de ortaya cikabilir. her insanin icinde vardir. telefonu duvara attigimizda, elimizde kalemi kirdigimizda belli bir dozda bu siddeti desarz ederiz.
kendimi defalarca buldum defalarca kaybettim. gerçek adımı hatırlamıyorum. kimliğimi bir çocuğa sattım. çirkinleşmek için çok uğraştım. isteyene ruhumu kiraladım. vücudumdaki diliş sayısını hatırlamıyorum. hayatımı diktiler. oysa çok uğraşmıştım yırtmak için. bir psikiyatra tecavüz ettim. isminin ve ünvanının üzerinde yazdığı, masasındaki mermer parçasıyla. hapse girdim.çıktım. hayat bitmedi. piyano çaldım. sattım.
gün ağarıyor. başım ağrıyor.ismimi kendime ben verdim. bitmeyen bir öfkenin ve umutsuzluğun bir ifadesi. bütün insanlara kızgınım. yaşadıkları için. hayattan midem bulanıyor. ateşle oynarım. yeterince benzin ve karşımda oturan adamın iç cebindeki çakmakla dünyayı yakabilirim. benim adım neron.
(bkz: hannibal lecter)
aldatılma sonrasında icimizde hissettigimiz mukemmel bir his şiddet duygusu bu icimizde kaldıkca ve akıllıca durdurulursa sorun olmaz fakat bide salı koyulursa aman aman.
(bkz: katil mutlaka cinayet yerine döner)