bugün

ubisoft'un yapımını bir türlü bitiremediği, post apocalyptic oyundur. fallout tarzı açık dünya şeklinde olacaktır. chicago'da meydana gelen deprem sonrasını oynarsınız.

çok fazla tutulacağını sanmıyorum şahsen. zira fallout bu türü komple kapattı. her ne kadar iyi bir oyun yaparlarsa yapsınlar her daim fallout'la karşılaştırılacak ve her defasında da kaybedecektir. * *
bir disturbed parçası.
(bkz: stayin alive)
En guzelı celıne dıon lusudur. Fakat ajdar da guzel okur.
playstation store üzeriden satın alıp oynadığım oyundur. oynadım oynamasına da olmamış be ubisoft. oyunu sırf zaman geçirmek adına beklentiye girmeden aldım. ancak gelin görün ki oyun beni eğlendirmek bir yana dursun, bitirene kadar çileden çıkardı arkadaş. oyunu bitirmemin tek sebebi ise vediğim 30 liraya acıdığım içindi.
öncelikle oyunun hikayesinden biraz bahsedelim. oyun haventon isimli kurgusal bir şehir de geçmektedir. dünyada büyük fırtınalar, depremler, sel felaketleri olmuş ve haliyle şehirde bundan etkilenmiş durumdadır. bizim yönettiğimiz karakter olan adam'ın ise daha büyük dertleri vardır. büyük derdi ise karısını ve kızını bulmak.*neyse nerde kalmıştık, evet karımızı ve kızımızı aramak için çıktığımız bu yolculukta bir süre sonra neyi aradığımızı unutup başka başka alemlere dalıyoruz. oyunun daha ilk başlarında karşımıza çıkan küçük bir kız çocuğuna yardım ediyoruz. sonra yine yardım ediyoruz. sonra yine derken işler böyle devam ediyor. ve oyunun sonuna kadar bir daha ne karımızdan ne kızmızdan adamakıllı bahsediyoruz.
grafiklere hiç girmeyelim zira kötünün de kötüsü derler ya, bu günler için söylerlermiş meğer. üstelik grafiklerin vasat oluşunu saklamak adına etrafa toz ve sis eklemişler ki etraftaki vasat grafikleri görüp bu ne demesinler. neymiş efendim havada zehirli gaz varmış.* neyse oynanışa gelicek olursak ordan biraz olsun kurtarıyor demek isterdim ama kurtaramıyor malesef. hep aynı şeyleri yaptığımız, aynı yollardan gittiğimiz, karşımıza çıkan adamları aynı şekilde öldürdüğümüz, sürekli kendini tekrar eden tekdüze bir oynanış söz konusu. ayrıca buna kötü kontrolleri de eklemek isteyebilirsiniz. malesef oyun boyunca kulağıma güzel diyebileceğim daha sonrada dinlemek isteyebileceğim bi müzikte gelmedi. belki sesler yönünden fena değildi oyun. ana karakterin seslendirmesi, bazı yan karakterlerin ve çevrenin seslendirmesi olmuş diyebilirim. onun dışında kamera açılarını da güzel yapmışlar, oyun boyunca hiç sıkıntı yaşamadım o konuda. oyunun atmosferide saydığım nedenlerden ötürü sizi yeterince içine çekmeyi başaramıyor.
sonuç olarak bu bir felaket sonrası hayatta kalma oyunu ama size bunu yeterince hissetiremiyor doğrusu. oyunu en zorda bitirmeme rağmen ne su ne yiyecek ne de kurşun sıkıntısı çekmedim. sanki oyun size gideceğiniz yeri gösteriyor ve yanınıza da size yetecek kadar malzeme veriyor gibi olmuş. bu oyunu almadan önce oynayanların yazdıkları yorumları okumuştum içinden bu kadar kötü olmaz diyordum. ama olmuş bu kadar kötü olmuş. alacaklara tavsiyem kesinlikle almamaları yönünde. bu yazdıklarım tamamen benim kişisel görüşümdür. oyuna bir şans vermek isterseniz ps store üzerinden 29 tl gibi bir rakama satılmaktadır.*
hikaye: 1
oynanış: 3
grafik: 2
ses: 6
atmosfer: 4

genel ortalama: 3/10
PC için bu sonbahar piyasada olacağını öğrendim biraz önce. çıkmadan izlediğim videolardan filan harika bir post apocalyptic macera beklentisi oluşmuştu bende ama yorumlar ve aldığı puanlara göre oldukça vasat duruyor. Sırf arka plandaki post apocalyptic ortam hatırına denemek lazım.
incelemelerden cok dusuk puan alan oyundur. nedense ilgimi cekiyor, alasim var.
bir başka dead island vakasıdır, oyunu alıp oynamaya başladığınızda,
"vay canına ne kadar güzel konsept, görüntüler müthiş" dersiniz, lakin oyun ilerledikçe bu oyundan bir sikim olmaz sonucuna varırsınız.
2gb lik oyundan cok fazla sey beklendigini dusundugum oyun.
an itibariyle playstore'dan satın aldığım oyundur.
ilk önce aaa(yüksek bütçeli oyun) olarak planlanan ve sonrasında projenin iptal edilip sonra oyunun tekrar yapılmasından dolayı
çok düşük bütçeli çizgisel bir oyundur.
böyle güzel bir seneryanun içine ettiği için ubisoft'a kızgınım.