bugün

*

onaylanmayan,istenmeyen bir şey yapmanın mecazi anlamı.

örnek vermek gerekirse;

dünya kupası başlamadan önce yazdığım bir entry;

(#289423) * * * *
(#221169) *
(#273476) *
(bkz: seri eksi oy vermek)
yapılmasının, kimi zaman, zevk verdiği hadise*
kendisine muhtac olan kisiyi gıcık etmek için yapılası muhtemel hareketler..
eger birseylere guvenerek ibnelik yapıyorsanız ve karsinizdaki bunu hak ediyorsa insana dayanilmaz bir haz veren eylem. *
bir fıkra konusudur, kısaca şöyledir;

bir ayı ile kuş uçakla seyahate çıkmışlar. ayı ile kuş uçaktan atılmak ellerinden gelen herşeyi yaparlar. en sonunda uçaktan atılırlar. ayı ile kuş hava da süzülürken ayı korkarak kuşa tutunmaya çalışıp ondan yardım ister. kuş ta der ki, uçmayı bilmiyon niye ibnelik yapıyon der.
bir gün bir karga ile bir tilki uçakta yolculuk yapıyorlarmış. karga hostes çağrı ziline basıyor, hostes "buyrun ne istemiştiniz?" diye sorunca "hiç ibnelik olsun diye bastım" diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde de karga aynı sözü söylüyor. bu durum tilkinin de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tilki basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere "ne istiyorsun!" diye tilkiye soruyor, tilki de "hiç ibnelik olsun diye bastım" der demez hostes tilkiyi tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da kargayı atıyor, tilki hızla aşağı doğru düşmekte iken karga uçarak yanına gidiyor. tilki kargaya sitem ederek "senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin!" deyince karga da "madem uçmayı bilmiyorsun ne diye ibnelik yapıyorsun" demiş.