bugün

Şu zamanda ümmeti için çok üzülen yüce peygamber.
hazret değildir, yoldaştır, arkadaştır, bizdendir, insandır o. (bkz: muhammed) müslümanlıkta, insan insana denktir.
bir rahmettir o. mührüyle beraber yeryüzüne gelmiş bir rahmettir.
sadece bir insandır. allahın çok sevdiği bir kul olduğuda aşikar. yapacak birşey yok beni sevmemiş allah.
Minyatürlerde, genelde kafası veya bütün vücudu ateşler içinde yanar şekilde resmedilen bir karakterdir.
görsel
görsel
görsel
muhabbetini en sevdiğim insanlar, resullullah'ı(s.a.v) anlatanlardır.
kendisini sevenler onu anlatırken isminin kullanılmasını bile edepsizlik olarak görürler. hz peygamber, rasulallah, resulu ekrem, fahri kainat, nebiler sultanı, hatemul enbiya ve daha birçok sıfatı kullanırlar kendisinden bahsederken.
bir çok lider, belirli coğrafyalarda ve belirli zaman dilimlerinde hüküm sürmüştür.
Hz Muhammed'in liderliği, her coğrafyada kıyamete kadar devam edecektir.
O'nun liderliği, yerel ve bölgesel değil, gerçek manada evrenseldir.
Misaller
1.Hz.aişe diyor ki adetli olduğumuz da bile hz. Peygamber kucağımıza başını koyar Kur an okurdu.
Yemek yerken aynı sofrada otururduk et yerken önce ant verir biz ısırdıktan sonra yerlerdi.
Bize adet elinizde değildir derdi.
2.Hz.peygamber bir çok islama karşı savaşanların öldürülmesine izin vermesine rağmen en sevdiği amcası hz .hamzayı öldürten hind ve öldüren vahşiye dokunmamıştır hind ebu süfyanın karısıydı güçlü ve zengindi ama vahşi nin kimsesi yoktu yani öldürülse kimsenin umurunda olmaz belki de sevinçle karşılanırdı .
3.Bir kişi peygambere geliyor ve yeni defnedilen güzel bir kızın mezarını açıp tecavüz ettiğini anlatıyor pişman olduğunu vicdan azabı çektiğini söylüyor hz. Peygamber huzurundan kovuyor bir süre sonra adamın affedildiğine dair buyruk geliyor peygamberde affedildiğini adama söylüyor.
4.hz.peygamber e zamanında kadın benzeri giyinik elleri ayakları kınalı biri gelmiş ve peygamber bu nasıl adamdır diye sormuş sahabeler kadına benzeyen adamdır öldürelim mi ya resulallah diye sormuşlar hz.peygamber namaz kılan birini öldürmek,öldürtmek bana haram kılındı demiş.
5.hz.peygamber hacamat yaptırması.(kan aldırma)hizmetine bakan ebu hind
6.hz. peygamber zamanında kur an ı ezberleyen sahabelerin sayısının hayli yüksek olması kur an nın mucizesi(yıldırım gürses-tanrının yazdığı şiircesine)
7.hz peygamber zamanın ve bu günün en iyi inanç sisteminin peygamberidir. (bütün insanlığa hitap eden )devlet sistemini(seçim sistemi,başkanlık,bir nevi eyalet sistemi,valiler bu sistem zamanla çok güçlenmiş ki yezidin emriyle hz peygamberin torunu hz.hüseyin işkence edilerek öldürülmüştür)ekonomi(cizye,zekat,sadaka,faizi n yasaklanması, yoksullara,şehit ailelerine maaş), hızlı ve şehit olmayı göze alan bir ordu, iyi bir istihbarat sistemi,gizli suikast yapabilecek sahabeler,ceza sistemi,hayvan hakları,aile ve sosyal hayat,içki yasağı v.s
8.Bu öyle dinki devletler,alimler,yunuslar,hacı Bektaşi veliler en önemlisi benzeri olmayan kur an dır.
Bir kitaptan binler çıkmış kim olursa olsun bir şekilde ya menfi yada müspet etkilenmiştir.
Allah rahmet etsin, makamı mahmuda ulaştırsın.
Önemli:prof.dr. Süleyman ateşin,turan dursun din bu 1-2 ye cevaben yazdığı yine aynı format da 2 cilt kitabı var ateisti müslüman etmez ama müslüman’a faydası olur.
örnek insan. dikkat edin "insan" dedim. bazıları onun dışkısına bile kurban olabileceğini iddia ediyor. günahtır. ayıptır. müslümanlığı yanlış anlamışsınız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.